انواع کاندوم و کاربردهای آن در شرایط مختلف

انواع کاندوم و کاربردهای آن در شرایط مختلف

انواع کاندوم و کاربردهای آن در شرایط مختلف

انواع کاندوم و کاربردهای آن در شرایط مختلف: کاندوم به عنوان یک وسیله پیشگیری از بارداری راه عبور عفونت ها را در زمان نزدیکی جنسی مسدود می کند همچنین جزء یکی از روشهای جلوگیری از بارداری است که مانع از رسیدن اسپرم ها به رحم می شود . کاندوم پوشش پلاستیکی نرمی است که قابلیت ارتجاعی زیادی دارد و توسط مرد هنگام نزدیکی استفاده می شود به این صورت که قبل از شروع نزدیکی بر روی آلت تناسلی در حالت نعوض (Erection) کشیده شده و بدین ترتیب از ریخته شدن مایع منی که حاوی اسپرم ( سلول های جنسی مرد) است به داخل دستگاه تناسلی زن (واژن و رحم) جلوگیری می کند .

اگر اسپرم مرد با تخمک (سلول جنسی زن) ترکیب شود حاملگی رخ می دهد و کاندوم از این امر جلوگیری می کند . در این بخش از تیترزندگی قصد داریم با انواع کاندوم و کاربردهای آن در شرایط مختلف بیشتر آشنا شویم . همراه ما باشید .

انواع کاندوم

انواع کاندوم و کاربردهای آن در شرایط مختلف
انواع کاندوم و کاربردهای آن در شرایط مختلف

کاندوم ها در دو نوع مردانه و زنانه وجود دارند. کاندوم ها یکسان و یک اندازه نیستند و از نظر اندازه ٬ ضخامت ٬ وجود ماده اسپرم کش ویا ماده نرم کننده (لوبریکنت) متفاوت می باشند و برخی از کاندوم ها ماده اسپرم کش ندارند . کاندوم های محتوی ماده اسپرم کش موثرتر از انواع بدون اسپرم کش هستند . لوبریکانتهایی که در کاندوم استفاده می شود باید برپایه آب (Water based) باشند نه پایه روغن (Oil based) در غیر این صورت ممکن است به لاتکس کاندوم آسیب بزنند و باعث پارگی کاندوم شوند.

کاندوم ها در رنگ ها و طرح های مختلف ساخته و در بسته های کوچک بسته بندی می شود . ۵۰ میلیون مرد در دنیا از کاندوم استفاده می کنند و بیشترین کشوری که از کاندوم برای جلوگیری از بارداری استفاده می کند ژاپن می باشد . درصد شکست کاندوم اگر درست استفاده شود ۳ درصد است ولی اگر در هنگام استفاده دقت لازم نشود تا ۱۴ درصد نیز ممکن است شکست داشته باشد . اما بطور متوسط میران شکست ان ۱۰ درصد است . البته باید توجه داشت که در بیشتر روشهای پیشگیری از بارداری میزان شکست در سال اول استفاده بیشتر است.

مزایای استفاده از کاندوم

انواع کاندوم و کاربردهای آن در شرایط مختلف
انواع کاندوم و کاربردهای آن در شرایط مختلف

1 – جلوگیری از بیماری های مقاربتی مانند : سیفلیس ٬ سوزاک ٬ ایدز ٬ هپاتیت ٬ هرپس ٬ عفونت های گنوره ٬ تریکومونا ٬ کلامیدیا و …

2 – در مردانی که دچار انزال زودرس (Premature Ejaculation) هستند و تحریک پذیری زیادی دارند کاندوم موثر است زیرا تحریک پذیری را کمی به تاخیر می اندازد و حساسیت سر پنیس را کم می کند و موجب تاخیر در انزال و حفظ نعوض می شود .

3 – در صورت وجود حساسیت زن نسبت به مایع منی مرد کاندوم روش مناسبی است.

4 – استفاده از کاندوم احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم (سرویکس) را کاهش می دهد که به علت مسدود کردن انتقال HPV می باشد .

5 – در تمامی آقایان با هر شرایط سنی کاندوم قابل استفاده می باشد.

6 – کاندوم از جمله کالاهای ارزان می باشد و دسترسی به آن آسان است.

7 – گاهی مردان قدرت حفظ آلت تناسلی را برای ادامه نزدیکی ندارند . برای مثال در افراد پیر یا کسانی که اعمال جراحی در قسمت تحتانی شکم داشته اند با استفاده از کاندوم در این افراد قسمت حلقه ای انتهای کاندوم به صورت یک تورنیکه ضعیف اثر می کند و می تواند به حفظ نعوظ کمک کند.

9 – گاهی بعضی از مردان یا زنان به واسطه مسائل خاص تمایل به تماس مستقیم آلت با مخاط واژن را ندارند.کاندوم می تواند راه حلی برای اینگونه مسائل باشد.

معایب استفاده از کاندوم

انواع کاندوم و کاربردهای آن در شرایط مختلف
انواع کاندوم و کاربردهای آن در شرایط مختلف

1 – کاندوم یکبار مصرف است.

2 – دائمی نیست و نیاز به تکرار دارد.

3 – کاندوم ممکن است در برخی افراد ایجاد حساسیت به صورت خارش٬ راش و دانه جلدی کند

4 – برای استفاده از کاندوم باید تجربه داشت تا خارج نشود.

5 – ممکن است کاندوم در حین عمل مقاربت پاره شود .

نکات مهم در هنگام استفاده از کاندوم

-کاندوم ها را دور از حرارت ٬ نور و رطوبت نگهداری نمایید تا لاتکس کاندوم خاصیت خود را از دست ندهد و با نزدیکی پاره نشود.

-از هر کاندوم یکبار استفاده کرده و از مصرف مجدد ان خود داری نمایید زیرا در این صورت احتمال حاملگی افزایش می یابد.

-قبل از مصرف کاندوم به تاریخ انقضای آن توجه نمایید و از مصرف کاندوم های تاریخ گذشته و یا کاندوم هایی که چسبناک و یا شکننده ان خودداری نمایید.

-پس از استفاده کاندوم مصرف شده رادر یک قطعه کاغذ باطله پیچیده و در کیسه زباله بیندازید.

-برای نرم کردن کاندوم از روغن ٬ وازلین و یا مواد مشابه استفاده نکنید زیرا این مواد به کاندوم آسیب رسانده و باعث خراب شدن ان می شوند . در این صورت احتمال حاملگی با کاندوم افزایش می یابد .

-هر چند این روش پیشگیری از بارداری روش موثری است ولی احتمال حاملگی با ان از قرص بیشتر است .

انواع کاندوم در شرایط مختلف

انواع کاندوم و کاربردهای آن در شرایط مختلف
انواع کاندوم و کاربردهای آن در شرایط مختلف

1 – کاندوم تاخیری

این نوع کاندوم دارای ماده تاخیری مناسب جهت تاخیر انزال به مدت طولانی و بالابردن لذت جنسی می باشد .

2 – کاندوم ویبره دار

به منظور افزایش میل جنسی در رابطه های جنسی باید تحریک جنسی طرفین به صورت کامل انجام شود و در این صورت است که زنان ارگاسم کامل را تجربه خواهند کرد و مردان نیز رضایت بیشتری از رابطه خود خواهند داشت . این کاندوم ها با داشتن حلقه ویبراتو لرزش ملایم و خوشایندی را در واژن بانوان ایجاد خواهد کرد و همچنین باعث خواهد شد تا نعوذ در آقایان کامل صورت گیرد و آلت آن ها به بزرگترین حالت خود برسد. از این رو تحریک جنسی را در طرفین افزایش خواهد داد تا لذت جنسی فوق العاده ای را تجربه کنند.

3 – کاندوم خاردار

این نوع کاندوم دارای لاتکس خاردار و شیاردار می باشد . همچنین بر طرف کننده عفونت و یا قارچ در ناحیه آلت تناسلی و برطرف کننده سوزش در ناحیه آلت تناسلی می باشد . مهمترین ویژگی آن مناسب برای افراد حساس به لاتکس می باشد .

4 – کاندوم تنگ کننده

موجب تحریک و لذت بیشتر حین رابطه جنسی می شود. طی گذشت زمان عوامل مختلفی رابطه جنسی را تحت الشعاع خود قرار می دهند، که از جمله این عوامل می توان به از دست رفتن حالت اولیه واژن در خانم ها یا همان باز شدگی در طول زمان اشاره کرد. کاندوم تنگ کننده به دلیل فرمولاسیون خاص با بهره گرفتن از عصاره پالپ انار به جمع شدگی و لذت رابطه جنسی در بانوان کمک می کند . همچنین استفاده از خارهای نقطه ای روی سطح روان این کاندوم موجب رضایت هر چه بیشتر مقاربت در شرکای جنسی می شود.

انواع کاندوم و کاربردهای آن در شرایط مختلف
انواع کاندوم و کاربردهای آن در شرایط مختلف

5 – کاندوم حلقوی

کاندوم مارپیچ (حلقه ای و شیاردار) با الهام از ساختار ارگونومیک واژن که دیواره آن به حالت شیاردار می باشد ، ساخته شده است. وجود حلقه های مارپیچی روی سطح کاندوم و تناسب آن با دیواره واژن، لذت بسیاری را بخصوص برای زنان به همراه دارد. سطح کاندوم مارپیچی با ژل روان کننده آغشته شده و موجب لغزندگی بیشتر واژن می شود، در نتیجه افزایش لذت جنسی را به همراه دارد. این کاندوم برای تحریک هر چه بیشتر بانوان می باشد، بخصوص زنانی که از سرد بودن یا بی میلی جنسی رنج میبرند و به دلیل استفاده از لاتکس طبیعی و شفاف از ایجاد هرگونه حساسیت جلوگیری میکند.

6 – کاندوم روان کننده

این کاندوم ها دارای لاتکس نازک و طبیعی می باشد و دارای خاصیت ارتجاعی فوق العاده است و در نتیجه هیچگاه در واژن جا نمی ماند. هرگز پاره نمی شود، می توانید کاملا به آن اعتماد کنید.

7 – کاندوم کلاسیک میوه ای

تنها کاندومی است که از لاتکس 100% طبیعی تولید می شود ، بنابراین کاملا ضد حساسیت است و چون هیچ ماده پلاستیکی در آن استفاده نشده و کاملا طبیعی است دارای خاصیت ارتجاعی فوق العاده است و در نتیجه هیچگاه در واژن جا نمی ماند. رایحه مطبوع آن نقش مهمی در جهت افزایش میل جنسی دارد

8 – کاندوم فانتزی و عروسکی

انواع کاندوم و کاربردهای آن : کاندوم های فانتزی به منظور بالا بردن افزایش میل جنسی در زوجین طراحی شده است و همچنین برای افزیش تمایل به داشتن رابطه جنسی می باشد این کاندوم که به همراه ژل روان کننده عرضه میگردد تا رابطه جنسی راحت و خوبی را تجربه کنید.

انواع کاندوم و کاربردهای آن در شرایط مختلف نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر