تقویت و سلامت ریه ها به کمک 6 گیاه دارویی

تقویت و سلامت ریه ها به کمک 6 گیاه دارویی

تقویت و سلامت ریه ها به کمک 6 گیاه دارویی

تقویت و سلامت ریه ها به کمک 6 گیاه دارویی : ریه ها اندام های اصلی تنفس در بدن انسان هستند که در قفسه ی سینه قرار دارند . ریه نقش اساسی در سلامتی انسان دارد. بیماری های ریه یکی از انواع شایع بیماری ها در سراسر جهان است. استعمال دخانیات، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و عفونت ها از عوامل اصلی ابتلا به بیماری های ریوی مانند آمفیزم، آسم، برونشیت، سل، ذات الریه و حتی سرطان ریه هستند. خوشبختانه برخی بیماری های دستگاه تنفسی را با داروهای گیاهی می توان درمان کرد . در این بخش از تیترزندگی قصد معرفی 6 گیاه دارویی برای تقویت و سلامت ریه ها را داریم . همراه ما باشید .

6 گیاه دارویی برای تقویت و سلامت ریه ها

تقویت و سلامت ریه ها به کمک 6 گیاه دارویی
تقویت و سلامت ریه ها به کمک 6 گیاه دارویی

1 – ریشه شیرین‌ بیان

یکی از مزایای اصلی‌ شیرین بیان توانایی مبارزه علیه عفونت‌های تنفسی است، به ویژه باکتری‌هایی که مسبب آن هستند. تحقیقات کشف کرده است که عصاره‌ی ریشه‌ی شیرین‌بیان خواص ضدآنفلوآنزا دارد و مستقیما بر پاتوژن‌های مسبب عفونت‌های مجرای تنفسی فوقانی تاثیر می‌گذارد . در حقیقت عصاره شیرین بیان قادر است بهتر از شوینده‌های دهان ضدعفونی‌کننده با باکتری‌های خطرناک حفره‌ی دهانی مبارزه کند. ورای خواصش در مبارزه با باکتری‌ها، شیرین‌بیان می‌تواند برای التهاب گلو بسیار تسکین دهنده باشد، و باعث می‌شود راحت‌تر مخاط را به بیرون هدایت کند.

2 – آویشن

خواص ضدالتهاب فراوان آویشن به نظر می‌رسد آن را به روشی عالی برای کنترل مشکلات تنفسی در خانه تبدیل کرده است. مطالعه‌ای روی شربتی که ماده‌ی اصلی‌اش آویشن است انجام گرفته، و نتایج نشان داد که آویشن قادر بوده است التهاب را در برونشیول‌ها و آلوئول‌ها کاهش دهد. مطالعه‌ی دیگری توانایی آویشن را برای پاک‌سازی مخاط از مسیرهای هوا نیز نشان داده است.

3 – روغن اکالیپتوس

روغن اکالیپتوس به عنوان یک ” جعبه ابزار گیاهی“ برای مبارزه با عفونت، تحریک سیستم ایمنی، کاهش التهاب، کاهش درد و تشنج، و سم‌زدایی بدن در نظر گرفته می‌شود. مشخص شده است استنشاق بخور این روغن نشانه‌ها و علائم ناخوشی‌های حاد و مزمن دستگاه تنفسی را (اگر درمان نکند) تسکین می‌دهد .

تقویت و سلامت ریه ها به کمک 6 گیاه دارویی
تقویت و سلامت ریه ها به کمک 6 گیاه دارویی

4 – پونه کوهی

تاثیر مثبت پونه کوهی بدلیل داشتن کارواکرل و اسید رزمارینیک میباشد . هر دوی این ترکیبات ضد احتقان و ضد حساسیت میباشند که باعث باز شدن راههای تنفسی میشوند . کارواکرل از رشد باکتری های مضر نیز جلوگیری میکند .

5 – زنجبیل

استفاده از چای ریشه زنجبیل و لیمو باعث راحت تر نفس کشیدن میشود . زنجبیل همچنین باعث جلوگیری از سرطان ریه میشود و به سیستم گوارشی بدن نیز کمک میکند .

6 – مواد حاوی آنتی اکسیدان

استفاده از مواد حاوی آنتی اکسیدان . آنتی اکسیدان ها باعث افزایش حجم ریه و تنفس بهتر و در ادامه باعث تقویت و سلامت ریه ها میشوند . مواد دارای آنتی اکسیدان بالا :

بلوبری
کلم بروکلی
اسفناج
انگور
سیب زمینی
چای سبز
ماهی

تقویت و سلامت ریه ها به کمک 6 گیاه دارویی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر