آموزش تهیه چیزکیک ماکارونی با اسفناج یک شام خوشمزه

آموزش تهیه چیزکیک ماکارونی با اسفناج یک شام خوشمزه

آموزش تهیه چیزکیک ماکارونی با اسفناج یک شام خوشمزه

در این بخش از آشپزی تیترزندگی قصد داریم طرز تهیه چیزکیک ماکارونی با اسفناج را به شما آموزش دهیم. این دستور غذای ماکارونی با ترکیب اسفناج و پنیر ساده‌تر از آن چیزی هست که فکرش را می‌کنید.

مواد لازم جهت تهیه چیزکیک ماکارونی با اسفناج

مواد لازم مقدار
ماکارونی زانویی ۱ بسته
اسفناج پخته و یخ زده ۱ بسته
سس ماکارونی ۱ بسته
پنیر ریکوتا ۱ پیمانه
پنیر خامه‌ای ۱۱۰ گرم
پنیر موزارلا رنده شده یک‌دوم پیمانه
تخم مرغ ۶ عدد
سیر ۳ حبه
نمک یک و یک‌چهارم قاشق چایخوری
فلفل یک‌چهارم قاشق چایخوری
پنیر پامزان رنده شده ۱ پیمانه به اضافه ۲ قاشق غذاخوری
گوشت چرخ کرده گرد شده ۱۶ عدد

طرز تهیه چیزکیک ماکارونی با اسفناج

فر را روی ۳۲۵ درجه فارنهایت تنظیم کرده و اجازه دهید تا گرم شود. داخل قالب کمربندی را چرب کنید و زیر و اطراف آن را با فویل بپوشانید. ماکارونی را مطابق دستور روی بسته بپزید. در ظرف دیگری اسفناج، پنیر ریکوتا، پنیر خامه ای، پنیر موزارلا، یک عدد تخم مرغ، یک حبه سیر، یک قاشق چای خوری نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید. داخل یک ظرف جداگانه دیگر ماکارونی، ۱ و یک‌دوم پیمانه سس ماکارونی، یک‌دوم پیمانه پنیر پارمزان، ۲ حبه سیر و سه‌چهارم قاشق چایخوری نمک را با هم ترکیب نمایید. سپس ۵ عدد تخم مرغ را به آن اضافه کرده و هم بزنید.

یک‌سوم ماکارونی را داخل قالب بریزید. سپس مواد اسفناج را روی آن بریزید (به اندازه ۲ سانتیمتر از لبه‌ها خالی بماند) و در نهایت مابقی ماکارونی را روی مواد اسفناج اضافه کنید. قالب را به مدت ۱ ساعت داخل فر در دمای ۱۶۵ درجه فارنهایت قرار دهید. سپس از فر خارج کرده با چاقو لبه‌ها را از قالب جدا کنید و از قالب در بیاورید. در آخر چیزکیک ماکارونی را با گوشت‌ها و مقداری سس روی آن را تزئین کنید.

آموزش تهیه چیزکیک ماکارونی با اسفناج یک شام خوشمزه نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر