آموزش تهیه ماکرون شکم پر فرانسوی دسری خوش‌طعم

آموزش تهیه ماکرون شکم پر فرانسوی دسری خوش‌طعم

آموزش تهیه ماکرون شکم پر فرانسوی دسری خوش‌طعم

آموزش تهیه ماکرون شکم پر فرانسوی دسری خوش‌طعم: در این بخش از آشپزی تیترزندگی قصد داریم شما را با طرز تهیه ماکرون شکم پر فرانسوی آشنا نماییم. این ماکارون‌ها شبیه شیرینی لطیفه تبریزی‌ هست با این تفاوت که داخل آن‌ها را با مربای تمشک و کاستارد لیمویی پر می‌کنیم.

مواد اولیه جهت تهیه ماکرون شکم پر

مواد اولیه مقدار
بادام یک پیمانه
پودر قند دو پیمانه
سفیده تخم‌مرغ سه عدد
وانیل نصف قاشق چایخوری
پودر نارگیل یک پیمانه
کاستارد لیمویی به مقدار لازم
مربای تمشک به مقدار لازم
نمک یک چهارم قاشق چایخوری

طرز تهیه ماکرون شکم پر فرانسوی

فر را در دمای ۳۲۵ درجه فارنهایت تنظیم نمایید. دو لایه کاغذ روغنی کف سینی فر قرار داده و کنار بگذارید. در غذاساز، بادام‌ها و یک پیمانه پودر قند را با همدیگر ترکیب نمایید. آن‌ها را تا زمانی‌که کاملا پودر و نرم شوند، مخلوط کنید. در یک ظرف بزرگ، سفیده تخم‌مرغ، نمک و وانیل را با یکدیگر ترکیب کنید. آن‌ها را با هم‌زن برقی هم بزنید تا یکدست شوند. کم‌کم، یک پیمانه پودر قند (یک قاشق غذاخوری در هر مرتبه) به مواد اضافه نمایید و با سرعت بالای هم‌زن بزنید تا پف کنند. یک‌چهارم ترکیب بادام را به سفیده تخم‌مرغ اضافه نمایید و آن‌ها را با کاردک هم بزنید. به تدریج ترکیب بادام را اضافه نمایید و خوب هم بزنید.

آموزش تهیه ماکرون شکم پر فرانسوی دسری خوش‌طعم
آموزش تهیه ماکرون شکم پر فرانسوی دسری خوش‌طعم

مایه ماکارون را داخل قیف شیرینی‌پزی بریزید و آن‌ها را به صورت دایره‌هایی به قطر 4 سانتی‌متر داخل سینی فر در کنار هم بریزید. روی آن‌ها نیز پودر نارگیل بپاشید. سینی را به مدت 12 دقیقه در فر قرار دهید تا کوکی‌ها پخته شوند. آن‌ها را روی توری بچینید و اجازه دهید سرد شود. سپس از روی کاغذ روغنی جدا کنید. حدود نصف قاشق چایخوری کاستارد لیمویی را روی دایره‌های ماکارون قرار دهید. روی آن‌ها نصف قاشق چایخوری مربای تمشک بریزید و یک عدد کوکی دیگر روی آن قرار دهید.

آموزش تهیه ماکرون شکم پر فرانسوی دسری خوش‌طعم نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر