آموزش تهیه کاپ کیک دو رنگ یک میان وعده خوشمزه

آموزش تهیه کاپ کیک دو رنگ یک میان وعده خوشمزه

آموزش تهیه کاپ کیک دو رنگ یک میان وعده خوشمزه

در این بخش از آشپزی تیترزندگی قصد داریم طرز تهیه کاپ کیک دو رنگ را به شما آموزش دهیم. این کاپ کیک‌های دورنگ و خوشمزه را میتوانید برای جشن تولد‌ها آماده کنید و از آن لذت ببرید. با ماهمراه باشید!

مواد لازم جهت تهیه کاپ کیک دو رنگ

مواد لازم مقدار
آرد قنادی (الک شده) 200 گرم
کره 125 گرم
شکر 100 گرم
تخم مرغ 2 عدد
بیکینگ پودر 2 قاشق چایخوری
وانیل یک‌چهارم قاشق چایخوری
پودر کاکائو 25 گرم
شیر یک‌دوم پیمانه
رنگ خوراکی (دو رنگ) از هر یک 1 قاشق چایخوری

طرز تهیه کاپ کیک دو رنگ

  • همه مواد را حداقل 30 دقیقه پیش از استفاده بیرون از یخچال قرار دهید تا هم دمای محیط شود.
  • آرد، بیکینگ پودر، وانیل و پودر کاکائو را داخل کاسه‌ای ریخته، ترکیب و الک کنید. سپس شیر را به آن افزوده و با لیسک مخلوط کنید.
  • کره و شکر را حدود 4 دقیقه با دور تند همزن برقی بزنید. سپس تخم‌مرغ ها را یکی یکی به آن اضافه نموده و هر کدام را به مدت 40 ثانیه با دور کند همزن برقی بزنید. سپس ترکیب آرد و شیر را به تدریج به آن اضافه نموده و با لیسک مخلوط کرده تا به شکل خمیر چسبناکی درآید.
  • خمیر آماده شده را به دو بخش تقسیم کرده و به هرکدام رنگ دلخواه بزنید. بعد آن ها را با دست ورز دهید تا به رنگ دلخواه درآید. اکنون هرکدام را داخل قیفی با سرماسوره ساده بریزید.
  • قالب‌های کاپ کیک را روی سطح صافی قرار داده و داخل هر کدام یک کپسول کاغذی قرار دهید. سپس خمیر را داخل آن ها به دلخواه قیف بزنید.
  • قالب‌ها را در طبقه وسط فر از پیش با دمای 180 درجه سانتی‌گراد شده، حدود 35 دقیقه بگذارید تا بپزد (جهت تست خلال دندانی را داخل یکی از آن ها فرو برده، درصورتی‌که تمیز خارج شد، آماده است). درنهایت از فر خارج کرده، اجازه دهید تا خنک شود. سپس کاپ کیک دو رنگ را از قالب خارج کرده و نوش جان نمایید.

آموزش تهیه کاپ کیک دو رنگ یک میان وعده خوشمزه نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر