عوامل مهم عدم پیشرفت در محیط کاری

عوامل مهم عدم پیشرفت در محیط کاری

عوامل مهم عدم پیشرفت در محیط کاری

عوامل مهم عدم پیشرفت در محیط کاری : به احتمال زیاد در محیط کار خود افرادی را می‌شناسید که به‌سرعت پله‌های ترقی را طی می‌کنند و به رده‌های بالای شغلی می‌رسند . طرز فکر اغلب افراد به این صورت است که افراد با تجربه و متخصص، بهتر و بیشتر از سایر افراد می‌توانند در شغل خود پیشرفت کنند و به جایی که می‌خواهند، برسند؛ ولی هر شخصی که سابقه‌ کار داشته و در جایی مشغول به کار باشد، می‌داند این طرز فکر درست نیست. عده‌ای معتقدند سیاست‌ کاری این افراد سبب پیشرفتشان می‌شود و برخی دیگر اعتقاد دارند که علاقه مدیران به این افراد دلیل این امر است. ولی حقیقت این است که نوع برخورد و شخصیت این افراد نقش و تأثیر بیشتری از تجربه و تخصص دارد.

پیشرفت شغلی برای برخی از افراد خیلی زود صورت می‌پذیرد. در حالی‌ که عده‌ای دیگر همیشه درجا می‌زنند. وضعیت شغلی شما در چه موقعیتی قرار دارد؟ آیا احساس می‌کنید روند پیشرفت شما متوقف شده است؟ در ادامه به ۷ دلیلی اشاره می‌کنیم که می‌توانند عامل توقف پیشرفت شغلی شما باشند.

در این بخش از تیترزندگی قصد داریم عوامل مهم عدم پیشرفت در محیط کاری را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم . همراه ما باشید .

10 عامل مهم عدم پیشرفت در محیط کاری

عوامل مهم عدم پیشرفت در محیط کاری
عوامل مهم عدم پیشرفت در محیط کاری

1 – شغل نامناسب‌

برخی افراد در شغلی بسیار موفق هستند. ولی با تغییر موقعیت شغلی نمی‌توانند به طور کامل بر روی آن تمرکز کنند. ممکن است شما در کاری بسیار عالی باشید. ولی اگر در وظیفه‌ی شغلی خود خوب عمل نکنید، احتمال شکست در موقعیت شغلی شما وجود دارد.

2 – حمایت از افراد اشتباه

منظور ما این نیست که از همکاران خود حمایت نکنید یا نسبت به آنان بی‌توجه باشید. اتفاقا شما باید در محیط کار روحیه‌ی همکاری و مشارکتی داشته باشید. اما باید بدانید چه کسانی در مورد ارتقای شغلی، قدرت تصمیم‌گیری دارند. کاری کنید این افراد ارزش شما را بدانند. معمولا مدیر شما در این تصمیم نقش دارد، ولی ممکن است نظر او به تنهایی نتواند منجر به پیشرفت شما شود. بنابراین شما باید افراد دیگری را شناسایی کنید که در تصمیم‌گیری نقش به‌سزایی دارند. بر ایجاد رابطه‌ای خوب با آنها تمرکز کنید تا از این طریق روند شغلی‌تان متحول شود.

3 – حقوق‌ بیش از ارزش

ممکن است شما سال‌ها در شرکتی مشغول باشید و با افزایش حقوق سالیانه‌، در حال حاضر حقوق نسبتا بالایی دریافت کنید. در این مواقع بررسی کنید که آیا تجربه، مهارت شغلی و تخصص تحصیلی شما ارزش حقوقی که دریافت می‌کنید را دارد؟ آیا تفاوت بین شما و نیروی کم‌تجربه‌تری که عملکردش مانند شماست، فقط در حقوق بالای شماست؟ این عوامل را بررسی و در صورت نیاز اصلاح کنید تا قربانی تغییرات بعدی شرکت‌تان نشوید.

عوامل مهم عدم پیشرفت در محیط کاری
عوامل مهم عدم پیشرفت در محیط کاری

4 – توقف روند پیشرفت

آیا اخیرا برای پروژه‌ای که شما را به چالش بکشد، داوطلب شده‌اید؟ آیا پیگیر پروژه‌های جدید هستید؟ در سال گذشته در چند همایش و رویداد صنعتی مرتبط با شغل‌تان شرکت کردید؟ آیا دانش خود را به‌روز کرده‌اید؟ پیشرفت شغلی با نشستن و نگاه کردن به ساعت حاصل نمی‌شود. شما باید با گذر زمان ارزش و توانایی‌های خود را در حوزه‌ تخصصی‌تان بهبود ببخشید.

5 – نداشتن هدف مشخص

برای کسانی که هدف مشخصی را در زندگی دنبال نمی‌کنند و کسانی که راهی برای حرکت ندارند، شانس موفقیت چندانی وجود ندارد. از هر 100 نفری که با آنها گفتگو شده 98 نفر هیچ برنامه و هدفی در زندگی‌شان نداشته‌اند و احتمالا این مهم‌ترین علت ناکامی آنها بوده است.

6 – نداشتن نظم و ترتیب

نظم و ترتیب ناشی از کنترل خویشتن است، معنایش این است که بتوان کیفیات منفی خود را کنترل نمود. قبل از اینکه بتوانید شرایط را کنترل کنید، باید ابتدا خودتان را کنترل نمایید. تسلط بر خویشتن دشوارترین کاری است که هرکس می‌تواند بکند. اگر بر خود مسلط نباشید، این «خود» بر شما مسلط می‌شود. اگر در برابر آینه بایستید، می‌توانید در آن بهترین دوست یا بدترین دشمن خود را ببینید.

عوامل مهم عدم پیشرفت در محیط کاری
عوامل مهم عدم پیشرفت در محیط کاری

7 – نداشتن پشتکار و مداومت

اغلب ما آغازگرهای خوبی هستیم اما تمام‌کننده‌های خوبی نیستیم. از آن گذشته بسیاری از اشخاص با مشاهده نخستین نشانه‌های شکست و ناکامی دست از کار می‌کشند و این در حالی است که جایگزینی برای مداومت و پشتکار وجود ندارد. کسی که مداومت می‌کند، مشکل را از پیش روی خود برمی‌دارد. مشکل را خسته می‌کند تا راه خود را بگیرد و برود، پشتکار و مداومت شکست و ناکامی را محو می‌کنند.

8 – احتیاط بیش از اندازه

کسی که به دلیل احتیاط بیش از اندازه دست به کار نمی‌شود، به اجبار پس‌مانده‌ها و باقیمانده‌های دیگران نصیب وی می‌شود. احتیاط بیش از اندازه و محافظه‌کاری زیاد، به همان اندازه بی‌احتیاطی بد است. باید در برابر این افراط و تفریط ایستاد. زندگی پر از فرصت‌های مناسب است.

9 – رعایت نکردن حد اعتدال

مخرب‌ترین انواع رعایت نکردن حداعتدال، در ارتباط با خوردن، مصرف غذای پرچرب و افراط در هرگونه فعالیت است. زیاده‌روی در هریک از موارد در زندگی مانع موفقیت می‌شود.

10 – ناتوانی در همکاری با دیگران و کار تیمی

خیلی‌ها از آن جهت که نمی‌توانند با دیگران همکاری کنند فرصت‌های مناسب زندگی خود را از دست می‌دهند. ناتوانی در همکاری با دیگران مشکلی است که در هیچ حرفه‌ای قابل قبول نیست.

عوامل مهم عدم پیشرفت در محیط کاری نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر