خانم ها نباید با موهای خیس بخوابند

خانم ها نباید با موهای خیس بخوابند

خانم ها نباید با موهای خیس بخوابند

خانم ها نباید با موهای خیس بخوابند : اکثر افرادی که شب به حمام میروند علاقه ای به خشک کردن موهای خود ندارند و معمولا هم با موی خیس به رختخواب میروند . شاید در ظاهر اینکار اهمیت زیادی نداشته باشد ولی واقعیت اینست که خوابیدن با موهای خیس میتواند باعث ایجاد ناراحتی هایی در پوست و موی سر بشود البته در زنان این موضوع اهمیت بیشتری دارد چرا که زنان موهای بلندتری دارند . در این بخش از تیترزندگی قصد داریم در مورد مشکلات و ناراحتی هایی بحث کنیم که اگر با موهای خیس بخوابید دچار آنها خواهید شد لطفا ما را همراهی کنید .

"خانم

خانم ها نباید با موهای خیس بخوابند

برخی افراد دوست دارند که شب ها قیل از خواب دوش بگیرند تا خواب راحتی داشته باشند این افراد اغلب بدلیل خستگی ، به خشک کردن موها اهمیت نداده و با همان موهای خیس میخوابند غافل از اینکه با اینکار ممکن است دچار برخی ناراحتی ها شوند . خوابیدن با موهای خیس باعث افزایش رطوبت موجود در پوست سر شده و سبب التهاب و خارش این ناحیه میگردد به همین خاطر است که نباید حوله را به مدت طولانی روی سر خود نگه دارید . همچنین این رطوبت اضافی باعث گرم شدن سر و ایجاد درد در این ناحیه خواهد شد.

افزایش دمای بدن و رطوبت می توانند موجب سردرد شوند زیرا اختلاف دمایی زیادی بین سر و بخش های دیگر بدن وجود دارد . این اختلاف دمایی همچنین میتواند موجب گرفتگی های شدید عضلانی شود .

"خانم

از دلایل دیگر میتوان به شکستگی مو اشاره کرد . موهای خیس هنگامی که در طول شب خواب هستید ، احتمال بیشتری دارد دچار شکستگی شوند و صبح زمانی که از خواب بیدار میشوید موهای آشفته ای خواهید داشت . همچنین رطوبت موها و فشاری که در اثر خوابیدن بر روی موها وارد میشود میتواند موجب چسبندگی موها شود .

چربی پوست

همانطور که میدانید چربی پوست ، سلول های مرده و عرق بدن جذب بالش شده و این ناحیه محیط مناسبی را برای رشد باکتری ها فراهم میکند از طرفی میکروبها در محیط های مرطوب بهتر رشد میکنند به همین خاطر اگر با موهای خیس سر بر روی بالش بگذارید به رشد این میکروبها کمک کرده اید پس همیشه بخاطر داشته باشید که ملزومات خواب شما باید تمیز و خشک باشند .

"خانم

اما مهمترین نکته ای که در این مورد باید درنظر گرفت افزایش شوره سر است . پوست سر دارای غدد سباسه است که رطوبت پوست سر می تواند در عملکرد آنها اختلال ایجاد کند . به عنوان مثال آنها می توانند میزان چربی بیشتر یا کمتر از حالت عادی را تولید کنند . این شرایط به اختلال در تعادل pH طبیعی پوست سر منجر می شود . در نتیجه ممکن است از شوره سر یا چربی اضافی پوست سر رنج ببرید . همان گونه که مشخص است خوابیدن با موهای خیس و مرطوب می تواند به مشکلات سلامت جدی منجر شود و برای پیشگیری از آنها باید این عادت را کنار بگذارید .

خانم ها نباید با موهای خیس بخوابند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر