افزایش وزن سالم و طبیعی بدون چربی به صورت اصولی

افزایش وزن سالم و طبیعی بدون چربی به صورت اصولی

افزایش وزن سالم و طبیعی بدون چربی به صورت اصولی

افزایش وزن سالم و طبیعی بدون چربی : اضافه کردن وزن می تواند برای افراد خاصی، بسیار مشکل و استرس زا باشد . برای این دسته افراد، که به آنها Hardgainer گفته می شود (افرادی که به سختی وزن اضافه کرده و عضله می سازند)، اضافه کردن حتی کمی سایز هم می تواند مثل یک کار تاریخی به نظر برسد .

بخش کوچکی از جمعیت وجود دارد که به دلایل بسیاری با لاغری مفرط در حال مبارزه هستند . گاهی بیماری ها یا آسیب دیدگی می توانند موجب کاهش وزن شدید شود، در حالی که برخی از افراد نیز می خواهند حجم ماهیچه های خود را بیشتر کنند،مانند یک ورزشکار که می خواهد عضلات خود را بزرگتر کند. همانطور که واضح است،افزایش وزن بسیار آسان است، اما افزایش وزن سالم و طبیعی بدون چربی به صورت اصولی کار ساده‌ای نیست . اگر میخواهید به صورت اصولی اقدام به افزایش وزن خود نمایید همراه تیترزندگی شوید .

افزایش وزن سالم و طبیعی به صورت اصولی

افزایش وزن سالم و طبیعی بدون چربی به صورت اصولی
افزایش وزن سالم و طبیعی بدون چربی به صورت اصولی

1 – سریع تر غذا بخورید

پیش از آنکه بدنتان فرصتی برای احساس سیری داشته باشد ، آن را پر کنید! اگر بسیار آهسته غذا می خورید، به مغزتان فرصت می دهید تا میزان پر بودن واقعی معده را متوجه شود، که معمولاً یک تأخیر تقریباً ۲۰ دقیقه ای است. وقتی به غذا خوردن مشغول می شوید، دهان خود را به اندازه ای که می توانید به راحتی وارد شکمتان کنید، از غذا پر کنید. این یعنی خلاف آنچه که بیشتر متخصصان کاهش وزن به شما می گویند. هرگز در هنگام خوردن غذا قاشق تان را زمین نگذارید.

2 – کالری های بیشتری بنوشید

جویدن کار و زمان می برد . کالری های خود را هر زمان که می توانید بنوشید، خواه یک لیوان شیر، آب نارگیل و یا یک شیک ساده باشد. شیک های مغذی و بزرگی که در خانه درست می کنید در اینجا واقعاً پر منفعت هستند. می توانید کالری های اضافی را از طریق شیر نارگیل، کره ی آجیل، پودرهای پروتئینی با کیفیت، و سبزیجات فراوان اضافه نمایید، تا شیکی را درست کنید که هم از نظر وزن و هم مواد مغذی به شما سود می رساند.

3 – رابطه ی مثبتی با غذای خود داشته باشید

اغلب اوقات، افراد آنقدر غرق در غذا خوردن می شوند که فراموش می کنند مزه ی غذا را حس کنند و به غذا به عنوان چیزی فراتر از آمار و ارقام نگاه کنند. یاد بگیرید غذا بپزید، از غذایتان لذت ببرید، و تنها غذا خوردن را کنار بگذارید.

داشتن یک رابطه ی مثبت با غذا، برای عادت های بدی که حتی متوجه رخ دادن آنها هم نمی شوید، کار شگفتی انجام می دهند.

افزایش وزن سالم و طبیعی بدون چربی به صورت اصولی
افزایش وزن سالم و طبیعی بدون چربی به صورت اصولی

4 – ورزش کنید

ورزش های قلبی و عروقی به ساخت عضلات کمک می کند و همچنین می تواند باعث شود که وزن از دست بدهید. با این حال، بلند کردن وزنه یک راه برای تبدیل وزن اضافی خود به عضله خالص است که وزن آن از چربی بیشتر است. این کار به مراتب سالمتر است و سوخت و ساز بدن را برای داشتن عضلات حجیم تر افزایش می دهد. وزنه برداری یکی از بهترین راه ها برای بهبود سلامت و کمک به افزایش حجم عضلات است.

5 – کمتر آب بنوشید

آب کیمیای زندگی انسان است، اما باعث داشتن احساس سیری و حتی کاهش اشتها می شود. در حالی که مقدار معینی از آب برای سلامتی ضروری است، سعی کنید اگر می خواهید وزن اضافه کنید در مصرف آب بین وعده‌های غذا زیادی روی نکنید، آب فاقد کالری است و نمی تواند به اضافه وزن شما کمک کند.

6 – پس از ورزش غذا بخورید

هنگامی که ورزش می کنید، خون شما پمپاژ می شود و سوخت و ساز بدن در اوج خود است، مصرف یک وعده غذایی بزرگ می‌تواند یک راه مناسب برای مصرف بهینه مواد مغذی باشد تا بدن بهترین میزان کالری را دریافت کند و سریع تر آن را پردازش کند.

افزایش وزن سالم و طبیعی بدون چربی به صورت اصولی
افزایش وزن سالم و طبیعی بدون چربی به صورت اصولی

7 – تنقلات را کنار بگذارید

تنقلات یکی از گزینه های آسان برای افزایش وزن است، زیرا آن ها سرشار از چربی، نمک و کالری هستند، اما این نوع از کالری مناسب برای افزایش اصولی وزن نیستند. چون باعث شیوع بیماری‌های مزمن، دیابت، بیماریهای قلبی عروقی، و طیف وسیعی دیگر از خطرات برای سلامتی می‌شوند.

8 – از مکمل های غذایی استفاده کنید

استفاده از مکمل های غذایی آخرین گزینه است، چون تا حدودی غیر طبیعی است می تواند اثرات منفی داشته باشد، ، مکمل های غذایی می تواند وزن شما را به سرعت افزایش دهد، با این حال، قبل از شروع به استفاده از مکمل های غذایی با یک متخصص تغذیه و یا یک پزشک مشورت کنید که مکمل مناسبی را برای شما انتخاب کند.

افزایش وزن سالم و طبیعی بدون چربی به صورت اصولی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر