خواص و فواید آلوئه ورا در درمان آکنه صورت

خواص و فواید آلوئه ورا در درمان آکنه صورت

خواص و فواید آلوئه ورا در درمان آکنه صورت

یکی از اصلی‌ترین مباحث در زمینه خواص گیاه آلوئه ورا، فواید آلوئه ورا در درمان آکنه است. از علل اصلی استفاده از این گیاه، درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی است که به ویژگی‌های ضدالتهابی این گیاه برمی‌گردد. این به معنی اینکه آلوئه ورا قادر است تورم را کم کند، به همین جهت آلوئه ورا رو روی یک جوش قرمز و متورم قرار دهید تا کاهش حساسیت و درد را مشاهده کنید!

همچنین باید توجه داشته باشید که از فواید آلوئه ورا، دارای آثار بهبود زخم و جای جوش هم می‌باشد و از این جهت می‌تواند به التیام آسیب های آکنه کمک کند. آلوئه ورا وبژگی آنتی باکتریال قوی دارد و تماس ژل آن با سطح پوست موجب می‌شود تا میکروب‌ها و ترشحات ناشی از جوش های چرکی از بین می‌رود.

آیا آلوئه ورا می‌تواند جای جوش رو هم برطرف کند؟

بااین که نمی‌شود با اطمینان گفت که آلوئه ورا توانایی درمان همه جوش ها رو دارد، اما می‌شود با اطمینان گفت که این گیاه قادر است قرمزی و التهاب پوست را به خوبی برطرف نماید، به همین جهت در درمان جوش‌های التهابی می‌تواند مفید باشه. اما جوش تنها به علت التهاب تشکیل نمی‌شود، بلکه احتمال دارد به دلیل سلول های مرده پوستی، فعالیت بیش از حد غده‌های چربی، هورمون ها و حتی ژنتیک تشکیل شوند که در این موارد آلوئه ورا نمی‌تواند به درمانشان کمکی کند.

نکته دیگر این است که همه جوش ها به دلیل بسته شدن منافذ پوست تشکیل می‌شوند و آلوئه ورا هم از بسته شدن منافذ پوست پیشگیری می‌کند به همین جهت، از فواید آلوئه ورا دربلند مدت از پیشرفت جوش‌ها جلوگیری می‌کند.

آیا آلوئه ورا می‌تواند چال ناشی از جوش رو برطرف کند؟

آلوئه ورا قادر نیست جای جوش های ثابت و چال شده رو از بین ببرد، زیراکه این عارضه به علت از بین رفتن بافت پوست حاصل می‌شود. تنها راه بهبود چنین عارضه هایی، پرکننده های پوستی می‌باشد، ولی میشود جای جوش های سیاه بر روی پوست که پس از بهبود جوش ها تشکیل می‌شود را با آلوئه ورا کم رنگ کرد و علت آن هم وجود ماده ای به نام آلوئین در آلوئه وراست. آلوئین، عنصری است که به صورت طبیعی در ژل آلوئه ورا پیدا میشود. این ماده، یک عنصر رنگ زداست و مناطق تیره پوست را روشن می‌کند. از فواید آلوئه ورا ، از آنجایی که این گیاه التهاب را برطرف می کند، می‌تواند از پیشرفت هیپرپیگمانتاسیون هم جلوگیری نماید.

خواص و فواید آلوئه ورا در درمان آکنه صورت نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر