رایج ترین خطاهای اینترنت و دلایل وقوع آنها

رایج ترین خطاهای اینترنت و دلایل وقوع آنها

رایج ترین خطاهای اینترنت و دلایل وقوع آنها

رایج ترین خطاهای اینترنت و دلایل وقوع آنها : درزمان استفاده از اینترنت یقینا بارها و بارها با خطاهایی مانند خطای 404، 500، 502 و … روبه‌رو شده‌اید. ولی آیا اطلاع دارید که هر یک از این خطاها چه مفاهیمی دارند و به چه دلیلی رخ می‌دهند؟ با تیترزندگی همراه شوید تا شما را با رایج ترین خطاهای اینترنت و دلایل وقوع آنها آشنا نماییم.

  • خطا 500

خطا 500 که Internal Server Error نام دارد یکی از رایج‌ترین خطاهایی است که کاربران وب‌سایت‌ها احتمال دارد با آن مواجه شوند. همان‌گونه که از نام آن مشخص است این خطا هنگامی رخ می‌دهد که سرور وب دچار مشکلات درونی همچون overloading شود.

  • خطا 404

این خطا با عبارت Not Found شناخته می‌شود. خطا 404 اغلب در مواقعی صورت می‌پذیرد که دامنه وب‌سایتی حذف شده باشد و یا اینکه لینکی از آن پاک شده باشد ویا لینکی به شکل اشتباه در سایت وجود داشته باشد که اصلا درواقعیت وجود ندارد یا اینکه کاربر آدرس وب‌سایت را اشتباه نوشته باشد.

رایج ترین خطاهای اینترنت و دلایل وقوع آنها
رایج ترین خطاهای اینترنت و دلایل وقوع آنها
  • خطا 403

این خطا که با عنوان Forbidde معروف می‌شود در شرایطی رخ می‌دهد که بازدید کننده‌ای بخواهد به وب‌سایتی ممنوعه و یا دایرکتوری ممنوعه‌ای از یک وب‌سایت دسترسی پیدا کند. در ضمن آدرس‌هایی که برای آی‌پی‌های (IP) خاص بلاک می‌شوند (درحقیقت برای یک منطقه خاص فیلتر می‌شوند) هم برای دسترسی به آن وب‌سایت با این خطا مواجه خواهند شد. نمونه بازر این خطا را برای دسترسی به وبسایت محصولات مهندسی Autodesk نام برد.

  • خطا 502

این خطا که با عنوان Service Temporarily Overloaded شناخته می‌شود هنگامی رخ می‌دهد که سرور با ازدحام مواجه شود. جدا از مواقعی که حقیقتا ترافیک وب‌سایت افزایش می یابد (مانند زمان انتخاب واحد دانشگاه) برخی مواقع سرور وب‌سایت با حملاتی مانند DOS و DDOS مواجه می‌شود که به شکل جعلی ترافیک بسیار زیادی را به سمت وب سایت هدایت می‌کند و موجب می‌شود این مشکل به وجود بیاید. این مشکل اغلب با پایین آمدن ترافیک ورودی به وب‌سایت حل می‌شود به شرط این‌که حمله‌ای در کار نباشد!

  • خطای 503

یکی دیگر از خطاهای اینترنت که این خطا که Service Unavailable نام دارد در دسترس نبودن سرویس را نشان می‌دهد. بیشتر اوقات در شرایطی که ترافیک ورودی به وب‌سایت از حد توان سرور آن بیشتر باشد و یا اینکه سرور آن به اصطلاح Down شده باشد به وجود می‌آید.

رایج ترین خطاهای اینترنت و دلایل وقوع آنها نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر