مکمل پمپ

دانستنی هایی مفید درباره مکمل پمپ عضله

دانستنی هایی مفید درباره مکمل پمپ عضله

درصورتی که در رشته بدنسازی فعالیت داشته باشید و یا دراین باره دارای اطلاعات باشید، به طور حتم نام مکمل پمپ را شنیده‌اید، این مکمل ها که استفاده گسترده‌ای دربین ورزشکاران دارد، شبیه یک دوپینگ اما با تایید سازمان جهانی در بدن ورزشکاران عمل می‌کند. با تیترزندگی همراه باشید تا شما را با فواید و عوارض مکمل پمپ عضله آشنا نماییم.

همان گونه که از نام این محصولات مشخص است، مکمل های پمپ موجب افزایش قدرت، انگیزه و روحیه ورزشکاری علی‌الخصوص پیش از مسابقات می شوند. مکمل پمپ که به عنوان مکمل های پیش از تمرین شناخته می شوند، مجموعه ای از ترکیبات محرک و آمینو اسید هایی هستند که بعد از استفاده در بدن موجب انرژی و بهبود روحیه ورزشکاری در فرد مصرف کننده می شوند.

مکمل پمپ
مکمل پمپ

هنگامی که این مواد بایکدیگر ترکیب می‌شوند و در یک مکمل کنار هم قرار می‌گیرند، می توانند تنها پس از چند دقیقه باعث افزایش توان عضلات، بالا رفتن انگیزه، گشاد شدن عروق در بدن شوند. مکمل پمپ برای ورزشکارانی که قصد انجام مسابقات ورزشی را دارند و یا برای انجام تمرینات سنگین و پرفشار خود را آماده می کنند، مناسب ترین گزینه می‌باشد.

توجه داشته باشید که برای پاسخ دهی همیشگی بدن به مکمل های پمپ، هیچگاه نباید بطور مداوم از این نوع ترکیبات استفاده نمود زیراکه سیستم بدن به مواد تشکیل دهنده عادت می کنند و دیگر خصیصه یک پمپ انرژی را نخواهند داشت.

عوارض مکمل پمپ عضله

ممکن است با استفاده از مکمل پمپ در کنار تاثیرات مفید آن، اثرات منفی ناخوش‌آیندی را نیز تجربه کنید. این دسته از تاثیرات منفی را شاید نتوان درلیست عوارض جانبی ذکر کرد، زیرا که گذرا بوده و صدمات مهمی نیز به فرد وارد نمی کند. از جمله این اثرات منفی می‌توان به تهوع، اسهال، سردرد، بی خوابی، نوسانات فشار خون و… اشاره نمود.

مکمل پمپ
مکمل‌پمپ

رگ دار شدن بدن

اغلب بدنسازان زمانی که اسم پمپ را می‌شنوند به یاد رگدار شدن بدن می‌افتند؛ ولی باید بدانید که مکمل پمپ تنها رگ‌ها را ضخیم تر و همان‌گونه که در بالا اشاره کردیم پمپاژ خون در بدن را افزایش می دهد تا رگ‌ها بیشتر نمایان شود. توجه داشته باشید که نمایان تر شدن رگ ها به شرطی است که بدن کم‌چرب بوده و پوست نازک باشد.

دانستنی هایی مفید درباره مکمل پمپ عضله نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر