11 تفاوت بارز افراد موفق با افراد غیر موفق چیست

افراد موفق قبل از صبحانه چه کارهایی انجام می‌دهند

افراد موفق قبل از صبحانه چه کارهایی انجام می‌دهند

افراد موفق قبل از صبحانه چه کارهایی انجام می‌دهند : بر کسی پنهان نیست که پیشروان موفق و رهبران کسب و کار، کارها را با تکنیک خاص خود انجام می‌دهند. این به آن‌ها یک ویژگی رقابتی می‌بخشد و به آن‌ها در پیروز شدن بر مشکلات کمک می‌کند. اما این به آن مفهوم نیست که این اشخاص موفق، عادات مشترک ندارند. به عنوان نمونه آن‌ها هر روز مدیتیشن می‌کنند و از تعریف داستان‌های موفقیت و شکست خود لذت می‌برند. با تیترزندگی همراه باشید تا بررسی کنیم افراد موفق قبل از صبحانه چه کارهایی انجام می‌دهند

  • آن‌ها قبل از همه از خواب بیدار می‌شوند

اشخاصی مانند جک دورسی، مدیر عامل جنرال‌الکتریک جف ایملت، مدیر عامل زیراکس اورسلا برنز، تیم کوک و ریچارد برانسون تنها تعدادی از اشخاص موفقی هستند که به دلیل صحرخیزی معروف هستند. آن‌ها اطلاع دارند که باید صبح را زودتر از سایرین آغاز کنند و حتی یک ثانیه هم برای تلف کردن وجود ندارد.

  • آن‌ها ورزش می‌کنند

ورزش یکی دیگر از کارهای مرسوم بین افراد موفق می‌باشد. برانسون، کوک، گری واینرچاک و باب ایگر از شرکت دیزنی به معنای واقعی صحرخیز هستند و ورزش می‌کنند. دکتر تراویس بردبری می‌گوید: تنها به اندازه‌ی ده دقیقه ورزش داشتن موجب رها شدن نروتنزمیتوری به نام GABA می‌شود که باعث آرام شدن ذهن می‌شود و واکنش‌های شما را تحت کنترل شما قرار می‌دهد و موجب ایجاد بهبودهایی در رفتار می‌شود که می‌توان آ‌ن‌ها را با آزمون هوش احساسی اندازه گرفت.

افراد موفق قبل از صبحانه چه کارهایی انجام می‌دهند
افراد موفق قبل از صبحانه چه کارهایی انجام می‌دهند
  • آن‌ها دوش می‌گیرند

دانشمندان ثابت کرده‌اند که بهترین ایده‌های ما درزمان دوش گرفتن به سراغ ما می‌آیند. به دلیل وجود آب گرم، شرایط آرام ذهن و نبود حواس‌پرتی در اطراف ما، دوپامین در ما ترشح می‌شود، همچنین هنگامی‌که ذهن ما آرام باشد خلاقیت ما افزایش می‌یابد.

  • آن‌ها با خانواده‌ی خود وقت می‌گذرانند

یکی از تجار موفق بریتانیا در مصاحبه‌ای می‌گفت پدرم همیشه تأکید فراوانی داشت که شام خوردن با اعضای خانواده مهم است، درواقع، اگر برنامه‌ی دیگری نداشتیم، الزامی بود. با این وجود اشخاص موفق، براین باورند که شروع کردن روز با عزیزانشان به همان مقدار مهم است، چه خواندن باشد، چه صحبت کردن و چه درست کردن صبحانه درکنار هم. درصورتی‌که رئیس‌جمهور سابق آمریکا، اوباما می‌تواند کاری کند که هرروز با اعضای خانواده‌اش صبحانه بخورد، ما چه بهانه‌ای داریم؟

  • آن‌ها روی پروژه‌هایی مربوط علاقمندی‌های خود کار می‌کنند

همه‌ی ما جدااز کار موضوعاتی داریم که برای آن‌ها هیجان‌زده می‌شویم. ولی اشخاص موفق دریافت اند که پروژه‌های مورد علاقه‌ی شخصی آن‌ها می‌تواند موجب کم شدن فشار، افزایش خلاقیت و بهبود مهارت و دانش فعلی آنان گردد. به همین دلیل است که شرکت‌هایی مثل گوگل به کارکنان خود توصیه می‌کنند تا پروژه‌های شخصی داشته باشند و در نتیجه Gmail و AdSense متولد شدند. با محدود بودن زمان، اغلب اشخاص موفق تا جایی که بتوانند اوایل روز به این پروژه‌ها می‌پردازند، هنگامی که چیزی مخل توجه آنان نیست و زمان اضافه دارند.

  • آن‌ها اخبار را دنبال می‌کنند

دنبال کردن اخبار به اشخاص موفقی مانند بیل گیتس، وارن بافت،‌ جک دورسی و مدیر ویرجین آمریکا، دیوید کوش کمک می‌کنند تا فرصتی جهت پیگیری اوضاع جهان داشته باشند تا مطمئن شوند که چه تاثیری روی کسب و کار آن‌ها گذاشته می‌شود و چگونه می‌توانند راهکارهایی توسعه دهند تا جهان را تبدیل به جایی بهتر کنند.

افراد موفق قبل از صبحانه چه کارهایی انجام می‌دهند
افراد موفق قبل از صبحانه چه کارهایی انجام می‌دهند
  • آن‌ها مواردی که بخاطرشان سپاسگزار هستند را می‌نویسند

ثابت شده است که هنگامی‌که عواملی را که بخاطرشان سپاسگزار هستید را یادداشت می‌کنید، به شما کمک می‌کند متمرکز شوید و از زوایای گوناگونی به زندگی نگاه کنید. تیم فریس، یک کارآفرین و مولف کتاب هفته‌ی کاری چهار ساعته، هر روز پنج دقیقه صرف انجام این کار می‌کند.

«دفترچه‌ی یادداشت پنج دقیقه‌ای یک مداخله‌ی درمانی است، حداقل برای من که اینگونه است، چون من چنین شخصی هستم. این به من اجازه می‌دهد نه تنها در طول روز کار بیشتری انجام دهم بلکه موجب می‌شود در تمام طول روز احساس مناسبتری داشتم، فرد خوشحال‌تری باشم، فردی قانع‌تر باشم، این چیزی نیست که به طور طبیعی برای من اتفاق بیفتد.»

  • خواندن و فرستادن ایمیل

براساس یک پژوهش از سوی سازمان مدیریت منابع رابرت هالف، اغلب مدیران (50 درصد) روز خود را با چک کردن ایمیل‌های خود آغاز می‌کنند. از سوی دیگر، تنها یک سوم (40%) کارکنان سطح پایین روز خود را با بررسی ایمیل‌ آغاز می‌کنند.

افراد موفق قبل از صبحانه چه کارهایی انجام می‌دهند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر