آموزش تهیه سالاد برگر غذایی رژیمی و لذیذ

آموزش تهیه سالاد برگر غذایی رژیمی و لذیذ

آموزش تهیه سالاد برگر غذایی رژیمی و لذیذ

همه برگر را با یک نان گرد و ضخیم تجسم می‌کنیم که طبیعتا همان نان کالری بسیاری به این ساتدویچ اضافه می‌کند. اما در این بخش از آشپزی تیترزندگی قصد داریم شما را با یک دستور پخت خاص به نام سالاد برگر آشنا نماییم. شما می‌توانید بدون اینکه دغدغه‌ای از مقدار کالری داشته باشید از برگر خود لذت ببرید. دراین دستور پخت نان حذف شده و به جای انواع سبزیجات اضافه شده است. سبزیجات از منابع بسیار غنی فیبر هستند و فیبر علاوه بر اینکه احساس سیری در شما ایجاد می‌کند به دستگاه گوارش نیز کمک می‌کند عملکرد مناسبتری داشته باشد. گوشت نیز منبع پروتئین است آن هم از نوع کاملش. شاید این سالاد در نگاه اول سیر کننده نیاید، اما پروتئین و فیبر دقیقا کاری می‌کنند که احساس سیری کنید.

مواد لازم جهت تهیه سالاد برگر

مواد لازم مقدار
پیاز قرمز متوسط نصف یک عدد
جعفری خرد شده یک چهارم فنجان
فلفل سیاه سه‌چهارم قاشق چای خوری
نمک سه‌چهارم قاشق چای خوری
فلفل قرمز یک‌چهارم قاشق چای خوری
میکس ادویه جات یک چهارم قاشق چای خوری
سیر دو حبه
گوشت چرخ کرده گوساله ۱۷۰ گرم
گوشت چرخ کرده بره ۱۱۵ گرم
تخم مرغ بزرگ یک عدد
روغن به مقدار کم
ماست یونانی یک دوم فنجان
سس مایونز توصیه می‌شود کانولا یک چهارم فنجان
آب لیمو تازه دو قاشق غذا خوری
خیار متوسط نصف یک عدد
برگ کلم یا برگ کاهو 150 گرم
روغن زیتون یک قاشق غذا خوری
گوجه فرنگی قاچ خورده یک عدد متوسط

طرز تهیه سالاد برگر

درجه فر را در حرارت بالا تنظیم نمایید. نصفه پیازی که دارید را به دو قسمت تقسیم کنید. یک نیمه از پیاز را داخل مخلوط کن قرار دهید. دو قاشق غذا خوری جعفری، یک دوم قاشق چای خوری فلفل سیاه، یک دوم قاشق چای خوری نمک، فلفل قرمز، میکس ادویه جات و سیر را اضافه کنید. سپس هم‌بزنید تا خوب میکس شوند. گوشت گوساله و بره و تخم مرغ را اضافه نموده و مجددا همه را با هم ترکیب نمایید.

میکس گوشت را به ۸ برگر مساوی تقسیم کنید. برگر‌ها را روی سینی پخت قرار داده و به مدت 7 دقیقه در فر قرار دهید تا آماده شوند. ماست، مایونز، یک قاشق غذا خوری آب لیمو، دو قاشق غذا خوری جعفری باقی مانده، یک چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه و یک هشتم قاشق چای خوری نمک را با هم ترکیب نمایید. نیمه خیاری که دارید را رنده کنید. خیار رنده شده را در میکس ماست بریزید.

برگ‌های کلم یا کاهی را با روغن و آب لیموی باقی مانده ترکیب کنید. خیار و پیاز باقی مانده را حلقه حلقه کنید. میکس کلم را بین چهار بشقاب تقسیم کنید و رویشان پیاز‌های حلقه شده، خیار حلقه شده و گوجه فرنگی را قرار دهید. روی هر سالاد دو عدد برگر قرار دهید سپس به صورت مساوی روی هر کدام سس بریزید.

آموزش تهیه سالاد برگر غذایی رژیمی و لذیذ نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر