تیترزندگی
استخراج ابری ارز دیجیتال یا Cloud Mining چیست

استخراج ابری ارز دیجیتال یا Cloud Mining چیست

استخراج ابری ارز دیجیتال یا Cloud Mining چیست:یکی از تکنیک‌های استخراج ارزها که به خرید سخت افزار، راه‌اندازی سیستم‌های ماینینگ و به طور کلی پیاده‌سازی نیاز ندارد با نام استخراج ابری یا کلود ماینینگ (Cloud Mining) شناخته می‌شود. با تیترزندگی همراه شوید تا با مزایا و معایب استخراج ابری ارز دیجیتال آشنا شویم.

در این روش شما قدرت پردازش سرورهای متصل بهم که در یک مزرعه (mining farms) مجهز است را با مبلغ معینی خریداری می‌کنید و استخراج توسط این سرورها و دستگاه‌ها انجام می‌شود و ارز بدست آمده بعد از جمع شدن به کیف پول شما منتقل می‌شود. درحقیقت شما با این تکنیک، تقریبا هیچ نیازی به داشتن دانش فنی نصب و راه اندازی دستگاه‌های استخراج را نخواهید داشت و تنها برپایه‌ی قراردادی که با آن شرکت دارید، مبلغی را پرداخت می‌کنید و مقدار معینی Hash Power بدست می‌آورید.

ریسک‌هایی در استخراج ابری بیت‌کوین (یا استخراج ابری آلتکوین‌ها) وجود دارد که پیش از هر اقدامی باید در نظر داشته باشید. برخی از مزایا و معایب استخراج ابری به شرح زیر است.

استخراج ابری ارز دیجیتال یا Cloud Mining چیست
استخراج ابری ارز دیجیتال یا Cloud Mining چیست

مزایای استخراج ابری

 1. بدون احتیاج به راه‌اندازی سخت‌افزارهای پرسروصدا در منزل
 2. بدون احتیاج به پرداخت هزینه برق اضافی
 3. بدون احتیاج به خرید سخت افزارهای گران‌قیمت استخراج ارز
 4. بدون احتیاج به پیدا کردن مشتری برای سخت‌افزارهای استخراج (درصورتی‌که قصد فروش داشته باشید)
 5. بدون احتیاج به راه‌اندازی سیستم تهویه مناسب
 6. درگیر بودن با دردسرهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری احتمالی مربوط به استخراج ارز

معایب استخراج ابری

 1. ریسک کلاهبرداری
 2. غیرشفاف بودن شیوه کار شرکت و میزان درآمد واقعی
 3. عدم یادگیری تکنیک‌های استخراج
 4. سود کمتر
 5. احتمال متوقف شدن فرایند استخراج به علت نبود توجیح اقتصادی برای شرکت
 6. نبود کنترل و انعطاف پذیری
استخراج ابری ارز دیجیتال یا Cloud Mining چیست
استخراج ابری ارز دیجیتال یا Cloud Mining چیست

نسبت ریسک به بازده

با هر تکنیکی که تمایل داشته باشید ارزهای دیجیتال را استخراج نمایید، ریسک‌هایی وجود دارد. البته درصورتی‌که تصمیمات صحیحی داشته باشید کسب سود امکان‌پذیر است. در انجام محاسبه جهت یافتن میزان سود استخراج ابری، پی خواهید برد که برخی از قراردادهای استخراج ابری در چندماه سودآور هستند ولی بعد از افزایش سختی استخراج (mining difficulty)، احتمالا میزان سود شما نیز کمتر می‌شود

یک راهکار برای این مشکل، می‌تواند این باشد که درآمدهای حاصله از استخراج بیت‌کوین را مجددا جهت خرید هش (hash) اختصاص دهید، به عبارتی قراردادهای استخراج بیشتری از سرویس کلود ماینینگ خریداری نمایید. البته اینکار به شدت براساس حدس و گمان است و با عدد و رقم نمی‌توان سود یا زیان احتمالی آنرا محاسبه کرد.

همان‌گونه که اشاره کردیم، ریسک کلاهبرداری و عدم مدیریت صحیح، از عوامل رایج در استخراج ابری ارز دیجیتال هستند. با مشاهده هرسرویس استخراج ابری، توصیه می‌شود نخست در شبکه‌های اجتماعی و انجمن‌های گفتگو درباره سرویس موردنظر پرس‌وجو داشته باشید و نظرات سایرین را بخوانید. سرمایه گذاری در استخراج ابری ارزهای دیجیتال، مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری نیازمند صرف زمان برای بررسی دقیق است.

نویسنده بخش موفقیت

اضافه کردن نظر