دلایل رژیم های ناموفق و شکست در کاهش وزن در چیست

دلایل رژیم های ناموفق و شکست در کاهش وزن در چیست

دلایل رژیم های ناموفق و شکست در کاهش وزن در چیست

دلایل رژیم های ناموفق و شکست در کاهش وزن در چیست: همه این را می‌دانیم که دلیل اضافه وزنتان هرچه که باشد، کاهش وزن کار راحتی نیست که با خوردن یک قرص یا دمنوش بتوان به آن دست یافت. در ادامه این بخش از تیترزندگی قصد داریم درباره رژیم های ناموفق و دلایل نرسیدن افراد به اهداف کاهش وزن خود و اینکه چگونه می‌توان از بروز این مشکل جلوگیری کرد صحبت کنیم .

  • زمان زیادی طول می‌کشد

همانگونه که جمع شدن چربی‌های اضافی به مرور زمان رخ داده است، آب کردنشان نیز یقینا به طول خواهد انجامید. اطلاع از این موضوع می‌تواند پیگیری برنامه را برایتان راحتر کند. جهت پایین آوردن اصولی وزن و نگه داشتن وزن کم شده باید هفته‌ای نیم تا یک کیلو وزن کم کنید. اکنون با یک محاسبه ساده ریاضی می‌توانید حساب کنید حدودا چقدر طول می‌کشد تا به وزن ایده‌آل‌تان نزدیک شوید. برای خود هدف گذاری‌های قابل دسترس قرار دهید و با رسیدن به آن‌ها انگیزه تان برای ادامه برنامه را حفظ کنید.

  • گرسنه‌ام

کاهش وزن یک حساب ساده است: کالری دریافتی قادر نیست جواب کالری مصرفی را بدهد، به همین جهت وزن کم می‌کنید. درصورتی‌که غذا‌های پرکالری انتخاب کنید، تنها اجازه دارید مقداری از آن را بخورید که در نتیجه معده خالی می‌ماند و راضی نمی‌شوید. با انتخاب غذا‌های کم کالری‌تر مانند سبزیجات، غذا‌های سرشار از فیبر مانند غلات کامل و غذا‌هایی که حاوی آب فراوان هستند مانند میوه‌ها هوشمندانه‌تر غذا بخورید. چنین غذا‌هایی موجب می‌شوند احساس سیری کنید و گرسنگی کمتر اذیتتان کند.

دلایل رژیم های ناموفق و شکست در کاهش وزن در چیست
دلایل رژیم های ناموفق و شکست در کاهش وزن در چیست
  • دلم برای غذا‌های مورد علاقه‌ام تنگ شده است

سیب زمینی سرخ کرده، پیتزا، همبرگر، کیک شکلاتی، بستنی! اینکه هردقیقه را با فکر خوراکی‌هایی که نمی‌توانید بخورید سپری کنید دشوار است. نتیجه ساده است: برنامه غذایی به جایی نمی‌رسد. نمی‌توانید به برنامه غذایی پایبند باشید که بسیار محدود کننده است. یقینا با برنامه غذایی که تمامی‌اش شیرینی باشد هم وزن کم نمی‌کنید، به همین جهت توصیه می‌شود در بیشتر اوقات سالم غذا بخورید و گاهی نیز از غذا‌های مورد علاقه تان لذت ببرید تا احساس نارضایتی نداشته باشید و یا می‌توانید راهی مناسب‌تر برای مصرف غذا‌هایی که هوس کردید به کار ببرید. به عنوان مثال پیتزا را خودتان در خانه تهیه کنید و از مواد کم کالری‌تر و سالم برای پختش استفاده کنید.

  • از ورزش کردن بیزارم

درصورتی‌که ورزشتان را دوست ندارید، فعالیتی پیدا کنید که از آن لذت ببرید. شاید استفاده از تردمیل مناسبتان نیست پس یک کلاس ورزشی دیگر را امتحان کنید. احتمالا از ورزش کردن به تنهایی لذت نمی‌برید پس می‌توانید وارد ورزش‌های گروهی شوید و یا با یک دوست ورزش کنید. درصورتی‌که از ورزش به صورت کلاسیک خوشتان نمی‌آید، آن را به شکل کوه نوردی، دوچرخه سواری و یا پیاده‌روی در طبیعت انجام دهید. علاوه‌بر اینکه ورزش‌های مورد علاقه تان را انجام می‌دهید سعی کنید به آن‌ها تنوع هم اضافه نمایید.

  • من همه چیز را امتحان کردم و هیچ کدام جواب نداد

هنگامی‌که به صورت صحیح غذا می‌خورید و ورزش می‌کنید، اما ترازو حرکتی نمی‌کند، کاملا قابل درک است که ناامیدی حاصل از رژیم های ناموفق آن موجب می‌شود فرد تسلیم شود. اینکه هرکاری می‌کنید نتیجه نمی‌دهد علل فراوانی دارد، مانند انجام ندادن ورزش مناسب، به اندازه کافی ورزش نکردن، استفاده بیش از حداز غذا‌های سالمی که کالری بالایی دارند و یا شمارش اشتباه کالری. از یک متخصص تغذیه یا مربی ورزشی کمک بگیرید.

دلایل رژیم های ناموفق و شکست در کاهش وزن در چیست نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر