روش تهیه ترشی بامیه

روش تهیه ترشی بامیه

روش تهیه ترشی بامیه

روش تهیه ترشی بامیه:با رسیدن فصل سرما انواع ترشی ها دوباره به صدر سفره های هر خانه می روند.در این بخش از تیترزندگی روش تهیه یکی از خوشمزه ترین ترشی های فصل سرما را به شما آموزش می دهیم.

امیدواریم گرمی و صمیمیت و برکت همراه این ترشی میزبان سفره های شما باشد.

روش تهیه ترشی بامیه
روش تهیه ترشی بامیه

مواد لازم جهت تهیه ترشی بامیه :

مواد لازم مقدار
بامیه یک کیلوگرم
سیر یک بوته
موسیر 50 گرم
ادویه 1 قاشق چای خوری
نمک 1 قاشق چای خوری
سرکه سفید به میزان لازم

روش تهیه ترشی بامیه :

1 – بامیه‌ها را بشوئید و درون صافی بریزید تا آب آن گرفته شود. سپس درون ظرف مخصوص ترشی بریزید. پوست سیرها را بگیرید و لابه‌لای بامیه‌ها قرار دهید.

2 – موسیر را بخیسانید. پس از نرم شدن و گرفتن دور ریزشان، آن‌ها را بشوئید و در صافی بریزید تا آب خود را پس دهد. سپس آن‌ها را لابه‌لای بامیه‌ها قرار دهید.

3 – اکنون ادویه و نمک را به بامیه بیفزائید و سرکه، به اندازه‌ای بریزید که روی بامیه را بپوشاند. بعد درِ ظرف را ببندید و در جای خنک نگهداری کنید.

نکته 1 : مقدار نمک را، بنا به دلخواه می‌توان کم یا زیاد کرد.

نکته 2 : پس از حدود 15 روز، ترشی قابل مصرف است.

روش تهیه ترشی بامیه
روش تهیه ترشی بامیه

فواید بامیه :

1 – فیبر موجود در بامیه به حفظ قند خون کمک می کند ؛ بدین ترتیب که سرعت جذب قند را کاهش می دهد، پس برای افراد مبتلا به دیابت مفید است.

2 – موسیلاژ (یک نوع فیبر) موجود در بامیه به کلسترول غذا متصل شده و جذب آنرا کاهش می دهد.  همچنین باعث دفع سموم از بدن می شود. اثر بامیه درکاهش کلسترول خون، یکی از خصوصیات بسیار مفید این سبزی است زیرا مثل داروهای کاهنده کلسترول اثرات جانبی ندارد.

3 – بسیاری از متخصصان معتقدند که بیشتر بیماری ها از روده شروع می شوند .  فیبر موجود در بامیه با جذب آب کافی، از بروز یبوست جلوگیری کرده و ابتلا به بیماری هایی چون بواسیر و دیورتیکولیت را بشدت کاهش می دهد.
معمولاً برای افزایش حجم مدفوع و رفع یبوست،مصرف سبوس گندم توصیه می شود که امکان دارد دیواره روده را حساس کند. ولی موسیلاژ موجود در بامیه روده را نرم کرده و خروج مدفوع را آسان می سازد.

4 – اسید فولیک باعث کاهش هموسیستئین خون می شود که این ماده رگهای خونی را مسدود می کند . ویتامینC نیز یکی از آنتی اکسیدان های مهم می باشد. در مجموع به علت دارا بودن این مواد مغذی و نیز فیبرهای محلول و املاح باعث پیشگیری از بیماری های قلبی نیز می شود.

روش تهیه ترشی بامیه
روش تهیه ترشی بامیه

مفید برای دیابتی ها

فیبر موجود در بامیه، نمایه گلایسمی پایینی به آن می دهد، یعنی به سرعت قند خون را بالا نمی برد. بدین ترتیب که سرعت جذب قند را کاهش داده و به حفظ قند خون کمک می کند، بنابراین برای افراد مبتلا به دیابت مفید است. روش تهیه ترشی بامیه

موسیلاژ یک نوع فیبر موجود در بامیه است که از طریق متصل شدن با نمک های صفراوی و اسیدهای چرب، موجب کاهش کلسترول و پروفایل لیپیدی خون می شود و برای بیماران قلبی و هایپرلیپیدمی توصیه می شود . اثر بامیه در کاهش کلسترول خون، یکی از خصوصیات بسیار مفید این سبزی است، زیرا مانند داروهای کاهنده کلسترول اثرات جانبی ندارد.اسیدفولیک باعث کاهش هموسیستئین خون می شود.

افزایش این ماده از طریق انسداد رگ های خونی، یکی از عوامل خطرساز ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی است. همچنین می تواند در خون سازی موثر باشد . ویتامین C نیز یکی از آنتی اکسیدان های مهم است که کمبود آن می تواند باعث اختلال در جذب اسیدفولیک شود.در مجموع به علت دارا بودن این مواد مغذی و نیز فیبرهای محلول و املاح باعث پیشگیری از بیماری های قلبی می شود .

دفع سموم

این سبزی دارای ماده لزجی است که کمک فوق العاده ای به دفع مواد زائد و سموم در سیستم گوارشی می کند.

پیشگیری از یبوست

یکی از عوارض رژیم های کاهش وزن ابتلا به یبوست است که مصرف بامیه هم مانع یبوست می شود و هم به روند کاهش وزن کمک می کند.بسیاری از متخصصان معتقدند که بیشتر بیماری ها از روده آغاز می شوند. فیبر موجود در بامیه با جذب آب کافی، از بروز یبوست جلوگیری کرده و ابتلا به بیماری هایی از قبیل:بواسیر و دیورتیکولیت را به شدت کاهش می دهد.

مفید برای فشار خون بالا

روش تهیه ترشی بامیه:مصرف بامیه به جهت داشتن پتاسیم و منیزیم در بیماران مبتلا به فشارخون بالا می تواند اثر کمک کننده داشته باشد. همچنین می تواند برای پیشگیری از فشارخون بالای دوره بارداری (پره اکلامپسی و اکلامپسی) و گرفتگی عضلات طی دوران بارداری مفید باشد.

روش تهیه ترشی بامیه نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر