زیباترین و شگفت انگیزترین جنگلهای دنیا که باید دید

زیباترین و شگفت انگیزترین جنگلهای دنیا که باید دید

زیباترین و شگفت انگیزترین جنگلهای دنیا که باید دید

شگفت انگیزترین جنگلهای دنیا : مناطق جنگلی همواره یکی از پرطرفدارترین نقاط برای سفر و گذراندن تعطیلات در سراسر دنیا محسوب می‌شود . آرامش جنگل و احساس نزدیکی با طبیعت همواره برای گردشگران جاذبه داشته است . این جاذبه طبیعی باعث شده تا بسیاری از برنامه‌ریزان تورهای گردشگری، توجه ویژه‌ای به مناطق جنگلی نشان داده و از سوی دیگر افراد زیادی نیز برای استفاده از این علاقه و استقبال، اقدام به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های توسعه گردشگری جنگلی کرده‌اند . شاید مهم‌ترین موضوعی که باید در این مساله مدنظر قرار داده شود، اهمیت حفظ و عدم آسیب‌رسانی به بافت و طبیعت جنگل به هر دلیلی است.

در این بخش از تیترزندگی قصد داریم باهم سفری داشته باشیم به سرتاسر هستی تا با زیباترین و شگفت انگیزترین جنگلهای دنیا که باید دید آشنا شویم . همراه ما باشید .

1 – جنگل تونگا ، آلاسکا

"زیباترین

جنگل تونگا بزرگ‌ترین جنگل ملی کشور آمریکاست و در منطقه سردسیر آلاسکا قرار دارد . نکته جالب توجه درمورد این جنگل، بزرگی و مساحت زیاد آن است که بالغ بر 69 هزار کیلومترمربع را در بر می‌گیرد . کم‌جمعیت بودن منطقه آلاسکا و همچنین دور بودن این جنگل از مراکز تمدن انسانی سبب شده است تا تعداد زیادی از گونه‌های مختلف جانوری در آن سکنا گزینند.

2 – جنگل ‌خرس‌ بزرگ ، کانادا

"زیباترین

این جنگل یکی از معدود جنگل‌های دست نخورده و کاملا طبیعی در جهان است که زیستگاه صدها گونه از حیوانات وحشی مانند یوزپلنگ آمریکایی، گرگ، خرس خاکستری و چند گونه خاص و نادر از خرس در جهان است. این جنگل بسیار زیبا به دلیل واقع شدن در بین اقیانوس و کوهستان، دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که موجب شده مناظر طبیعی و چشم‌‌اندازهای بسیار زیبایی از ترکیب 3 عنصر جنگل، کوهستان و دریا در برابر دیدگان گردشگران به وجود بیاید.

3 – جنگل‌های ابری مونته ویدئو ، اروگوئه

"زیباترین

این جنگل زیبا در کوهستان کوردیلرای کشور اروگوئه قرار گرفته و اصلی‌ترین ویژگی آن مه‌آلود بودن آن است که در جنگل‌های دیگر این فهرست وجود ندارد. در بیشتر روزهای سال این جنگل از مه پوشیده شده و مناظر زیبا و خارق‌العاده‌ای به وجود می‌آورد. مساحت این جنگل بالغ بر 10500 هکتار و دارای آب و هوای گرمسیری است. تنوع گیاهی این جنگل بسیار گسترده است و شامل بیش از 2500 گونه گیاهی مختلف می‌شود.

4 – جنگل کوکونینو ، آمریکا

"زیباترین

این جنگل با مساحت 7511 کیلومترمربع در منطقه آریزونای شمالی قرار گرفته است. بخش اعظم این جنگل را درختان کاج و سایر درختان همیشه سبز تشکیل می‌دهند که این ویژگی باعث شده است حتی در فصل زمستان و زیر خروارها برف، این جنگل رنگ سبز خود را حفظ کرده و تلفیقی زیبا از منظره سبزی درختان را در زمستان نمایش دهد.

5 – جنگل آمازون ، آمریکا

"زیباترین

شهرت این جنگل که بزرگ‌ترین جنگل جهان محسوب می‌شود به اندازه‌ای است که تقریبا همه مردم دنیا آن را می‌شناسند . این جنگل در آمریکای جنوبی و در کشورهای برزیل، پرو و کلمبیا قرار گرفته است . بخش‌هایی از این جنگل به قدری انبوه است که هنوز کسی قادر نشده به آن ورود پیدا کند و تنها از طریق هوایی از این مناطق عکسبرداری شده است. آمازون نام یک قبیله جنگجو در یونان باستان بود که تمامی اعضای آن را زنان تشکیل می‌دادند. هنگامی که نخستین کاشفان اروپایی پا در این جنگل نهادند با قبایل زن جنگجویی برخورد کردند و به همین دلیل نام این جنگل را آمازون گذاشتند.

6 – جنگل نیوهمپشایر ، آمریکا

"زیباترین

نیوهمپشیار در نیوانگلند، منطقه‌ای چهار فصل با رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، کوه‌ها و جنگل‌های زیبا است که در پاییز، نمای این جنگل و برگ‌هایش، دل هر بیننده‌ای را می‌رباید و در بهار نیز شکوفه‌های درختانش شما را مجذوب خود می‌کند.

7 – جنگل تایپینگشان ، تایوان

"زیباترین

منطقه‌ی حفاظت‌شده‌ی تایپینگشان (Taipingshan) در یک منطقه وسیع کوهستانی قرار دارد و از طبیعت بکری بهره می‌گیرد. درختان وسیع و فضای سبز منحصر به‌ فرد ، در کنار دریاچه‌های کوچک و زیبا، این جنگل را به یکی از زیباترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده است.

8 – جنگل ‏‏ هالرباس ، بلژیک ‏‎

"زیباترین

هالرباس (Hallerbos) یا جنگل آبی در فصل بهار ( فروردین و اردیبهشت ) با میلیون ها گل که ناقوس آبی نامیده می شوند پوشیده می شود. در این جنگل 550 هکتاری فرشی از گل بر روی درختان باریک راش کشیده می شود و تا آنجا که چشم کار می کند ادامه دارد. بازدیدکننده ها می توانند در مسیرهای مشخص شده پیاده روی کنند و خرگوش ها و گوزن ها را ببینند که در این جنگل سبز و آبی پرسه می زنند.

زیباترین و شگفت انگیزترین جنگلهای دنیا که باید دید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر