افزایش درآمد استارتاپ ها با تکنیک های صحیح مدیریتی

افزایش درآمد استارتاپ ها با تکنیک های صحیح مدیریتی

افزایش درآمد استارتاپ ها با تکنیک های صحیح مدیریتی

افزایش درآمد استارتاپ ها با تکنیک های صحیح مدیریتی: در جهانی که رقابت زیادی میان کسب و کارها وجود دارد، تأسیس یک شرکت نوپا و راه‌اندازی استارتاپ کار خیلی راحتی نیست. کارآفرین نیاز دارد تیمی از افراد با انگیزه و با کارایی بالا را استخدام کند تا بتواند شانس موفقیت استارتاپ خود را افزایش دهد. در ادامه تیترزندگی شما را با 4 راهکار مدیریتی جهت افزایش درآمد استارتاپ ها آشنا نماییم.

  • زیاد روی رزومه کارمندان تکیه نکنید

جهت استخدام نیروی کاری خود به رزومه آن‌ها توجه زیادی نداشته باشید، زیرا معمولاً هر شخصی در ارائه رزومه خود بزرگنمایی‌هایی دارد و از توانایی‌هایی می‌گوید که از آن‌ها به دور است. نیاز است خودتان با آن‌ها ارتباط برقرار نمایید و از توانایی‌هایشان آگاه شوید. به‌همین جهت به جای این که از آن‌ها رزومه بخواهید، بگویید درباره خودشان حرف بزنند و به آن‌ها بگویید علاقه‌مند هستید خود واقعی شان را بشناسید.

برحسب مواردی که می‌شنوید پرسش‌هایی از آن‌ها بپرسید تا بتوانید تیپ شخصیتی او را مورد بررسی و تحلیل قرار دهید. در زمان مصاحبه از شخص متقاضی کاری بخواهید به صورتی‌که توانایی حل مسئله خود را به نمایش بگذارد. مثلاً مدیری از شخص مقابل می‌خواهد به هر تکنیکی که می‌تواند مکعب روبیک را حل کند. به طور حتم شخصی بهتر است که به دنبال راه حل سریع‌تر باشد تا این که بنشیند و خود تلاش کند مکعب را حل کند. پس شخصی در استخدام موفق می‌شود که گوشی خود را از جیبش بیرون آورد و در اینترنت به دنبال حل مسئله باشد.

افزایش درآمد استارتاپ ها با تکنیک های صحیح مدیریتی
افزایش درآمد استارتاپ ها با تکنیک های صحیح مدیریتی
  • تیم کاری تان را در درآمد و هزینه‌ها شریک کنید

باید به عنوان یک کارآفرین به این مورد توجه داشته باشید که به هر شخصی به قدر ارزش کاری که انجام می‌دهد حقوق پرداخت نمایید. البته می‌توانید جهت افزایش بهره‌وری و کارایی استارتاپ خود از تکنیک‌های انگیزشی هم استفاده نمایید. مثلاً درصورتی‌که تیم کاری تان را در درآمد شریک کنید، انگیزه و تمایل بیشتری برای کار خواهند داشت و درپی آن درآمد استارتاپ تان نیز افزایش پیدا خواهد کرد. پس مشوق‌های منظم تأثیر بی‌نظیری خواهند داشت و پرداخت آن‌ها نیز خیلی روی درآمدتان تأثیرگذار نیست. همچنین، می‌توانید کمی از سهام شرکت را برای افزایش انگیزه کارمندان به آن‌ها اختصاص دهید.

مدیر مسئول شکست و موفقیت یک استارتاپ است و نباید برای شکست یک شرکت تازه تأسیس کارمندان را مورد سرزنش قرار داد. این هنرکار شماست که این توانایی را داشته باشید اعضای تیم کاری‌تان را به صورت صحیح انتخاب نمایید و کارهایی را به افرادی واگذار نکنید که تخصص و مهارت لازم را ندارند. به همین جهت زمانی‌ استارتاپ شما در خطر است که تیم کاری درستی جذب نکرده باشید یا از ابزارهای انگیزشی درستی بهره‌مند نباشید.

  • باید برای تیم کاریتان ارزش قائل شوید

اگر مایلید استارتاپ شما در راستای دست یابی به اهداف و برنامه‌ها قدم بردارد، باید به اعضای تیم تان احترام بگذارید و برای آن‌ها ارزش قائل شوید. در این شرایط است که کارمندانی متعهد و با انگیزه خواهید داشت و به موفقیت می‌رسید. به همین جهت همه اعضای تیم برای شما ارزشمند هستند و باید نهایت دقت خود را در برگزیدن نیروی کاری به خرج دهید. نباید به عنوان مدیر در هیچ شرایطی به افراد تیم خود دروغ بگویید، حتی درصورتی‌که هدف تان ایجاد انگیزه در آن‌ها باشد زیرا احتمال دارد تأثیر معکوسی داشته باشد.

افزایش درآمد استارتاپ ها با تکنیک های صحیح مدیریتی
افزایش درآمد استارتاپ ها با تکنیک های صحیح مدیریتی
  • از افراد دورکار نهایت بهره را ببرید

می‌توانید از کارمندان دور کار استفاده نمایید زیرا این اشخاص مزیت‌های زیادی برای یک کسب‌وکار آنلاین دارند. امروزه با گسترش اینترنت دیدگاه ها دچار تغییر شده و احتیاج نیست فقط اشخاصی را استخدام کنید که در شهر شما زندگی می‌کنند، این طرز تفکر بسیار قدیمی بوده و از باورهای یک مدیر موفق دور است. به همین جهت اگر این امکان وجود دارد تا از افراد توانمند در دیگر مناطق استفاده کنید، این فرصت را برای پیشرفت استارتاپ خود از دست ندهید. حتی می‌توانید به کارمندان خود امکان دهید از راه دور کار کنند، البته احتیاج است جلساتی حضوری برپا کنید تا برنامه‌ریزی‌ها را به گوش آن‌ها برسانید.

افزایش درآمد استارتاپ ها با تکنیک های صحیح مدیریتی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر