تیترزندگی
اسرار بدن عضلانی و رژیم غذایی کریس رونالدو اعجوبه مستطیل سبز

اسرار بدن عضلانی و رژیم غذایی کریس رونالدو اعجوبه مستطیل سبز

اسرار بدن عضلانی و رژیم غذایی کریس رونالدو : هیچ بازیکنی در دنیای فوتبال بیش از کریس رونالدو (C.R.7) به خاطر کیفیت فیزیکی و تلاشش برای آماده بودن، مورد تمجید قرار نگرفته است . ستاره پرتغالی به خاطر توانایی های ورزشی استثنایی اش، همواره یک الگو و مثال بوده و گلی که او در دیدار مقابل یوونتوس به ثمر رساند، بار دیگر توجهات را به او جلب کرد . رونالدو که دو ماه قبل ۳۳ ساله شد ، با یک برگردان تماشایی دروازه بوفون را باز کرد و نشان داد که از نظر شرایط فیزیکی، همچنان در شرایطی فوق العاده قرار دارد .

شکم سیکس پک، بدن عضلانی و هیکلی ۸۴ کیلویی . خودش که می‌گوید این بدن را مدیون برنامه‌ی غذایی و تمرینی جامع‌اش است . داده های پزشکی که توسط باشگاه رئال مادرید ثبت شده، نشان می دهد که چربی بدن رونالدو ۷ درصد است . این عدد برای بازیکنان دیگر معمولا ۱۰ یا ۱۱ درصد است . علاوه بر این، حجم عضله او ۵۰ درصد است که به‌ شکل قابل توجهی فراتر از بازیکنان دیگر که حجم عضله‌شان از ۴۶ درصد فراتر نمی‌رود، است . در این بخش از تیترزندگی قصد داریم اسرار بدن عضلانی و رژیم غذایی کریس رونالدو اعجوبه مستطیل سبز را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم . همراه ما باشید .

اسرار بدن عضلانی کریس رونالدو

اسرار بدن عضلانی و رژیم غذایی کریس رونالدو اعجوبه مستطیل سبز
اسرار بدن عضلانی و رژیم غذایی کریس رونالدو اعجوبه مستطیل سبز

۱ – ورزش منظم

کریس هر هفته ۵ روز تمرین می‌کند. البته برنامه‌ی زمانی تمرین‌هایش بسته به برنامه‌ی بازی‌ها عوض می‌شود . اما هر جلسه بین ۳ تا ۵ ساعت است. ورزش برای او وسیله‌ای برای نیرومند شدن، تعادل و انعطاف‌پذیری است.

۲ – تمرین بدنی

کریس ورزش‌های هوازی (مثل دو و قایقرانی) را با تمرینات وزنه ترکیب میکند تا مطمئن شود که تمام نقاط بدن وی درگیر ورزش شده‌اند و به این ترتیب هم قدرت و هم بنیه‌ وی افزایش پیدا می کند . سعی کنید کمی هم برای خودتان جالبش کنید . شدت ورزش در جریان خون‌ِ منظم و بنیه‌ی بهتر اهمیت زیادی دارد. کریس معمولا تمرینات سرعتی زیادی انجام می‌دهد .

۳ – هدف‌ گذاری

برای خودتان هدف‌گذاری کنید، روی آنها متمرکز شوید و به سمت آن حرکت کنید .

۴ – داشتن حریف تمرینی

تمرین با یک حریف و همراه، راه خوبی است تا با ایجاد کمی حس رقابت، به خودتان بیشتر فشار بیاورید. اگر با کسی تمرین کنید که هم سطح شماست، آنوقت هر دوی شما به هم کمک خواهید کرد .

۵ – تمرین ذهنی

یاد بگیرید همراه با جسم، ذهن‌تان را هم تمرین بدهید. نیروی ذهنی به اندازه‌ی نیروی جسمی اهمیت دارد و به شما کمک می‌کند به اهداف‌تان برسید.

۶ – نرمش کافی

گرم کردن کافی خطر مصدوم شدن را کاهش می‌دهد. ما همیشه در تمرینات یکی دو دور، دور زمین می‌دویم و نرمش‌های کششی و هوازی انجام می‌دهیم. شما هم سعی کنید در تمرینا‌ت‌تان این کارها را انجام بدهید، حتی می‌توانید تا باشگاه بدوید یا روی تردمیل یا دوچرخه، خودتان را گرم کنید .

۷ – آب کافی

مراقب باشید که بدن‌تان همیشه آب کافی داشته باشد. نوشیدن آب اهمیت زیادی دارد. من شخصاً از الکل هم پرهیز می‌کنم .

 

اسرار بدن عضلانی و رژیم غذایی کریس رونالدو اعجوبه مستطیل سبز
اسرار بدن عضلانی و رژیم غذایی کریس رونالدو اعجوبه مستطیل سبز

۸ – سبک زندگی

رونالدو اعلام کرده است که برخلاف بیشتر فوتبالیست‌ها چندان اهل مشروب نیست . وقتی دیگران برای تفریح و نوشیدن بیرون می‌روند او کنار خانواده‌اش استراحت می‌کند. به علاوه عاشق شنا کردن است و بیشتر وقت آزادش را به آن اختصاص می‌دهد. در مورد زمان خوابش دقیق و منظم است. روی هم رفته نظم و آرامش در موفقیت او به عنوان یک بازیکن نقش زیادی دارد .

۹ – استراحت و آرامش

درست است که تمرین بدنی اهمیت زیادی دارد اما داشتن یک زندگی راحت و آرام به شما کمک می‌کند بهترینِ خودتان باشید، هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی. من اوقات فراغتم را با خانواده و دوستانم می‌گذارنم که به من کمک می‌کنند آرامش داشته باشم و تفکر مثبتی پیدا کنم.

۱۰ – نظم

نظم داشته باشید. انگیزه دادن به خود و ماندن سر برنامه، کلید اصلی است. من هیچ جایی برای آسان‌گیری ندارم بنابراین باید به خودم سخت بگیرم .

۱۱ – خواب کافی

برای اینکه بهترین نتیجه را از تمرین بگیرید خواب کافی اهمیت زیادی دارد. من زود می‌خوابم و زود بیدار می‌شوم، به خصوص قبل از مسابقات. خواب به عضلات کمک می‌کند که خود را بهبود بدهند و این برای هر کاری بسیار اهمیت دارد .

۱۲ – موسیقی

همیشه حواسم هست که به موسیقیِ خوب گوش بدهم. این باعث می‌شود ذهن آدم متمرکز شود، انگیزه پیدا کند و بهترین عملکرد را داشته باشد. خودم همیشه هیپ‌هاپ و رِگا گوش می‌دهم .

اسرار رژیم غذایی کریس رونالدو

اسرار بدن عضلانی و رژیم غذایی کریس رونالدو اعجوبه مستطیل سبز

اسرار بدن عضلانی و رژیم غذایی کریس رونالدو اعجوبه مستطیل سبز

کریس عقیده دارد که : « تمرین خوب باید با رژیم غذایی خوب همراه باشد. » به همین دلیل در مورد آنچه می‌خورد دقت زیادی به خرج می‌دهد و حواسش هست که ترکیب هر وعده‌ی غذایی‌اش از چه چیزهایی تشکیل شده است . او از خوردن غذاهای ناسالم و فست فود پرهیز می‌کند چون ممکن است چربی داشته باشند. حتما به همین دلیل است که سیکس پک دارد و در کل بدنش بیشتر از ۱۰٪ چربی پیدا نمی‌شود !

صبحانه‌اش پر از میوه، غلات و آب‌میوه‌های طبیعی است . برای ناهار سالاد تازه، سبزیجات، مرغ و ماهی می‌خورد . شامش هم شبیه ناهار است اما منبع پروتئین‌اش را تغییر می‌دهد. مثلا، به جای ماهی ممکن است گوشت بدون چربی بخورد. البته چربی هم برای بدن لازم است. اما کریس ترجیح می‌دهد به جای غذاهای شکردار که چربی بدن را زیاد می‌کنند،‌ از سالاد استفاده کند که منبع کربوهیدارت است .

رونالدو معمولا مقدار زیادی پروتئین مصرف می‌کند که برای ساخت عضلات اهمیت زیادی دارد. ورزش‌هایی مثل فوتبال و ورزش‌های قهرمانی، باعث خستگی و پارگی رگ‌ها می‌شوند. پروتئین در ترمیم رگ‌ها نقش کلیدی بازی می‌کند. کریس علاوه بر غذاهای پروتئینی مثل گوشت و ماهی، از مکمل‌های پروتئین هم استفاده می‌کند. او پیش از هر جلسه‌ی تمرین مقدار زیادی پروتئین می‌خورد چون به بهبود قدرت عضلات در طول تمرین کمک می‌کند. به علاوه، پروتئین انعطاف و چابکی بدن بازیکن را در زمان طولانی بازی افزایش می‌دهد.

نویسنده بخش تناسب اندام

اضافه کردن نظر