فواید جالب و خواندنی دوش گرفتن در شب که نمی‌دانستید

فواید جالب و خواندنی دوش گرفتن در شب که نمی‌دانستید

فواید جالب و خواندنی دوش گرفتن در شب که نمی‌دانستید

فواید جالب و خواندنی دوش گرفتن در شب که نمی‌دانستید: درصورتی‌که در مورد اینکه چه زمانی مناسبترین زمان برای دوش گرفتن است، شک دارید یا نمی‌دانید که صبح ها باید برید حمام یا شب و یا اینکه چیزی در مورد فواید دوش گرفتن در شب نمی‌دانید توصیه می‌کنیم با تیترزندگی همراه باشید تا شما را با فواید جالب و خواندنی دوش گرفتن در شب آشنا نماییم.

دوش گرفتن شیوه فوق العاده‌ای جهت دور شدن از استرس و تجدید قوای بدن است، بسیاری از اشخاص ترجیح میدهند آخر شب دوش بگیرند و برخی دیگر هم تمایل دارند صبحشان رو با دوش گرفتن آغاز کنند.

دوش اول صبح موجب می‌شود تا کارایی، خلاقیت و حتی راندمان کاری شما افزایش یابد و خواب از سرتان کاملا بپرد. همچنین موجب ایجاد حس نشاط در شما شده و اعصاب و روان شما رو به خوبی کنترل می‌کند. در مقابل درصورتی‌که مایلید خوابی راحت و بدون تنش و استرس داشته باشید توصیه می‌کنیم شب‌ها دوش بگیرید.

از جمله فواید دوش گرفتن در شب این است که به بدن شما این امکان را میدهد تا دمای بدنتان را زیاد کرده و با ریلکس شدن، راحت‌تر به خواب برید؛ تحقیقات متعدد نشان می‌دهد که حمام کردن با افزایش دمای بدن می‌تواند موجب خواب آلودگی شود.

فواید جالب و خواندنی دوش گرفتن در شب که نمی‌دانستید
فواید جالب و خواندنی دوش گرفتن در شب که نمی‌دانستید
  • ترمیم پوست

شست و شو و پاکسازی صورت پیش از خواب، به شفافیت پوست و کاهش جوش و آکنه، پیشگیری از ایجاد چروک، و به اثرگذاری کرم ها و مرطوب‌کننده های پوست هم کمک می‌کند و می‌تواند برای شما پوستی شاداب را در روز بعد به ارمغان بیاورد.

  • تسکین علایم سرماخوردگی

دوش گرفتن در شب موجب میشود علایمی چون گرفتگی بینی و درد گلو و همچنین تب بدن کاهش پیدا کرده و قاعدتا راحت‌تر به خواب بروید.توجه داشته باشید که دوش گرفتن شما باید فاصله حداقل 2 تا 4 ساعته تا زمان خوابتان داشته باشد و تا حد ممکن هم قبل از شام خوردن دوش بگیرید.

همچنین توجه داشته باشید که بعد از دوش گرفتن در شب دمای بدن نباید دقیقا پیش از به خواب رفتن، بالا باشد و باید دمای بدن تنظیم شده و بعد به خواب عمیق بریم؛ در طول روز، دمای بدن به طور طبیعی تا نزدیکی غروب افزایش پیدا می‌کند و از آن به بعد این روند برعکس شده و دمای بدن رو به کاهش میرود. این کاهش دمای بدن، حاکی از این است که به ما اعلام کند باید کم کم به تخت خواب بریم، به همین جهت، مختل کردن این روند موجب می‌شود شرایط خواب ما بهم بریزد و به سختی به خواب بریم.

فواید جالب و خواندنی دوش گرفتن در شب که نمی‌دانستید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر