تیترزندگی
بدترین حرف‌هایی که در محل کار در مورد خودتان می‌توانید بزنید

بدترین حرف‌هایی که در محل کار در مورد خودتان می‌توانید بزنید

بدترین حرف‌هایی که در محل کار در مورد خودتان می‌توانید بزنید: خیلی‌ها عادت دارند در محل کار ، دائما از خود تعریف کنند، اما این کار نمی‌تواند ما را به موفقیت شغلی برساند. هرچقدر انسان بزرگ‌تری باشید، کمتر از خودتان تعریف خواهید کرد. زمانی‌که واقعاً در کارتان حرفه‌ای باشید، این سایرین هستند که پشت سرشما می گویند “فلانی چقدر حرفه‌ای است”، اما اشخاص حرفه‌ای اصلاً چنین حرفی در مورد خودشان نمی زنند. تعریف کردن از خود مانع پیشرفت شما می‌شود، درصورتی‌که نمی‌خواهید چنین کاری انجام دهید.

اشخاصی که همیشه در فضای مجازی در مورد مدرک تحصیلی، تجربیات و پول خود صحبت می‌کنند، از این هراس دارند مبادا در جامعه دیده نشوند. به همین خاطر خود را بزرگ می‌کنند و به سراغ واژه‌های افراطی می‌روند، اما درحقیقت کسی برای آن‌ها ارزش و احترام قائل نیست. باید توجه داشته باشید که اشخاص با اعتماد به نفس و حرفه‌ای، برای خودشان احترام قائل هستند. صداقت است که شما را شایسته‌ی احترام می‌کند، نه واژه‌های افراطی و تمجید برانگیزی که رزومه‌تان را پرکرده است.

  • قانون شکنی می‌کنم

این بدترین حرفی است که می توانید در رابطه با برندسازی بزنید؛ مثلاً می‌گویید: “من وارد این شرکت می‌شوم و تمام قوانین آن‌ها را بر هم می‌زنم.” یقینا هر کسب و کاری به سمت هدف مشخصی در حرکت است؛ به این مفهوم که چشم‌اندازی برای خود داشته و مدیران آن نمی‌خواهند در قواعدی که ایجاد شده اخلالی ایجاد کنید. به همین شکن “قانون شکن” بدترین انتخابی است که می توان در برندسازی داشت.

بدترین حرف‌هایی که در محل کار در مورد خودتان می‌توانید بزنید
بدترین حرف‌هایی که در محل کار در مورد خودتان می‌توانید بزنید
  • مجری تغییر هستم

این حرف دیگری در برندسازی است که باید از آن دوری کنید. درصورتی‌که می‌دانید در چه مسیری قرار دارید، پس در مورد همان صحبت کنید. نباید بگویید هدفتان این است وارد سازمان شوید و به درخواست رئیس تغییراتی به وجود آورید. درصورتی‌که چنین حرفی بزنید، یعنی تمام قدرتی که در دست دارید، از سوی شخص دیگری به شما داده می‌شود. پس شما کوچک به نظر می رسید، نه مامور تغییر.

  • در حوزه‌ی کاری خود حرفه‌ای، متخصص یا کارشناس هستم

اجازه دهید اطرافیان شما را متخصص بدانند. درصورتی‌که به آن‌ها در حل مسئله کمک کنید، با کمال میل این کار را برایتان انجام می‌دهند. پس از خودتان تعریف نکنید، این کار موجب می‌شود تمام قدرتتان را از دست بدهید.

  • خلاق هستم

باید بگویید چه خلاقیت هایی دارید، ما خودمان تصمیم می گیریم خلاق بمانیم یا نه.

  • شهرت زیادی در شهر یا کشور دارم

به راستی‌که شرم آور است، این جملات را درباره‌ی خودتان بزنید؛ چونکه درصورتی‌که حقیقت داشته باشد، به گفتن آن‌ها احتیاجی ندارید. بگویید چه توانایی‌هایی دارید، نه اینکه سایرین درباره شما چه فکری می‌کنند.

  • در حوزه‌ی کاری‌ام پیشرو هستم

توصیه می‌کنیم اجازه دهید سایرین درباره‌ی شما چنین حرفی بزنند.

بدترین حرف‌هایی که در محل کار در مورد خودتان می‌توانید بزنید
بدترین حرف‌هایی که در محل کار در مورد خودتان می‌توانید بزنید
  • فارغ‌التحصیل فلان دانشگاه و کارمند فلان شرکت بودم

آیا ارزش شما در سی سالگی به بالا، به مدارسی وابسته است که در آن‌ها فارغ‌التحصیل شده‌اید یا شرکت‌هایی که برایشان کار کرده‌اید؟ بدون تردید این‌ها قسمت مهمی از زندگی شما هستند، اما شما بدون این مدارک هم فوق‌العاده خواهید بود. در اینجا پرسشی که مطرح می شود این است که “چرا؟”، “چه چیزی شما را متمایز می کند؟” درباره‌ی این موضوعات صحبت کنید.

  • ویراستار، نویسنده، طراح وب و … هستم

احتمال دارد در برندسازی به سراغ تخصص‌های خود بروید، اما بااین کار توانایی خود را نادیده می گیرید. یقینا شما ارزش بیشتری دارید. باید بگویید با این مهارت‌ها می‌خواهید چه کار کنید. بگویید این مهارت‌ها چگونه می‌توانند در کنار هم قرار گیرند و به همکاران در پیشرفت کسب و کار کمک برساند.

  • سخت کوش هستم

درصورتی‌که شرکتی تنها به خاطر سخت کوشی به دنبال استخدام شما باشد، اصولا نباید مشغول کار شوید. زمانی‌که انقلاب صنعتی جای خود را به اقتصاد مبتنی بر دانش داد، سخت کوشی تمام مفهوم خود را از دست داد. در سازمانی مشغول به کار شوید که در آن محل کار برای ایده‌ها و ذهن فوق‌العاده شما ارزش قائل است، نه شخصی که تنها می‌خواهد سخت کار کند.

نویسنده بخش موفقیت

اضافه کردن نظر