حرکات ورزشی برای داشتن باسن خوش فرم

حرکات ورزشی برای داشتن باسن خوش فرم

حرکات ورزشی برای داشتن باسن خوش فرم

حرکات ورزشی برای داشتن باسن خوش فرم : بدون باسن خوش فرم ، داشتن هیکل زیبا تقریبا محال است به همین خاطر اکثر خانم ها دوست دارند که باسنی با اندازه و فرم مناسب داشته باشند ولی از آنجاییکه این کار کمی سخت است بیشتر خانم ها از نیمه راه برمی گردند . اما شما همراهان گرامی میتوانید با این احساس مبارزه کرده و با انجام تمرینات ورزشی ، به هیکل مورد دلخواه خود برسید . تنها چیزی که در این مسیر نیاز دارید اراده قوی برای زیبایی و خوش فرمی بدنتان است . با تیترزندگی همراه باشید تا حرکات ورزشی برای داشتن باسن خوش فرم را به شما آموزش دهیم .

حرکات ورزشی برای داشتن باسن خوش فرم
حرکات ورزشی برای داشتن باسن خوش فرم

حرکات ورزشی برای داشتن باسن خوش فرم

یکی از سوالاتی که برای اغلب خانم ها پیش می آید اینست که چگونه میتوانند با انجام حرکات ورزشی به باسن خود فرم دهند . توجه داشته باشید که متخصصان ورزش حرکات زیادی را برای اینکار معرفی کرده اند ما نیز در این مطلب برخی از ساده ترین حرکات را به شما آموزش خواهیم داد که به راحتی میتوانید در منزل انجام دهید و انجام این حرکات وقت زیادی از شما نمی گیرد فقط دقت داشته باشید که اگر میخواهید به نتیجه مطلوب برسید باید سعی و تلاش را در برنامه روزانه خود قرار دهید چرا که هیچ انسانی با تنبلی به جایی نرسیده است .

حرکت اسکات

اسکات یکی از بهترین حرکات برای خوش فرم کردن باسن است . برای انجام این حرکت بایستید و پاهای خود را به موازات هم به اندازه عرض شانه باز کنید ، باسن خود را به عقب بکشید . سپس به آرامی به سمت پایین حرکت کنید توجه داشته باشید که نباید کمر خود را خم کنید . سعی کنید زمانی که این حرکت را انجام می دهید فرم بدن خود را بخوبی نگه دارید یعنی پشت خود را صاف کرده و قفسه سینه را باز کنید و محکم بایستید . پشت خود را صاف نگه دارید و پاهای خود را درگیر کنید و بر روی باسن تمرکز کنید . زمانیکه توانستید این حرکت را بدون خطا انجام دهید بهتر است یک وزنه سبک در دت خود بگیرید تا عضلات شما قوی تر شوند .

حرکات ورزشی برای داشتن باسن خوش فرم
حرکات ورزشی برای داشتن باسن خوش فرم

توقف موقت دراسکات سخت ترین قسمت در اسکات است و سبب تقویت، بزرگ شدن، عضلات باسن شما می گردد . همانطور که گفتیم شما تنها به یک اراده قوی نیاز دارید و بس . بنابراین اگر در منزل وزنه ندارید میتوانید از چیزهایی که در خانه دارید استفاده کنید . برای مثال یک بطری پر از شیر یا پر از آب که درب آن محکم بسته شده می تواند به عنوان یک وزنه مناسب و معقول عمل کند . سعی کنید حرکات را در سه ست انجام دهید تعداد هر ست را ابتدا از 8 شروع کنید و چند روز بعد کم کم تعداد ست ها را افزایش دهید .

اسکات به کمک دیوار

صاف بایستید پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده و پشت خود را به دیوار تکیه دهید . حال بدون اینکه مچ پاهایتان از زمین تکان بخود (بدون حرکت) به سمت پایین بروید . این پایین رفتن را تا جایی که ران با زمین موازی باشد ادامه دهید سپس در این حالت (ران با زمین موازی بوده و ران با ساق پا زاویه 90 درجه تشکیل دهد ) کمی مکث کرده و به سمت بالا حرکت کنید و به حالت قبل برگردید . در ابتدا شاید نتوانید این حرکت را زیاد انجام دهید ولی به تدریج تعداد حرکات شما زیادتر خواهد شد . اگر در منزل توپ ایروبیک دارید میتوانید آن را بین دیوار و کمر خود قرار داده و بجای دیوار ، به توپ تکیه دهید و این حرکت را اجرا نمایید .

حرکت لانگز رو به جلو

حرکات ورزشی برای داشتن باسن خوش فرم
حرکات ورزشی برای داشتن باسن خوش فرم

یکی از بهترین حرکات برای خوش فرم و بزرگ کردن عضلات حرکت لانگز است . برای انجام این حرکت صاف بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده و دست ها را در کمر قرار دهید . پای راست خود را یه قدم جلوتر بگذارید طوریکه به اندازه 90 درجه خم شود . کمی مکث کرده و سپس با فشار به عضلات باسن ، سعی کنید که به حالت اول برگردید حال با پای چپ همین کار را تکرار کنید . برای هر پا بهتر است 20 بار این حرکت را انجام دهید . برای تاثیر بیشتر میتوانید در زمان انجام این حرکت ، وزنه در دست بگیرید .

دویدن در سر بالایی

قطعا یکی از بهترین تمریناتی که می‌توانید توسط آن باسن و کلا پایین تنه‌تان را سفت کنید و به آن شکل دهید اینست که در سر بالایی بدوید . شیب سربالایی‌ها باعث بوجود آمدن مقاومت مبهوت کننده‌ای در برابر نیروی شما می‌شود و زاویه‌ای که بدنتان در آن قرار می‌گیرد باعث می‌شود عضلات ران و باسن شما تحت فشار قرار بگیرند . این تمرین ، همچنین یک تمرین چربی سوز قوی نیز به حساب می‌آید .

حرکت خر پا

حرکات ورزشی برای داشتن باسن خوش فرم
حرکات ورزشی برای داشتن باسن خوش فرم

حرکت دیگری که میتواند به خوش فرم شدن باسن کمک کند حرکت خرپا است . برای انجام این حرکت بصورت چهار دست و پا ، با دست های باز به اندازه عرض شانه از هم جدا و زانوها به طور مستقیم زیر باسن قرار بگیرید . یک زانو را بر روی زمین نگه دارید و دیگری را از روی زمین بلند کنید ، در حالی که عضلات شکمتان ثابت هستند . پای خود را تا زمانی که پای شما به سمت سقف است و زانوهای شما به موازات سایر قسمت های بدنتان است بالا ببرید . سپس به آرامی و با کنترل ، زانوی خود را به موقعیت اصلی برگردانید . ابتدا از سه ست 8 تایی برای هر پا شروع کنید و به تدریج تعداد را افزایش دهید .

از تغذیه غافل نشوید

پروتئین برای رشد و توسعه عضلات ضروری است . اگر این حرکات ورزشی را به همراه برنامه غذایی حاوی پروتئین دنبال کنید سریع تر به نتیجه خواهید رسید . منابع سالم پروتئین شامل تخم مرغ ، سینه بدون پوست مرغ ، ماهی آزاد ، ماهی تن ، پنیر ، بوقلمون ، لوبیا ، حبوبات ، گوشت گاو بدون چربی ، آجیل و سویا است . هنگامی که نوبت به گوشت می رسد، به دنبال نوع بدون چربی و فرآوری نشده باشید. هنگامی که نوبت ماهی می رسد، سعی کنید به جای سرخ کردن آن را بخار پز کنید .

حرکات ورزشی برای داشتن باسن خوش فرم نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر