سوغاتی های معروف ترکیه ویژه عزیزانتان

سوغاتی های معروف ترکیه ویژه عزیزانتان

سوغاتی های معروف ترکیه ویژه عزیزانتان

سوغاتی های معروف ترکیه ویژه عزیزانتان: ترکیه با شهرها و مناطق مختلف که هریک آب و هوایی دلنشین و تاریخ و فرهنگی دیرینه دارند، محلی ایده‌آل جهت خرید سوغاتی های زیباست. افرادی که به کالاهای دست ساز علاقه دارند می‌توانند آن را در سراسر ترکیه پیدا کنند. در این قسمت از تیترزندگی شما را با سوغاتی های معروف ترکیه آشنا می کنیم.

 • باقلوای غازی آنتپ

  "<yoastmark

غازی آنتپ بهشت باقلواهای خوشمزه و تازه‌ای است که با پسته های سبز خوش رنگ پر و تزئین شده‌اند. هنگامیکه در این شهر قدم می زنید یقینا از مقابل چند باقلوا فروشی عبور خواهید کرد، و پس از اینکه این باقلواهای خوشمزه را امتحان کردید، حتما یک جعبه از آن را به عنوان سوغات ترکیه با خود به خانه خواهید برد.

 • روغن زیتون آیوالیک

  "<yoastmark

باغ‌های زیتونی که در سراسر آیوالیک وجود دارد موجب معروف شدن روغن زیتون این منطقه شده است. هنگامی که در آیوالیک هستید حتما به شهر ساحلی Cunda بروید و روغن زیتون Kürşat را از کارخانه کوچک و بومی همان منطقه تهیه نمایید.

 • ابریشم بورسا

  "<yoastmark

با یک توقف در جاده ابریشم متوجه خواهید شد که زمانی بورسا مرکز تجارت ابریشم بوده است و امروزه نیز همچنان به تولید ابریشم‌های بی‌نظیر و فوق العاده‌اش ادامه می‌دهد. به کوزاهان بروید و پارچه های ابریشمی اصل را تهیه کنید. یقین داشته باشید که ابریشم یکی از مناسبترین سوغاتی هایی است که می توانید با خود به خانه ببرید.

 • سوکوک افیون قره حصار

  "<yoastmark

افیون قره حصار یکی از شهرهای است که اسپای آن شهرت جهانی دارد و هتل های آن نیز در آخر هفته خدمات اسپا را ارئه می‌دهند. سوکوک ترکی نوعی سوسیس تخمیر شده است. با عبور از مقابل مغازه های این شهر سوکوک‌هایی را خواهید دید که آویزان شده اند. خوشمزه‌ترین سوکوک ها را می توانید در Cumhuriyet پیدا کنید.

 • زردآلو خشک مالاتیا

  "<yoastmark

مالاتیا حدود 70 الی ۸۰ درصد زردآلو خشک جهان را تولید می کند. سوغاتی خوشمزه‌ای که از بردن آن به خانه لذت خواهید برد. زردآلو ها به روش های سنتی در باغ های خانوادگی زیر نور آفتاب خشک می شوند.

 • باسلوق ترکیه

  "<yoastmark

باسلوق‌های ترکیه در انواع و اقسام طعم‌ها به شکلی زیبا بسته بندی شده اند و ارزان قیمت می‌باشند. در بسیاری از مغازه‌ها می توانید پیش از خرید باسلوق آن را مزه کنید. درصورتی‌که به دنبال بهترین باسلوق های ترکیه هستید برندهایی که در سافران بلو ساخته شده اند را تهیه کنید و درصورتی‌که در استانبول هستید به فروشگاه خانوادگی Hacir Bekir Efendi بروید زیراکه آنها نخستین اشخاصی بودند که این باسلوق های خوشمزه را تهیه نموده‌اند.

 • نظر بند

  "<yoastmark

نظر بنکوگوی ترکی‌ها یا همان بابا قوری خودمان یکی از سوغاتی های معروف ترکیه است. ترک ها اغلب آن را در خانه، اداره و یا ماشینشان نگه می دارند تا بدشانسی از آنها دور شود. همچنین می توانید آن را به صورت انگشتر، دستبند و گردنبند نیز تهیه نمایید.

 • چای و قهوه ترکیه

  "<yoastmark

چای ترکیه یکی از معروف‌ترین سوغات این کشور می‌باشد و می‌توانید اصل آن را در شمال شرقی Rize پایتخت چای ترکیه تهیه کنید. قهوه ترک مناسبترین جایگزین کافئین برای اشخاصی است که به مصرف کافئین عادت کرده‌اند. جمله جالبی که ترکی ها درمورد قوه هایشان میگویند این است: ” سیاه مثل جهنم، قوی مثل مرگ و شیرین مثل عشق”.

 • ادویه های خوش رنگ

  "<yoastmark

یکی دیگر از سوغاتی های معروف ترکیه ادویه جات در آشپزخانه‌های ترکیه جایگاه ویژه‌ای دارد. ادویه جات ترکی را می توان در اکثر غذاها، سوپ و سالاد استفاده نمود و می‌توان آنها از بازار بزرگ استانبول خریداری کرد.

سوغاتی های معروف ترکیه ویژه عزیزانتان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر