اصول آموزش مسائل جنسی به كودكان نابالغ

اصول آموزش مسائل جنسی به کودکان نابالغ

اصول آموزش مسائل جنسی به کودکان نابالغ

اصول آموزش مسائل جنسی به کودکان نابالغ : کودکان ما، چه دختر و چه پسر درخطر تهاجم بیماران جنسی هستند. کودک‌آزار‌ها معمولا افراد آشنایی هستند که ما آن‌ها را می‌شناسیم . البته به‌هیچ‌عنوان نباید از غریبه‌ها غافل شد. بسیاری از والدین، این سوال را دارند که از چه سنی می‌توانیم آموزش جنسی را شروع کنیم و دقیقا باید چه چیزهایی بگوییم . در این بخش از تیترزندگی قصد داریم اصول آموزش مسائل جنسی به کودکان نابالغ را به شما عزیزان آموزش دهیم . همراه ما باشید .

تعرض جنسی به کودکان نابالغ

اصول آموزش مسائل جنسی به کودکان نابالغ
اصول آموزش مسائل جنسی به کودکان نابالغ

تعرض جنسی به کودکان نابالغ عموما از سوی دو قسم از افراد اتفاق می افتد : افراد مبتلا به پِدوفیلیا و متعرضان جنسی غیر پدوفیلیک .

افراد مبتلا به پدوفیلیا، تمایل به رابطه جنسی با کودکان “نابالغ” دارند . پدوفیلیا در آقایان خیلی شایع تر هست اما به این معنا نیست که در خانم ها وجود ندارد . علاوه بر افراد مبتلا به پدوفیلیا، افراد دیگری هم هستند که به خاطر تمایلات جنسی شدید ، بیماری های روانی و یا سوء مصرف الکل و مواد ، کودکان را مورد تعرض قرار میدهند.

متوجه باشید که هرکسی، چه مرد و چه زن، با هر نژاد، باور مذهبی و هر جایگاه اجتماعی و شغلی، می تواند برای فرزندتان آسیب جنسی ایجاد کند به طوری که شما هیچ وقت نمی توانید از روی ظاهر افراد قضاوت کنید .

سی درصد از بچه ها، توسط اعضای خانواده و فامیل نزدیک، شصت درصد توسط دوستان و آشنایان (مثل معلم، سرایدار، همسایه، مربی و پرستار و راننده) و ده درصد مابقی توسط افراد کاملا غریبه مورد سواستفاده جنسی قرار می گیرند .

این آموزشهای را باید کاملا جدی بگیرید :

اصول آموزش مسائل جنسی به کودکان نابالغ
اصول آموزش مسائل جنسی به کودکان نابالغ

1 – به فرزندتان از سه سالگی به بعد، صراحتا یاد بدهید که فقط خودش صاحب بدنش هست و هیچ کسی حق ندارد نواحی خصوصی وی را لمس کند.

2 – سه نوع لمس را به کودک یاد بدهید : لمس خوب، لمس بد و لمس قایمکی.

لمس “خوب” یعنی زدن به شانه ها به معنی تحسین، زدن دو دست بهم

لمس “بد” یعنی پرخاشگری و کتک زدن مثل لگد یا مشت زدن

لمس “قایمکی” هم لمس نواحی خصوصی

3 – رازداری، مهمترین تاکتیک افراد متعرض جنسی می باشد . در مورد راز “خوب” و راز “بد” آموزش بدهید . به فرزندتان بگویید که هر رازی که آنها را مضطرب، نگران یا افسرده می کند راز خوبی نیست و بهتر هست با شما درمیان بگذارند .

4 – هرگز از کنار صحبتهای فرزندتان در این خصوص نگذرید و نگید که لابد خیالاتی شده است . لازمه بسیار مهربانانه با فرزندتان صحبت کنید و ازش بخواهید تا هر رفتاری که ناخوشایندش بوده را با شما درمیان بگذارد.

5 – در قالب بازی، با بچه تمرین کنید که از خودش دفاع کند ، مثلا بگویید که من میخواهم به ناحیه تناسلیت یا پشتت دست بزنم، به محض اینکه این کار را کردم تو بلند “نه” بگو ، بلند داد بزن و فرار کن.

6 – آموزش بدهید از کسی که نمی شناسد هدیه یا خوراکی قبول نکند ، دعوت رفتن به جای را بدون هماهنگی با شما نپذیرد ، و در صورت سماجت، بلند فریاد بزند و خودش را به یک آدم اَمن برساند و از وی بخواهد که به شما زنگ بزنند.در این بخش با اصول آموزش مسائل جنسی به کودکان نابالغ همراهتان بودیم.

اصول آموزش مسائل جنسی به کودکان نابالغ نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر