پرواز در حالت بی وزنی چگونه انجام میشود

پرواز در حالت بی وزنی چگونه انجام میشود

پرواز در حالت بی وزنی چگونه انجام میشود

پرواز در حالت بی وزنی چگونه انجام میشود: حتما فضانوردانی که در در سفینه های فضایی به پرواز درمی آیند را دیده اید و شاید هم آرزو دارید که چنین احساس بی وزنی را تجربه کنید . برای احساس این حالت بی وزنی لازم نیست که حتما به جو زمین برویم بلکه میتوان به کمک برخی هواپیماها و در طول یک پرواز ، این بی وزنی را تجربه کرد . در این بخش از تیترزندگی قصد داریم در مورد پرواز در حالت بی وزنی بیشتر صحبت کنیم همراه ما باشید .

پرواز در حالت بی وزنی چگونه انجام میشود
پرواز در حالت بی وزنی چگونه انجام میشود

پرواز در حالت بی وزنی

پرواز در حالت بی وزنی به پروازی گفته می شود که با انجام یک تکنیک خاص در زمان پرواز با هواپیما به مدت ۱۵ الی ۳۰ ثانیه به صورت مصنوعی حالت بی وزنی را ایجاد میکند تقریبا مانند زمانی که همراه خودرو در سرعتی بالا از روی یک سطح بلند با شیب ملایم پایین می آیید با این تفاوت که شما حدود 30 ثانیه زمان دارید تا از حالت بی وزنی خود لذت ببرید مثلا بر روی سقف هواپیما راه رفته و یا در هوا چرخ بزنید . برای انجام این پرواز باید از هواپیمایی استفاده شود که قدرت مانور بالایی داشته و بتواند بصورت ناگهانی تغییر ارتفاع بدهد .

ابتدا هواپیما در ارتفاع ۲۵ هزار پایی اقدام به ارتفاع گیری با شیب ۴۵ درجه می نماید . این عمل تا ارتفاع حدود ۳۴ هزار پایی ادامه داشته و در این ارتفاع هواپیما به حالت ۱۸۰ درجه بر میگردد و شروع به کم کردن ارتفاع می کند و برای ۱۵ الی ۳۰ ثانیه شما را در حالت بی وزنی قرار میدهد . این کار در طول پرواز چندین بار تکرار شده و در نتیجه میتوان در طول پرواز مثلا یک ساعته ، چندین بار حالت بی وزنی را تجربه کرد .

پرواز در حالت بی وزنی چگونه انجام میشود
پرواز در حالت بی وزنی چگونه انجام میشود

اولین تجربه

در اولین تجربه ، بدن شما واکنش ترس از خود نشان خواهد داد درست مانند زمانی که از ارتفاع پرت می شوید در این شرایط دست ها و پاهای شما از کنترل خارج شده و ترس بدن تان را فرا میگیرد . معمولا بعد از ۲ بار تجربه بی وزنی ، این حس ترس تبدیل به هیجان شده و با ترشح آدرنالین در بدن ، فرد یکی از بهترین لحضات زندگی خود را تجربه خواهد کرد.

درست مانند فضانوردان در هوا معلق شده و میتواند پرواز کند البته چند ثانیه قبل از پایان هر دوره ، کارشناسان شما را به آرامی به زمین می چسبانند تا مانع از سقوط شما شوند . پس از پایان زمان ۳۰ ثانیه ، هواپیما با شیب ۳۰ درجه به ارتفاع ۲۵ هزار فوتی بر می گردد تا مجدد فرایند تولید بی وزنی مصنوعی را طی کند .

پرواز در حالت بی وزنی چگونه انجام میشود
پرواز در حالت بی وزنی چگونه انجام میشود

اخیرا یک شرکت سوئیسی قصد دارد تجربه‌ پرواز در شرایط بی‌وزنی یا «گرانش صفر» را برای مسافران ایرباس A۳۴۰-۳۰۰ خود فراهم کند . شرکت سیستم‌های فضایی سوئیس اس۳ اعلام کرده است که قصد دارد امسال تجربه‌ پرواز در شرایط بی‌وزنی را برای مسافران ایرباس خود فراهم کند . هواپیمای ایرباس خریداری‌شده قادر به حمل حدود ۷۰ مسافر است که در طول پرواز ۹۰ دقیقه‌ای مسافران را ۱۵ بار در قوس سهموی parabolic arcs شرایط بی‌وزنی قرار می‌دهد .

مسافران در هنگام عبور از نقطه‌ اوج هر مسیر سهموی ۲۰ تا ۲۵ ثانیه شرایط بی‌وزنی را تجربه می‌کنند . «پاسکال جاسی» مدیر اجرایی اس۳ می‌گوید : هدف نهایی ما همگانی کردن دسترسی به فضا، پرتابگر قابل‌استفاده مجدد است. قبل از اینکه ایده‌ پرتابگر به واقعیت بپیوندد، تجربه‌‌ی گرانش صفر در هواپیمای ایرباس به همه این امکان را می‌دهد تا برای مدت یک روز به‌یک فضانورد تبدیل شوند .با پست پرواز در حالت بی وزنی در خدمتتان بودیم.

پرواز در حالت بی وزنی چگونه انجام میشود نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر