کارهایی که میتوان با نوشابه انجام داد

کارهایی که میتوان با نوشابه انجام داد

کارهایی که میتوان با نوشابه انجام داد

کارهایی که میتوان با نوشابه انجام داد: نوشابه های گازدار جزو نوشیدنی های مورد علاقه بسیاری از ما است که معمولا در کنار غذا دوست داریم مصرف بکنیم . معروف ترین برند نوشابه همان کوکاکولای معروف است که میتوان گفت یکی از مشهورترین برندهای دنیاست و میلیون ها نفر در جهان از این نوشیدنی در کنار غذا استفاده می کنند . اما نکته جالب اینجاست که نوشابه علاوه بر نوشیدن ، مصارف دیگری هم میتواند داشته باشد که باعث تعجب شما خواهد شد پس از شما دعوت میکنیم برای اطلاع از کارهایی که میتوان با نوشابه انجام داد ، همراه تیترزندگی باشید .

کارهایی که میتوان با نوشابه انجام داد
کارهایی که میتوان با نوشابه انجام داد

کارهایی که میتوان با نوشابه انجام داد

نوشابه حاوی کافئین ، گاز کربن دی‌اکسید ، اسید فسفریک و ۱۰ قاشق چای خوری شکر است . شیرینی زیاد شکر به خاطر وجود اسید فسفریک تا حد زیادی خنثی می‌شود . تحقیقات نشان می دهد که نوشیدنی های شیرین عامل مستقیم مرگ ناشی از دیابت ، بیماری های قلبی و سرطان محسوب می شود . جدای از این مسائل ، باید توجه داشت که اسید و سایر مواد موجود در نوشابه در برخی شرایط میتوانند کمک زیادی به ما برسانند به عنوان مثال گاز موجود در نوشابه میتواند رودل را رفع می کند . به علاوه اسید معده را خنثی کرده و دل درد را آرام می کند . از این نوشیدنی برای آلرژی گندم هم می توان استفاده کرد چرا که اسیدفسفریک موجود در نوشابه آلرژن ها و واکنش های آلرژیک را از بین می برد بغیر از مصاف خوراکی میتوان از نوشابه در موارد زیر استفاده کرد :

کارهایی که میتوان با نوشابه انجام داد
کارهایی که میتوان با نوشابه انجام داد

تمیز کننده

اگر قابلمه سوخته ای دارید که از شستن آن نا امید شده اید کافیست یک بطری نوشابه داخل قابلمه بریزید و بگذارید چند دقیقه داخل قابلمه بماند . اسید موجود در نوشابه چربی های سوخته و چسبیده به قابلمه را به راحتی حل می کند . همچنین شما میتوانید لکه‌ های خون و چربی را به کمک کوکاکولا از روی مبلمان یا هر پارچه‌ی دیگری پاک کنید اما توجه داشته باشید که کوکاکولا سیاه است ؛ بنابراین برای پارچه‌های روشن باید به دنبال راه دیگری باشید . اگر کودکتان روی فرش را با ماژیک خط خطی کرده به راحتی می توانید آن را با نوشابه تمیز کنید .

شما حتی میتوانید کوکاکولا را روی سطح روشویی و سنگ دستشویی بریزید و بدون نیاز به برس کشیدن فقط با آب بشورید . اسید نوشابه لکه های روی نقره را نیز تمیز می کند کافیست چند دقیقه نقره را داخل نوشابه قرار دهید سپس با مسواک آن را تمیز کنید . کوکاکولا را روی کاشی‌های سرویس بهداشتی و حمام ریخته و چند دقیقه منتظر بمانید تا قدرت تمیزی آن را مشاهده نمایید .

کارهایی که میتوان با نوشابه انجام داد
کارهایی که میتوان با نوشابه انجام داد

دفع حشرات

حشرات جزو مزاحم های همیشگی در صنعت کشاورزی و همچنین لذت بردن از گردش هستن . برای دفع حشرات به کمک نوشابه ، یک بطری کوکاکولا را درون کاسه‌ای ریخته و نزدیک گیاهان قرار دهید بوی نوشابه حشرات را جذب می‌کند و اسید درون نوشابه آن‌ها را می‌کشد با این روش حتی میتوان جانوران مزاحم درون باغچه را از بین برد . زمانی هم که برای گردش به طبیعت رفته اید ، نیم ساعت قبل از خوردن غذا کاسه‌ای را از کوکاکولا پر کنید و بیرون جایی دورتر از محل نشستنتان بگذارید تا حشرات به‌سوی آن جذب بشوند نه به سفره‌ی غذای شما . درنظر داشته باشید که نوشابه برای تقویت گیاهان مفید است . قند درون کوکاکولا در رشد موجودات ذره‌بینی بسیار کوچک مؤثر است و اسید درون آن نیز به تجزیه‌ی سریع‌تر کود کمک می‌کند .

آشپزی

برای نرم و ترد کردن گوشت کبابی آن را در کوکاکولا می‌خوابانند . برای تهیه سس روی گوشت کبابی هم از آن استفاده می‌شود . اگر می خواهید یک سس باربیکیو خوشمزه خانگی درست کنید مقداری نوشابه را با سس کچاپ ترکیب کنید .

کارهایی که میتوان با نوشابه انجام داد
کارهایی که میتوان با نوشابه انجام داد

صاف کردن مو

شاید انتظار این را نداشتید ولی واقعیت اینست که نوشابه از جمله راحت ترین و ارزان ترین روش های صاف کردن موهای فر است . برای این منظور کافیست کمی نوشابه به موهای سرتان بزنید و کمی صبر کرده و سپس آب کشی کنید . با این کار موهای شما صاف و براق خواهد شد .

موارد دیگر

از دیگر کارهایی که میتوان با نوشابه انجام داد اینست که در فصل زمستان یخ روی شیشه‌های ماشین را با آن میتوان آب کرد برای این منظور به‌ آرامی یک بطری نوشابه را روی شیشه جلوی ماشین بریزید و یک دقیقه منتظر بمانید تا یخ پودر شده و به‌راحتی پاک شود . برای رفع زنگ زدگی فلزات ، آنها را درون کوکاکولا بگذارید و روی فلز را بسابید نوشابه همچنین سکه‌های زنگ‌زده را جلا می‌دهد حدود ده دقیقه سکه‌ها را در کوکاکولا نگه‌دارید تا مثل روز اول شان شوند . نوشابه جای نیش ستاره‌های دریایی را تسکین می‌دهد . آدامسی که به موهایتان چسبیده را جدا می‌کند . اگر رنگی به موهایتان زده‌اید که از آن ناراضی هستید ابتدا موهایتان را با آب بشورید و سپس یک بطری کوکاکولا روی موهایتان بریزید . چند دقیقه صبر کنید تا سودا اثر کند و بعد سرتان را بشورید .

کارهایی که میتوان با نوشابه انجام داد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر