برج خور دبی بلندترین آسمان خراش آینده جهان

برج خور دبی بلندترین آسمان خراش آینده جهان

قرار است برج جدیدی در بندرگاه خور دبی (creek ِDubai Harbour)  ساخته شود که به بلند ترین برج جهان تبدیل شود و 100 متر از بلند ترین برج حال حاظر جهان یعنی برج خلیفه بلندتر باشد . این سازه عظیم که توسط معمار سرشناس اسپانیایی – سوئیسی ، سانتیاگو کالاتراوا (Santiago Calatrava)  طراحی شده قرار است توسط کمپانی اعمار ساخته شود . برج خور دبی (Dubai Creek Tower) جدیدترین سازه فوق بلند دبی خواهد بود که بعد از پایان ساخت آن در سال 2020، به عنوان بلندترین آسمان خراش دنیا شناخته خواهد شد . با تیترزندگی همراه باشید تا بیشتر با برج خور دبی آشنا شوید .

برج خور دبی بلندترین آسمان خراش آینده جهان
برج خور دبی بلندترین آسمان خراش آینده جهان

برج خور دبی

شرکت اعمار که در گذشته مسئولیت ساخت برج خلیفه را بر عهده داشت ، در تعاملی مشترک با دبی هولدینگ در حال توسعه این آسمان خراش بزرگ است . این شرکت تصمیم دارد این پروژه را زودتر از برگزاری نمایشگاه اکسپو 2020 به اتمام برساند . این برج دارای یک هتل بوتیک خواهد بود . هتل بوتیک به آن دسته از هتل‌هایی گفته می‌شود که به خاطر خاص بودن سبک هنری و معماری خود شهره هستند . آنها معمولاً کوچکتر از گراندهتل‌ها بوده و لوکس بودن هدف اصلی آنها نیست ؛ بلکه خود، هدف اصلی بازدید هستند . همچمنین باغ های دیواری ، یک پلت فرم با نمای 360 درجه ، رستوران ها و سالن های چند منظوره از دیگر امکانات این برج خواهد بود . شیخ محمد بن راشد طی کنفرانسی در محل احداث پروژه برج آینده دبی را تحسین کرده و آن را قلب شهر خطاب نموده است .

یکی از قابل توجه‌ترین موارد در رابطه با برج خور یا برج نهره دبی، استفاده از کابل‌های بزرگ برای نگه داشتن آن است . هرچند، با شهرتی که سانتیاگو کالاتراوا (Santiago Calatrava) در این نوع طراحی دارد ، چنین چیزی دور از ذهن نیست . موضوع دیگر، الهام‌گیری سازندگان از معماری سنتی اسلامی و شباهت این سازه به یک دارت بزرگ رو به آسمان است که زیبایی‌های آن را دوچندان می‌کند . بخش داخلی نیز شامل چندین عرشه مختلف می‌شود که در نتیجه آن، چشم‌اندازی فوق‌العاده پیش روی بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت . اگرچه هنوز زمان زیادی تا تکمیل شدن برج خور دبی باقی مانده، اما تا همین مرحله میلیون‌ها ساعت زمان صرف شده و مهندسان، 170 هزار متر مکعب خاک را برای فونداسیون یا شالوده ساختمان خارج کرده‌اند . همچنین آنها علاوه بر ریختن 211 هزار و 200 تن بتن، بیش از 145 شمع بتنی را نیز به منظور اطمینان از پایداری سازه، در عمق 72 متری (236 فوتی) آن قرار داده‌اند تا کار این بخش از پروژه به پایان رسد .

برج خور دبی بلندترین آسمان خراش آینده جهان
برج خور دبی بلندترین آسمان خراش آینده جهان

به گفته شرکت اعمار در ماه آوریل که از پلان برج خور دبی رونمایی شد ، این مطقه با وسعت 1200 هکتار در مقابل وسعت 500 هکتاری دانتون دبی قرار است بیش از دو برابر دانتون دبی بزرگ تر باشد . قرار است در این متطقه 2 کیلومتر نوار ساحلی خور دبی و 679 میلیون متر مربع فضای مسکونی و 851،000 متر مربع فضای تجاری و 22 هتل با 4400 اتاق و 11.16 میلیون متر مربع فروشگاه ساخته شود .  همچنین قرار است یک مجتمع تجاری که حدود 30 درصد از دبی مال (بزرگترین مجتمع تجاری حال حاظر جهان ) در منطقه ساخته شود .

برج خور دبی بلندترین آسمان خراش آینده جهان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر