رفع چروک پیشانی با روشهای خانگی

رفع چروک پیشانی با روشهای خانگی

رفع چروک پیشانی با روشهای خانگی

رفع چروک پیشانی با روشهای خانگی : پوست افراد معمولا با رسیدن به سن 30 سالگی به تدریج دچار چین و چروک میشود و دلیل آن هم معمولا کاهش تولید کلاژن پوست است . رفع چروک های پوست مخصوصا چین و چروک های پیشانی برای بسیاری از افراد تبدیل به یک دغدغه شده است چرا که این چین و چروک ها باعث میشود فرد مسن تر دیده شود . اگر شما نیز به دنبال راهی برای رها شدن از دست این چین و چروک ها هستید پیشنهاد میکنیم با تیترزندگی همراه باشید .

رفع چروک پیشانی با روشهای خانگی
رفع چروک پیشانی با روشهای خانگی

رفع چروک پیشانی با روشهای خانگی

پوست پیشانی از جمله قسمت های حساس پوست صورت است که اغلب در معرض نور خورشید قرار داشته و همچنین با اخم کردن ، دچار چین و چروک بیشتر میشود . عواملی مانند بالارفتن سن ، ازدست‌دادن قابلیت ارتجاعی پوست در اثر کاهش کلاژن ، قرارگیری در معرض آفتاب و ژنتیک میتواند در بروز چین و چروک پیشانی نقش دشته باشد . برخی افراد به کمک مواد آرایشی و یا موهای جلوی سر ، تصمیم میگیرند که چروک پیشانی را مخفی کنند ولی این کار تاثیر چندانی ندارد . بهترین کار اینست که با روشهای طبیعی به سراغ این چین و چروک ها برویم .

سبک زندگی سالم

سبک زندگی یک شاه راه برای تمام امور زندگی است . هر فرد باید از خود بپرسد که آیا سبک زندگی سالمی دارد یا نه ؟ این سبک زندگی مسائل مختلفی مانند نوع تغذیه ، فعالیت های ورزشی ، استراحت و خواب کافی و ناراحتی های جسمی و روحی را شامل میشود . هر فرد در اوایل دهه ۴۰ زندگی خود باید تغییرات خوبی در رژیم غذایی خود بدهد . برای این تغییر باید سبزیجات سبز و آنتی‌اکسیدان‌ها را در برنامه غذایی خود قرار داد .

حداقل نیم ساعت در روز را به پیاده‌روی و یا ورزش اختصاص داده و حتی الامکان از اخم کردن و ناراحتی های روحی و استرس دوری کرد . بدون سبک زندگی سالم ، هرچقدر هم که به فکر زیبایی پوست خود باشید نمیتوانید به خواسته خود برسید . برخی موارد نیز مختص سلامت پوست است مانند مرطوب نگه داشتن پوست ، جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب بر روی پوست ، ترک سیگار ، نوشیدن 8 لیوان آب در روز و اخم نکردن است .

رفع چروک پیشانی با روشهای خانگی
رفع چروک پیشانی با روشهای خانگی

ماساژ با روغن زیتون

بعد از رعایت یک سبک زندگی سالم ، شما میتوانید به کمک برخی مواد طبیعی ، باعث جوانی و شادابی سلول های پوست پیشانی شوید . یکی از این مواد طبیعی روغن زیتون است . کافیست با روغن زیتون گرم قسمت مورد نظر را به آرامی به صورت حرکات رو به بالا و رو به پایین به مدت ده دقیقه ماساژ دهید . برای نتیجه بهتر می‌توانید چند قطره روغن نارگیل نیز به آن اضافه کنید . روغن زیتون به همراه روغن نارگیل برای رطوبت رسانی به پوست به صورت موثر بسیار عالی عمل خواهد کرد . همچنین بجای روغن زیتون میتوانید از روغن بذرکتان و یا ترکیب ژل آلوئه ورا با سفیده تخم مرغ استفاده نمایید این ترکیب سرشار از ویتامین E است که مشهور به ویتامین جوانی است .

ماسک عسل

مقدار کمی عسل را قبل از خواب بین دو ابرو و ناحیه پیشانی مالیده و بخوابید . پس از بیدار شدن در صبح با آب ولرم صورت خود را شستشو دهید . این عمل را هفته ای دو مرتبه تکرار کنید تا از چروک پیشانی خود خلاص شوید .

رفع چروک پیشانی با روشهای خانگی
رفع چروک پیشانی با روشهای خانگی

ماسک میوه

میوه‌هایی نظیر پرتغال و لیمو سرشار از ویتامین C و E است که برای سلامت پوست بسیار مفید است . این میوه‌ها برای به دست آوردن نرمی پوست خوب است . شما می‌توانید از ماسک‌های این میوه‌ها در مناطق چروک‌دار و همچنین برای جوش‌های سرسیاه استفاده کنید .

رفع چروک پیشانی با روشهای خانگی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر