کاهش وزن با رژیم تویینکی

کاهش وزن با رژیم تویینکی

کاهش وزن با رژیم تویینکی

کاهش وزن با رژیم تویینکی : یکی از مهمترین دغدغه های زندگی امروزی برای اکثر افراد جامعه ، کاهش وزن است . متاسفانه سبک زندگی ما به گونه ای تغییر یافته که میزان فعالیت های روزانه به حداقل خود رسیده و از طرف دیگر برنامه های غذایی ناسالم مخصوصا در بین جوانان بسیار رشد کرده است . دو عامل تغذیه و تحرک جسمی ، تاثیر بسیار زیادی در چاقی افراد دارد لذا برای کاهش وزن نباید از این دو فاکتور مهم غافل شد . در این بخش از تیترزندگی قصد داریم در مورد کاهش وزن با رژیم تویینکی با شما صحبت کنیم لطفا همراه ما باشید .

کاهش وزن با رژیم تویینکی
کاهش وزن با رژیم تویینکی

کاهش وزن با رژیم تویینکی

خب همانطور که اشاره شد برای لاغر شدن باید رژیم غذایی مناسب را در کنار فعالیت های بدنی رعایت کرد یعنی این دو فاکتور مهم را در کنار هم رعایت کرد و هر یک به تنهایی کافی نیست . تحقیقات گروهی از محققان انگلیسی نشان می‌دهد که نداشتن رژیم غذایی مناسب در کنار ورزش کردن می‌تواند اثر مفید تحرک بدنی را خنثی کند . به گفته این محققان ، این مسئله حداقل درباره زنان به طور کلی صادق است چرا که نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که زنانی که در هفته سه روز را به ورزش می‌پردازند اما رژیم غذایی آنها همچنان به شکل قبل است موفق به کاستن از وزن خود نمی‌شوند .

پس نکته اول این که همراه با رژیم غذایی باید فعالیت های ورزشی نیز انجام داد تا به نتیجه مطلوب برسیم . نکته دیگر که میخواهیم به شما بگویم یک رژیم غذایی جالب به اسم رژیم تویینکی هست که در ادامه مشاهده خواهید کرد . البته قرار نیست شما این رژیم را رعایت کنید بلکه کافیسیت به اهمیت میزان کالری غذاها پی ببرید .

کاهش وزن با رژیم تویینکی
کاهش وزن با رژیم تویینکی

رژیم تویینکی

این رژیم توسط مارک هاب که استاد دانشگاه ایالت کانزاس میباشد به جهان معرفی شد . فرضیه هاب این بود که وقتی صحبت از رژیم گرفتن می شود ، چیزی که مهم است اینست که شما مواظب کالری دریافتی خود باشید نه کیفیت غذایی که می خورید . هاب برای آزمایش این فرضیه، مقدار کالری دریافتی خود را به ۱۸۰۰ کالری در روز محدود کرد . غذاهای پرچرب مثل کیک و چیپس ، سیب زمینی هم در برنامه او هست اما مقدار کالری دریافتی از این خوراکی ها نباید از مقدار پیش بینی شده در برنامه بیشتر باشد .

او حتی معتقد است که باید به طور منظم سه وعده غذا در روز استفاده شود تا از مشکلات متابولیسمی تغذیه که بعضی از افراد هنگام رژیم گرفتن به آن دچار می شوند ، جلوگیری کرد . در واقع تمرکز اصلی این رژیم غذایی ، کنترل محدودیت کالری ورودی به بدن میباشد نه چیزی که میخوریم .

مارک هاب در مورد کاهش وزن ۱۲ کیلویی خود که با خوردن کیک تویینکی و سایر هله هوله های ناسالم به دست آمده بود ، به سرعت مورد توجه قرار گرفت . هاب با استفاده از انواع اسنک ها رژیم خود را به کیک تویینکی محدود نکرد . او همچنین برای ایجاد تنوع در رژیمش که آن را رژیم غذایی راحت نامیده است ، از خوراکی های اماده دیگر مانند چیپس یا کلوچه و سایر تنقلات و کلوچه ها به جای غذای معمولی در تمام وعده ها استفاده می کرد .

کاهش وزن با رژیم تویینکی
کاهش وزن با رژیم تویینکی

عدم محدودیت در تغذیه

هاب تغذیه خود را به غذاهای بد محدود نکرد . هاب همچنین یک قرص مولتی ویتامین ، یک شیک پروتئین و سبزیجاتی مثل لوبیا سبز و کرفس را برای داشتن بخشی سالم در رژیم غذایی نامتعارفش گنجاند . هاب حتی قبل از شروع رژیم، یک رژیم سالم شامل سبزیجات و میوه‌جات را دنبال می کرد .

اگرچه همان طور که هاب گفت: “من رژیم سالم‌تری داشتم ولی سالم نبودم چون بیش از حد می‌خوردم .” رژیم تویینکی به احتمال زیاد برای همه ی افراد مناسب نیست . حتی خود هاب هم رژیم تویینکی را بیشتر از یک تلاش آزمایشی نمیدانست . او خودش هم امتحان کردن چیز هایی مثل رژیم تویینکی در طولانی مدت را رد کرد .

کاهش وزن با رژیم تویینکی : همراهان عزیز توجه داشته باشید که این رژیم صرفا به عنوان یک نتیجه از تست واقعی در اختیار شما قرار داده شد تا اهمیت مقدار کالری غذا را به شما یادآوری کند و لزومی ندارد که آن را اجرا کنید . دو فاکتور مهم در این مقاله به شما معرفی شد که یکی فعالیت ورزشی و دیگری محدود کردن مقدار کالری است که از غذا خوردن بدست می آوریم و شما با رعایت این دو فاکتور میتوانید به وزن دلخواه خود برسید .

کاهش وزن با رژیم تویینکی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر