طرز تهیه ترشی سیر

طرز تهیه ترشی سیر خانگی با روش اصولی

طرز تهیه ترشی سیر خانگی با روش اصولی

طرز تهیه ترشی سیر : سیر ترشی یکی از انواع ترشی است که طرفداران زیادی دارد . این ترشی پس از دو ماه قابل خوردن است. با تیترزندگی همراه شوید تا شما را با طرز تهیه ترشی سیر آشنا کنیم .

مواد لازم :

مواد لازم مقدار
سیر یک کیلوگرم
سرکه حدود یک لیتر
نمک 2 قاشق چایخوری

طرز تهیه ترشی سیر
طرز تهیه ترشی سیر

طرز تهیه :

بوته‌های سیر، در بهار تازه است و برای تهیه این ترشی مناسب می‌باشد. چندین لایه از پوست روی آن‌ها جدا کنید تا حبه‌ها مشخص شوند اما بوته‌ها به صورت درسته باقی بمانند و از هم جدا نشوند. به عبارت دیگر، بوته‌های سیر فقط باید یک لایه پوست داشته باشند و ریشه آن هم گرفته شود.

در فصل‌های دیگر که سیر خشک در دسترس می‌باشد- به مدت یک روز آن را بخیسانید. سپس ریشه و پوسته‌های اضافی را بگیرید و آن را در صافی بریزید تا خشک شود . طرز تهیه ترشی سیر

اگر بوته‌ها ناصاف و فرورفته باشند، بهتر است آن‌ها را حبه‌حبه کنید تا ناهمواری‌ها و دورریز آن‌ها گرفته شود، بدون آنکه پوستشان را کاملاً جدا کنید.

سپس سیرها را به‌طور مرتب درون شیشه بچینید، یک قاشق چایخوری نمک به آن بیفزائید و سرکه رویش بریزید تا کاملاً روی آن را بگیرد. پس از گذشت چند روز سرکه به خورد سیرها می‌رود و سر آن‌ها خالی می‌شود. مجدداً سرکه اضافه کنید تا ظرف پر شود. طرز تهیه ترشی سیر

با گذشت زمان، رنگ سیر تغییر می‌کند و به سمت قهوه‌ای می‌گراید و پس از چندین سال، کاملاً سیاه و شیرین خواهد شد.

اگر از سرکه طبیعی برای تهیه این ترشی استفاده می‌کنید، سیرترشی باکیفیت بالائی خواهید داشت. این ترشی، دست‌کم پس از 2 ماه قابل مصرف است.

طرز تهیه ترشی سیر
طرز تهیه ترشی سیر

سه مورد از خواص درمانی سیر عبارتند از :

۱- سرماخوردگی را درمان می‌کند

۲- سطح کلسترول را کاهش می‌دهد

۳ – طرز تهیه ترشی سیرمقاومت بدن را بالا می‌برد

طرز تهیه ترشی سیر خانگی با روش اصولی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر