درمان تنبلی تخمدان با 5 گیاه دارویی شگفت انگیز

درمان تنبلی تخمدان با 5 گیاه دارویی شگفت انگیز

درمان تنبلی تخمدان با 5 گیاه دارویی شگفت انگیز

درمان تنبلی تخمدان با 5 گیاه دارویی شگفت انگیز : سندرم تخمدان پلی سیستیک یا نشانگان تخمدان PCOS پُرکیستی (Polycystic ovary syndrome ) شایع‌ترین اختلالات غدد درون‌ریز (ﺁندوکرینوﭘﺎتی) در زنان و شایع‌ترین علت نازایی ناشی از عدم تخمک‌گذاری می‌باشد .

نامگذاری این سندرم به دلیل وجود تخمدان های بزرگ محتوی تعداد زیادی کیست کوچک (در اغلب زنان مبتلا و نه در همه) است که در لایه بیرونی هر تخمدان قرار گرفته است . این بیماری که به نام تنبلی تخمدان معروف است، تقریبا در ۶ تا ۱۰ درصد همه زنانی که در سنین باروری می‌باشند دیده می‌شود . علت بیماری مزبور مشخص نیست اما محققان بر این باورند که عوامل ارثی و دیابت در ظهور آن نقش دارند .

"<yoastmark

به طور کلی می توان گفت عوارض درمان های گیاهی در مقابل دیگر درمان ها بسیار ناچیز است . در این بخش از تیترزندگی قصد داریم درمان تنبلی تخمدان با 5 گیاه دارویی شگفت انگیز را مورد بررسی قرار دهیم . همراه ما باشید .

5 گیاه دارویی شگفت انگیز برای درمان تنبلی تخمدان

1 – توت خشک

"<yoastmark

توت خشک تا قرن ها برای درمان عدم تعادل هورمون استفاده شده است و یک ترکیب سازگارمحسوب می شود. توت خشک یکی از شایع ترین گیاهانی است که برای درمان تنبلی تخمدان مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا به تحریک و تثبیت عملکرد غده هیپوفیز کمک می کند . غده هیپوفیز غده اصلی در بدن محسوب می شود و هورمون لوتئینه کننده تولید می کند که می تواند سطح استروژن و میزان آندروژن را در حین بالا بردن سطح پروژسترون کاهش دهد .

2 – ریشه قاصدک

"<yoastmark

این گیاه یک سم زداینده موثر بر کبد و محرک جریان صفراوی است. ریشه قاصدک برای پاک کردن کبد و خلاص شدن از هر گونه افزایش هورمون استفاده می شود. این پاکسازی می تواند تولید هور‌مو‌ن جنسی (SHBG) را تحریک کند که این بدان معنی است که تستوسترون آزاد در خون کاهش می یابد. همچنین ، برای درمان تنبلی تخمدان با 5 گیاه دارویی استفاده می شود زیرا ناهنجاری های قاعدگی، اغلب توسط کبد و تحت تأثیر هورمون های بالا ، قرار می گیرد .

3 – شیرین بیان

"<yoastmark

شیرین بیان انعطاف پذیر است و می تواند بدن شما را از فشارهای ناشی از تغییرات داخلی و خارجی دور کند. شیرین بیان به ویژه برای کاهش تستوسترون و افزایش تخمک گذاری بسیار موثر است.

4 – پونه

"<yoastmark

این گیاه، یک عنصر رایج در طب سنتی چینی است که عمدتا در ترکیب با شیرین بیان استفاده می شود. بررسی ها نشان داده است که پونه به طور مثبتی روی سطح پروژسترون پایین تاثیر می گذارد و می تواند سطح آندروژن بالا را کاهش دهد. پونه می تواند به تثبیت چرخه قاعدگی کمک کند و فعالیت بیش از حد کبد را کاهش دهد.

5 – شبدر قرمز

"<yoastmark

در ادامه مبحث درمان تنبلی تخمدان با 5 گیاه دارویی : این گیاه دارای ایزوفلاون ها است که در بدن به فیتواستروژن ها تغییر می کند. این به این معنی است که شبدر قرمز مانند استروژن عمل می کند. شبدر قرمز در افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک برای تمیز کردن خون و درمان آکنه استفاده می شود.

درمان تنبلی تخمدان با 5 گیاه دارویی شگفت انگیز نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر