نکاتی برای رفع بوی نامطلوب داخل خودرو

نکاتی برای رفع بوی نامطلوب داخل خودرو

نکاتی برای رفع بوی نامطلوب داخل خودرو

نکاتی برای رفع بوی نامطلوب داخل خودرو : شاید برای شما نیز پیش آمده که متوجه بوی نامطلوب داخل خودروی خود شده باشید . فارغ از دلیل ایجاد این بوی نامطلوب که میتواند به هر دلیل صورت گیرد ، همه افراد خواهان رفع این بو بد هستند . در این بخش از تیترزندگی قصد داریم نکاتی برای رفع بوی نامطلوب داخل خودرو به شما معرفی کنیم پس همراه ما باشید .

نکاتی برای رفع بوی نامطلوب داخل خودرو

ساده ترین راه حل برای رفع بوی نامطلوب داخل خودرو استفاده از جوش شیرین است .برای این منظور شما میتوانید مقدار کمی جوش شیرین را روی صندلی خودرو ریخته و آن را بر روی صندلی پخش کنید و پس از مدتی جوش شیرین را با جارو از روی صندلی جمع کنید . جوش شیرین قابلیت جذب بوهای بد را دارد و شما براحتی میتوانید از آن استفاده کنید .

نکاتی برای رفع بوی نامطلوب داخل خودرو
نکاتی برای رفع بوی نامطلوب داخل خودرو

روش دیگر استفاده از ذغال چوب برای جذب بو است . ذغال چوب توانایی جذب بوهای نامطبوع را داشته و می تواند تمام بوهای بد خودرو را به خود بگیرد . برای این منظور کافیست یک تکه از این ذغال را برای چند روز در داخل خودرو قرار دهید تا متوجه خاصیت جادویی آن شوید . از دیگر موادی که می توانند به همین سبک بو را از بین ببرند ، وانیل و قهوه هستند که میتوانید به همین شکل مورد استفاده قرار دهید . در کنار همه این مواد نیز میتوانید از یک اسپری خوشبو کننده برای ایجاد بوی خوش بهره ببرید .

نکاتی برای رفع بوی نامطلوب داخل خودرو
نکاتی برای رفع بوی نامطلوب داخل خودرو

بخاطر داشته باشید

البته بخاطر داشته باشید که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است ، پس بهتر است همیشه به صورت مرتب خودروی خود را جارو بکشید و اجازه ندهید تکه های مواد غذایی بر روی صندلی یا کف پوش خودرو باقی بماند و باعث ایجاد بوی نامطلوب گردد . همچنین زباله های خودرو را درون یک پلاستیک مخصوص ریخته و به صورت مرتب آن را از خودرو خارج کنید . بوی کهنگی، از موارد آزار دهنده دیگری است که غالبا وجود دارد.

این بو که بیشتر در زمان روشن کردن بخاری یا کولر خودرو به مشام میرسد. دلیل اصلی این موضوع، به وجود آمدن کثیفی و کپک در لوله های انتقال هوا به کابین است. برای رفع این موضوع بخاری یا کولر را خاموش کرده و فقط فن را با سرعت بالا روشن کنید . پس از چند کیلومتر بوی بد از بین خواهد رفت .

نکاتی برای رفع بوی نامطلوب داخل خودرو : رطوبت از دیگر مواردی است که باعث ایجاد بوی بد در خودرو می شود . معمولا موکت یا کف پوش خودرو به خاطر کفش خیس یا ریختن مواد غذایی، خیس خواهد شد . اگر با این موضوع روبرو شدید، حتما به دنبال ریشه این رطوبت رفته و دلیل اصلی آن را پیدا کنید . استفاده از سشوار برای خشک کردن رطوبت روشی مناسب خواهد بود که حتما از آن استفاده کنید. همچنین می توانید برای خشک شدن موکت خودرو یا کف پوش را در هوای ازاد قرار دهید .

نکاتی برای رفع بوی نامطلوب داخل خودرو نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر