فواید قهوه برای لطافت پوست کاهش تیرگی سیاهی چشم

فواید قهوه برای لطافت پوست کاهش تیرگی سیاهی چشم

فواید قهوه برای لطافت پوست کاهش تیرگی سیاهی چشم

فواید قهوه برای لطافت پوست کاهش تیرگی سیاهی چشم: همه ما با فواید زیاد قهوه کم و بیش آشنا هستیم، علی‌الخصوص رفع خستگی و خواب آلودگی که تقریبا بارزترین ویژگی قهوه است، ولی در این بخش از تیترزندگی قصد داریم شما را با فواید قهوه برای زیبایی و لطافت پوست و مو آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

بدن انسان همواره درحال مبارزه با رادیکال‌های آزاد می‌باشد. این مولکول‌ها که از الکترون های جفت نشده تشکیل شده‌اند، قادر هستند به ساختارهای حیاتی سلول ها مانند پروتئین و DNA آسیب برسانند، نکته مهم اینجاست که آنتی اکسیدان ها نقش کلیدی در این میان دارند و با اهدای الکترون به رادیکال های آزاد از اثرات مخرب این مولکول ها جلوگیری می کنند. پژوهش‌ها نشان داده که فرآیند خنثی سازی رادیکال های آزاد توسط آنتی اکسیدان ها به تاخیر روند پیری و پیشگیری از سرطان و دیگر بیماری هایی که بر اثر اضطراب و استرس ایجاد میشوند، کمک می‌کند.

  • نرمی و لطافت پوست

در ادامه بحث فواید قهوه ،تفاله قهوه از بافت مناسبی جهت استفاده به عنوان لایه بردار برخوردار بوده و به دلیل دارا بودن کافئیک اسید موجب افزایش کلاژن سازی می‌شود.

  • کاهش تیرگی و پف چشم

کافئین بالا در قهوه با انقباض عروق خونی زیر پوست حالت پف کردگی زیر چشم را کاسته و در متعادل سازی رنگ پوست بسیار موثر است.

  • دفع سلولیت

سلولیت به تجمع چربی‌ها در زیر پوست گفته میشه که موجب بدشکل شدن اندام به‌ویژه ران ها میشود. جالب است بدانید که کافئین قهوه به دلیل تقویت گردش خون و کاهش احتباس مایعات، موجب بهبود فرورفتگی های سطحی پوست می‌شود و همچنین خواص آنتی اکسیدانی قهوه به دفع سموم از پوست و کاهش سلولیت کمک بسیار زیادی می‌کند.

  • پیشگری از مسدود شدن منافذ باز پوست

خاصیت فوق العاده زیاد لایه برداری قهوه موجب میشود منافذ پوست باز شوند و اکسیژن رسانی به پوست به خوبی انجام گردد.

  • تقویت و رنگ مو

از دیگر فواید قهوه ،قهوه از جمله مواد قدیمی و شناخته شده برای رنگ کردن موهاست، همچنین اضافه کردن کمی قهوه به شامپو موجب تقویت و نرمی موهای شما هم میشود.

فواید قهوه برای لطافت پوست کاهش تیرگی سیاهی چشم نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر