افزایش هورمون مردانه در زنان و تاثیرات آن

افزایش هورمون مردانه در زنان و تاثیرات آن

افزایش هورمون مردانه در زنان و تاثیرات آن

افزایش هورمون مردانه در زنان و تاثیرات آن: در بدن زنان همیشه مقدار کمی هورمون مردانه وجود دارد که اگر از مقدار مجاز بیشتر شود مشکلات زیادی را برای زنان بوجود می آورد . مشکلات شایعی مانند جوش و آکنه صورت ، موهای زائد بدن ، کلفتی صدا و … اغلب ریشه افزایش هورمون های مردانه در بدن زنان دارند . در این بخش از تیترزندگی قصد داریم در مورد افزایش هورمون مردانه در زنان و تاثیرات آن صحبت کنیم همراه ما باشید .

"<yoastmark

افزایش هورمون مردانه در زنان و تاثیرات آن

هورمون های مردانه در خانم ها توسط غدد فوق کلیه و تخمدان ها تولید می شوند ولی بافت چربی در خانم ها نیز می تواند هورمون های مردانه ضعیف را به هورمون های مردانه قوی تبدیل کند . هورمون ها ، بافت ها و اعضای مختلف را می توانند تحت تاثیر قرار دهند و سبب ظهور علائم و نشانه های خاصی شوند . افزایش هورمون‌های مردانه در خانم‌ها شایع‌ترین اختلال غدد درون‌ریز خانم‌ها در سن باروری است و اگر در خانمی هورمون‌های مردانه افزایش یابند، سبب ایجاد علائم مردانه خواهند شد که بعضی از این علائم غیر‌قابل برگشت هستند .

از علائم مهم بالا بودن هورمون مردانه در خانم ها ، افزایش موهای زائد در صورت و بدن ، افزایش ریزش موهای سر ، جوش و آکنه زیاد در ناحیه صورت و پشت ، کلفت شدن صدا ، رشد بیش از اندازه کلیتوریس و همچنین بی نظمی عادات ماهیانه است . اگر این افزایش هورمون مردانه بموقع درمان نشود در طولانی مدت سبب افزایش خطر سرطان رحم خواهد شد . بنابراین انجام چکاب های دوره ای برای تشخیص میزان هورمون ها و همچنین دقت به برخی علایم ذکر شده در مورد این ناراحتی امری ضروری میباشد .

"<yoastmark

دلیل افزایش هورمون مردانه در زنان

دلیل افزایش میزان هورمون های مردانه در خانم ها زیاد است و سردسته آنها بیماری تخمدان پلی کیستیک است که هر دو تخمدان پر از کیست هستند ( اما خانم ها نباید آن را با بیماری کیست تخمدان اشتباه بگیرند ) همچنین بعضی از بیماری های غدد فوق کلیه مثل پرکاری آن سبب افزایش هورمون های مردانه می شود . یک علت مهم دیگر مصرف هورمون های مردانه به اشکال مختلف است که شایع ترین آن در ورزشکاران برای بدنسازی است .

"<yoastmark

در ادامه مبحث افزایش هورمون مردانه در زنان: معمولا برای تشخیص دقیق افزایش هورمون‌های مردانه در زنان باید بررسی‌های آزمایشگاهی اولیه انجام شود که در برخی مواقع این بررسی‌ها پیچیده هستند و در صورت لزوم از روش‌های تصویر‌برداری نیز استفاده می‌شود . درمان هم معمولا توسط داروهای خوراکی است که اثرات بهبود بالینی معمولا شش تا 12 ماه پس از مصرف دارو ظاهر می‌شوند . نکته بسیار مهم این که در طول درمان باید از روش‌های جلوگیری از حاملگی قطعی استفاده کرد چرا که داروهایی که تجویز می‌شوند روی جنین اثرات سوء شدیدی دارند بنابراین در دوره ردرمان باید از حاملگی جلوگیری شود .

افزایش هورمون مردانه در زنان و تاثیرات آن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر