حفظ و تداوم رابطه عاشقانه با 9 راهکار تضمینی

حفظ و تداوم رابطه عاشقانه با 9 راهکار تضمینی

حفظ و تداوم رابطه عاشقانه با 9 راهکار تضمینی

حفظ و تداوم رابطه عاشقانه : داشتن یک رابطه شاد و خوب کار سختی نیست ! خبر بهتر برای زوج های خوشبخت این است که اگر در یک رابطه موفق باشید، چه ازدواج کرده باشید چه نکرده باشید ، می توانید با ایجاد چند رفتار جدید و تغییرات کوچک در رابطه تان آن را برای همیشه همانطور حفظ کنید یا حتی آنرا بهتر هم بکنید .

در این بخش از تیترزندگی قصد داریم حفظ و تداوم رابطه عاشقانه با 9 راهکار تضمینی را به شما معرفی نماییم . لطفا همراه ما باشید .

حفظ و تداوم رابطه عاشقانه با 9 راهکار تضمینی
حفظ و تداوم رابطه عاشقانه با 9 راهکار تضمینی

1 – صداقت داشته باشید

زمانیکه ارتباط شکل جدی به خود می گیرد، دیگر نوبت به آن می رسد که فرد ظاهر بی نقص و کاملی را که در ملاقات های اولیه از خود بروز می داده را کنار بگذارد . در این مرحله باید خود واقعی تان را به طرف مقابل نشان دهید . باید چهره ی واقعی تان را ابراز کنید و ببنید که آیا می توانید با شخصیت واقعی که دارید با یکدیگر ارتباط موفقی برقرار کنید یا خیر . این امر به شما کمک می کند که بعد از ازدواج به مشکل برخورد نکنید.

2 – گذشت و تواضع داشته باشید

چه کسی باید به خاطر دیگری تغییر کند؟ این شاید یکی از پیچیده ترین سوالاتی باشد که می توان در مورد یک ارتباط جدی مطرح کرد. اگر میزان درک متقابل و پذیرش طرفین از یکدیگر بالا باشد، اصلاً شاید لازم نباشد که هیچ یک از طرفین خودشان را تغییر بدهند؛ اما اگر زوجین صلاح دیدند که در برخی موارد خودشان را با هم تطبیق دهند، هر دو نفر در کنار هم باید این کار را انجام دهند. اینکه بتوانید غرور خود را کنار گذاشته و تغییر کنید، نیازمند حس تواضع و فروتنی بالایی است.

حفظ و تداوم رابطه عاشقانه با 9 راهکار تضمینی
حفظ و تداوم رابطه عاشقانه با 9 راهکار تضمینی

3 – ریلکس باشید

با اینکه ممکن است در ابتدا مشکل به نظر آید ، لازم است که آرام بوده و به یکدیگر اعتماد کنید. به عبارت دیگر به این دلیل که نامزدتان دوستان جدیدی پیدا نموده و با آنها معاشرت دارد بدترین فکر را متصور نشوید .

اگر تماس گرفتید و او نبود ، اتوماتیک وار خیال نکنید که نبود او به این خاطر است که دیگری جای شما را گرفته است . اگر به او به اندازه کافی اعتماد ندارید که اجازه دهید زندگیش را بدون اینکه لحظه به لحظه اش در کنار شما باشد ادامه دهد، احتمالا باید مقدمه این مقاله را بازخوانی نموده و بپذیرید که اصلا آمادگی برخورد با رابطه دورا دور را ندارید.

4 – هر هفته عاشق شوید

قرارملاقات های ناگهانی فوق العاده هستند اما واقعیت این است که ما آنقدر مشغول کار و زندگی هستیم که معمولاً وقتی کمی برای عشقمان می گذاریم. با یک قرارملاقات در هفته برای خوردن شام بیرون، رفتن به سینما، گالری های هنری، یا هر چیز دیگری عشق و رابطه تان را همیشه سالم نگه دارید .

یک نکته برای آقایان : تحقیقات نشان می دهد که خانم ها وقتی خارج از خانه و دور از بچه ها و مسائل خانه داری باشند ، مهربان تر و پرحرارت تر می شوند و علاقه شان هم خیلی قوی تر می شود . با اجاره یک شب در یک هتل و سپردن بچه های به یکی از افراد فامیل ببینید که چه اتفاقی می افتد.

حفظ و تداوم رابطه عاشقانه با 9 راهکار تضمینی
حفظ و تداوم رابطه عاشقانه با 9 راهکار تضمینی

 5 – به ضمیر نا خودآگاه خود گوش دهید

رنجش و عذابی که در یک رابطه ایجاد و یا حبس می شود ، به شما بیشتر از نفر مقابل ضربه می زند ، علائم مضرات ناشی از خود خوری ها و استرس را بشناسید ، مانند ، سردرد ، دردهای شکمی ، درد در ناحیه پشت و گردن.

با شروع این دردها ، این خود شما هستید که به خودتان می توانید کمک کنید ، به خود و موقعیتان تسلط پیدا کنید و فورا کاری را انجام دهید که همیشه مورد علاقه تان بوده ( البته نه اینکه بخواهید به دیگران بپرید و حالت خود را به دیگران نیز القاء کنید )

بطور مثال : زمانی که با همسرتان بحث می کنید و با استرس و حالت آشفتگی ناگهانی روبرو می شوید ، معمولا  با شروع سردرد است که باید سریعا یک دوش آب گرم بگیرید ، یا برای رهایی از آن محیط به پیاده روی بروید ، با این کار خود را یک مقدار متعادل تر می کنید و حالت اولیه آرامش شما تا حدی باز می گردد .

 6 – برنامه ریزی داشته باشید

مطمئن گردید که کارهای خود را طوری زمانبندی و سازماندهی نمایید که وقتی نامزدتان به دیدن شما آمد، وقتتان کاملا آزاد بوده و آنرا کاملا در اختیار او قرار دهید. به دوستان و خانواده تان بگویید در زمانهایی که شما محبوبتان تصمیم به با هم بودن دارید، دیگر در دسترس آنها نیستید.

این نه تنها بالفطره لذت بخش خواهد بود، بلکه باعث می شود نامزدتان احساس کند خود و تلاشش برای دیدن شما مورد تحسین و تقدیر قرار گرفته، و اینکه شما واقعا او را دوستش دارید.

 7 – خود را با شرایط وفق دهید

اگر یکی از شما موقتا نقل مکان کرده و تصمیم به برگشتن دارد ، آنگا هر دوی شما باید تا رسیدن آن زمان صبور و شکیبا باشید. از طرف دیگر اگر جابجایی کمی طولانی تر بنظر برسد، مجبورید تصمیم بگیرید که تا چه زمانی تمایل به حفظ رابطه خواهید داشت.

آیا فردی که در شهری دیگر است برای زندگی هر دوی شما بدنبال محلی بهتر خواهد گشت و شغلی مناسب برای دیگری پیدا خواهد نمود؟ یا شما در نهایت راه خود را جدا خواهید کرد؟ اینها مسائلی هستند که باید گهگاهی در نظر گرفته شوند، و هیچ زمانی بهتر از زمان حال نیست.

حفظ و تداوم رابطه عاشقانه با 9 راهکار تضمینی
حفظ و تداوم رابطه عاشقانه با 9 راهکار تضمینی

8 – مهربان شوید

اعمال و رفتارهای خیلی کوچک که نشان دهد، “من به تو فکر می کنم” برای حفظ رابطه لازم است. مثلاً همین که مرد ماشین همسرش را ببرد و بنزین به آن بزند، همین که زن یک فنجان چای خوب برای شوهرش درست کند و کنار تختش ببرد، گرفتن دست ها، ایمیل های عاشقانه در وسط روز همه و همه راه هایی بسیار ساده برای ابراز محبت هستند. تحقیقات نشان می دهد که جمع شدن رفتارهای کوچک مکرر تاثیر بزرگتری بر خوشبختی روابط زوج ها دارد تا رفتارهای بزرگ هر از گاهی.

9 – او را بسیار دوست بدارید

اگر تصمیم گرفته اید که خود را درگیر رابطه دورا دور نمایید ، هر دوی شما باید چند خصوصیت اصلی را دارا باشید تا بتوانید به منظور واقعی خود دست پیدا کنید . مثل صداقت، وفاداری، اعتماد، احترام و عشق به دیگری . منظور دوست داشتن حقیقی فرد نیست، بلکه در مورد عشقی کنترل ناپذیر، غیر قابل توضیح و کور کننده صحبت میکنیم که تقریبا برای حفظش حاظر به انجام هر کاری میباشید. اگر به چنین مرحله ای دست پیدا نمودید، و همچنین توانستید به عنوان دو فرد مستقل به هم احترام بگذارید، آن گاه در مسیر خود موفق خواهید شد

حفظ و تداوم رابطه عاشقانه با 9 راهکار تضمینی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر