آموزش تهیه دسر پاناکوتا بادام دسری فوق‌العاده خوشمزه

آموزش تهیه دسر پاناکوتا بادام دسری فوق‌العاده خوشمزه

آموزش تهیه دسر پاناکوتا بادام دسری فوق‌العاده خوشمزه

در این بخش از آشپزی تیترزندگی قصد داریم شما را با طرز تهیه دسر پاناکوتا بادام آشنا نماییم. پاناکوتا یکی از خوشمزه ترین دسر‌ ها است که به سادگی قابل تهیه می‌باشد. تنها موردی که در تهیه این دسر باید به آن توجه نمایید صبر است، زیرا که به حداقل دوازده ساعت زمان جهت خنک شدن این دسر خوشمزه احتیاج دارید.

مواد لازم جهت تهیه دسر پاناکوتا بادام

مواد لازم مقدار
شکر چهار قاشق غذاخوری
ژلاتین یک‌پنجم قاشق چایخوری
شیر کم‌چرب یک پیمانه
ماست یک پیمانه
عصاره بادام نصف قاشق چایخوری
نشاسته ذرت یک قاشق چایخوری
آب انار یا آلبالو یک‌سوم پیمانه
فیله نارنگی نصف پیمانه
آلبالوی خشک دو قاشق غذاخوری

طرز تهیه دسر پاناکوتا بادام

در یک قابلمه کوچک، سه قاشق غذاخوری شکر و ژلاتین را با یکدیگر ترکیب نمایید. شیر را اضافه کرده و هم بزنید. روی حرارت متوسط آن‌ها را ترکیب کنید تا ژلاتین حل شود. سپس از روی حرارت بردارید. ماست و یک‌چهارم قاشق چایخوری عصاره بادام را اضافه نمایید. سپس مایه را داخل کاسه‌های سفالین کوچک بریزید. روی آن‌ها را بپوشانید و به مدت 12 تا ۲۴ ساعت در یخچال قرار دهید.

جهت تهیه سس، در یک قابلمه کوچک، یک قاشق غذاخوری شکر و نشاسته ذرت را با یکدیگر ترکیب نمایید. آب انار را بیفزایید. آن‌ها را روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا غلیظ شوند. از روی حرارت بردارید. فیله‌های نارنگی، آلبالوی خشک و بدون هسته و یک‌چهارم قاشق چایخوری عصاره بادام را اضافه کنید. سپس آن را کنار بگذارید تا خنک شود.

جهت سرو پاناکوتا، کف کاسه‌ها را 15 ثانیه در آب جوش قرار دهید. با چاقوی تیز، لبه‌های پاناکوتا را برش دهید تا از ظرف جدا شود. سپس دسر پاناکوتا بادام را در بشقاب برگردانید. روی آن‌ها سس را بریزید و نوش جان نمایید.

آموزش تهیه دسر پاناکوتا بادام دسری فوق‌العاده خوشمزه نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر