طرز تهیه سالاد سیب زمینی و تخم مرغ ویژه ورزشکاران

طرز تهیه سالاد سیب زمینی و تخم مرغ ویژه ورزشکاران

طرز تهیه سالاد سیب زمینی و تخم مرغ ویژه ورزشکاران

طرز تهیه سالاد سیب زمینی و تخم مرغ ویژه ورزشکاران: سالاد سیب زمینی و تخم مرغ از آن سالاد‌های ویژه‌ای است که طرفداران زیادی دارد، چونکه هم بافت نرم در آن پیدا می‌شود هم بافت‌های ترد. درصورتی‌که ورزشکار هستید یقینا از دیدن مواد موجود در سالاد خوشحال خواهید شد، زیراکه همه چیز‌هایی که یک ورزشکار بعد از تمرین می‌خواهد در آن وجود دارد.

سیب زمینی خود از منابع غنی کربوهیدرات است و به همراه آن تخم‌مرغ نیز دارد که پروتئین را تامین می‌کند سبزیجات دیگر نیز در این سالاد به کار رفته که علاوه برمواد مغذی سرشاراز فیبر هستند. این سالاد را در کنار سایر غذا‌ها می‌توانید به کودک خود نیز بدهید، چون هم ظاهری دلپذیر دارد و هم بسیار مقوی است.

مواد لازم جهت تهیه سالاد سیب زمینی و تخم مرغ

مواد لازم مقدار
تخم مرغ سه عدد
سیب زمینی ۹۰۰ گرم
نمک یک‌ونیم قاشق چای‌خوری
سرکه سفید سه قاشق غذاخوری
پیاز قرمز کوچک یک عدد
ساقه بزرگ کرفس یک عدد
خیار شور برش خورده یک دوم فنجان
برگ جعفری یک دوم فنجان
مایونز یک دوم فنجان
سس خردل یک دوم قاشق چای خوری
پودر فلفل سیاه یک چهارم قاشق چای خوری

طرز تهیه سالاد سیب زمینی و تخم مرغ

تخم مرغ‌ها را داخل یک قابلمه قرار دهید و روی آن‌ها آب سرد بریزید. آب را روی حرارت ملایم گذاشته، درب قابلمه را قرار داده و اجازه دهید 20 دقیقه بجوشد. در همین فاصله یک کاسه بزرگ آب یخ تهیه کنید. تخم مرغ‌ها را داخل کاسه آب یخ بریزید. اجازه دهید حداقل 20 دقیقه تا یک ساعت داخل آب بمانند تا زمانی که آماده استفاده شوند.

سیب زمینی‌ها را پوست کنده و خرد کنید (نه خیلی کوچک نه خیلی بزرگ). سیب زمینی‌ها را داخل یک قابلمه بزرگ قرار دهید و رویشان آب سرد بریزید. آب را به جوش بیاورید. یک قاشق غذا خوری نمک اضافه نمایید. حرارت را کم کنید تا سیب زمینی‌ها به آرامی جوش بخورند، سیب زمینی‌ها را به مدت 15 دقیقه یا تا زمانی که نرم و قابل استفاده شوند روی حرارت نگه دارید. سیب زمینی‌ها را از آب خارج کرده و داخل یک کاسه قرار دهید، سپس روی آن‌ها سرکه بریزید. به مدت ۳۰ دقیقه اجازه دهید بمانند تا دمای آن‌ها کم شود.

طرز تهیه سالاد سیب زمینی و تخم مرغ ویژه ورزشکاران
طرز تهیه سالاد سیب زمینی و تخم مرغ ویژه ورزشکاران

دراین مدت زمان پیاز را به ریز خرد کنید سپس با آب سرد آب کشی کنید و خشکشان کنید. کرفس، خیارشور و جعفری را هم خرد کنید. در یک ظرف بزرگ مایونز، پیاز، کرفس، خیارشور، جعفری، خردل، فلفل و یک دوم نمک باقی مانده را ترکیب نمایید. تخم مرغ‌ها را پوست کنده و خرد کنید. سیب زمینی‌ها را که حالا سرد شده اند با سسی که تهیه کردید به آرامی مخلوط نمایید. سپس تخم مرغ‌ها را نیز اضافه کنید. بلافاصله سرو کنید.

طرز تهیه سالاد سیب زمینی و تخم مرغ ویژه ورزشکاران نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر