روغن های طبیعی برای افزایش رشد مو

روغن های طبیعی برای افزایش رشد مو

روغن های طبیعی برای افزایش رشد مو: امروزه مشکل ریزش مو اغلب جوانان را به خود مشغول کرده و این مشکل به قدری فراگیر شده که بسیاری از پیام های تبلیغاتی محصولات ضد ریزش مو در جامعه عرضه می کنند . عوامل زیادی مانند تغذیه ، استرس ، بهداشت شخصی و غیره باعث ضعیف شدن ریشه مو و در نهایت ریزش مو میشود . با توجه به اهمیت مو در زیبایی چهره ، افراد اغلب سراغ داروهای شیمیایی برای رفع سریع این مشکل هستند در حالیکه میتوان با یک حرکت آهسته اما بسیار تاثیرگذار ، باعث تقویت ریشه مو شده و از ریزش مو جلوگیری کرد . در این بخش از تیترزندگی قصد داریم در مورد روغن های طبیعی برای افزایش رشد مو صحبت کنیم پس همراه ما باشید .

روغن های طبیعی برای افزایش رشد مو
روغن های طبیعی برای افزایش رشد مو

روغن های طبیعی برای افزایش رشد مو

معمولا استفاده از روغن های گیاهی یکی از بهترین روش ها برای درمان ریزش مو است چرا که در دسترس همه قرار داشته و همچنین بدون عوارض جانبی بوده و با تامین مواد مورد نیاز در ریشه مو باعث تقویت آن میشود . مناسب ترین زمان برای استفاده از روغن های گیاهی در زمان استحمام است . بهتر است قبل از شستن موها با شامپو ، آنها را کمی در زیر آب گرم ماساژ دهید تا منافذ پوست باز شده و آماده جذب مواد مغذی شود .

سپس روغن های گیاهی (که در ادامه معرفی میشود) را همراه با چند قطره شامپوی ملایم به موهای خود زده و به آرامی ماساژ دهید و سپس با آب ولرم بشویید . دقت داشته باشید اگر موهای شما خیلی چرب است بهتر است دفعات شستن موهای خود را بیشتر کنید چرا که چربی پوست مانع از تقویت ریشه مو است . در مورد رژیم غذایی نیز باید مصرف پروتئین ها ، ویتامین های ضروری و آهن و کلسیم را در برنامه غذایی خود قرار دهید .

روغن های طبیعی برای افزایش رشد مو
روغن های طبیعی برای افزایش رشد مو

روغن رزماری

ما به شما توصیه میکنیم اگر قرار باشد تنها یک روغن با خاصیت‌های‌ چندگانه برای موهای‌ خود در منزل داشته ‌باشید بهتر است روغن رزماری را انتخاب کنید چرا که هم می‌‌تواند میکروب‌های پوست کف سر را به خوبی از بین ببرد و هم ریشه‌ موها را تقویت کرده و هم تاثیر بسزایی در درخشان کردن آنها دارد . استفاده از این روغن برای زمان‌هایی که پوست کف سر به شدت خشک شده یا پر از شوره شده ‌است تاثیر بسزایی خواهد داشت ، علاوه بر خواص مغذی ، این روغن گیاهی مدیترانه‌‌ای بعد از اولین استفاده به طور ملموسی موها را نرم‌تر و صاف‌تر خواهد کرد . این روغن که بوی نافذ و گرمی دارد بر اعصاب مرکزی مفید است . بسیاری از پزشکان طب سنتی معتقدند ماساژ دادن پوست سر با روغن رز ماری از ریزش مو جلوگیری می‌کند و پوست سر را سالم نگه می‌دارد .

روغن زیتون

روغن زیتون مادر روغن‌های مفید برای مو است . این روغن می‌تواند جای بسیاری از محصولات حالت دهنده موها را بگیرد چرا که می‌تواند به طور عمیق در موها نفوذ کرده و آنها را مرطوب و هم به حالت دهی موها کمک ‌کند . روغن زیتون به کوتیکول‌های تشنه آب می‌‌رساند و تا حدی خشکی و زمختی موها را می‌گیرد به همین دلیل بیشتر از همه این روغن سبک را به کسانی پیشنهاد می‌کنیم که همیشه از خشکی بیش از اندازه موها شاکی‌اند . ناگفته نماند که آنتی‌اکسیدان موجود در روغن با نازک شدن و ریزش موها مبارزه می‌کند .

روغن های طبیعی برای افزایش رشد مو
روغن های طبیعی برای افزایش رشد مو

روغن آووکادو

این روغن یکی از روغن‌های مغذی پوست و مو میباشد که سرشار از ویتامین‌های A، D، E ، B6،آمینو و فولیک اسید بوده و همچنین دارای مواد حفاظتی در برابر نور آفتاب است و می‌تواند تا حدی از موها در مقابل ضررهای ناشی از اشعه ماوراءبنفش خورشید محافظت کند . روغن آووکادو بیشتر به افرادی توصیه می‌شود که پوست سرشان ملتهب بوده و یا موهایشان بیش از اندازه نازک شده‌ است . روغن آووکادو ترکیب بسیار سبکی دارد و به راحتی جذب موها و پوست کف سر می‌شود . شما می‌توانید از روغن آووکادو برای نرم کردن عمقی مو و حتی به عنوان ماسک مو استفاده کنید .

روغن های طبیعی برای افزایش رشد مو
روغن های طبیعی برای افزایش رشد مو

روغن بادام

روغن بادام یکی از موادی است که در دسترس همه قرار داشته و شما میتوانید از تمامی داروخانه ها آن را تهیه کنید . پروتئین‌های موجود در روغن بادام به بازسازی سطح پوست کمک می‌کنند و حالت الاستیکی موها را بهبود می‌بخشند . اگر این روغن را با محصولات شوینده مخلوط کنید اثربخشی بیشتری خواهد داشت اما به تنهایی هم می‌تواند موها را درخشان، چرب و مقاوم کند .

روغن های طبیعی برای افزایش رشد مو نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر