طرز تهیه قارچ سوخاری به سبک رستورانی

طرز تهیه قارچ سوخاری به سبک رستورانی

طرز تهیه قارچ سوخاری به سبک رستورانی

طرز تهیه قارچ سوخاری به سبک رستورانی : قارچ سوخاری رستورانی یکی از پیش‌غذاهای بسیار ویژه و پرطرفدار دنیاست. قارچ سوخاری، سیب‌زمینی سوخاری، سیب زمینی سرخ‌کرده و پیاز سوخاری انواع ساید‌دیش (دورچین) پیش‌غذاهای پرطرفداری هستند که درکنار فست‌فودهایی مثل انواع پیتزا و همبرگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین جهت در این بخش از آشپزی تیترزندگی قصد داریم شما را با طرز تهیه قارچ سوخاری رستورانی آشنا نماییم. با ما همراه باشید!

مواد لازم جهت تهیه قارچ سوخواری رستورانی

مواد لازم مقدار
قارچ تازه 300 گرم
آرد سفید یک پیمانه
نشاسته ذرت یک‌دوم پیمانه
بکینگ پودر سه‌چهارم قاشق چای‌خوری
نمک یک‌چهارم قاشق چای‌خوری
آب یک پیمانه
پودر سوخاری دو پیمانه

طرز تهیه قارچ سوخاری

نخست قارچ‌ها را به روشی که در ادامه به آن اشاره شده است تمییز کرده و کنار بگذارید. داخل یک کاسه، آرد سفید، نشاسته ذرت، بکینگ‌پودر و نمک ریخته و آب را به تدریج به آن‌ها اضافه نمایید. غلطت این ترکیب بهتر است کمی بیشتر از ماست باشد. قارچ‌ها را تک‌تک با چنگال داخل ترکیب بالا زده و چند ثانیه اجازه دهید تا اضافه مواد آن بریزد سپس داخل پودرسوخاری بزنید.

هریک از قارچ‌هایی که آماده کردید را روی یک توری سیمی قرار داده و همین‌کار را برای همه قارچ‌ها تکرار کنید. قارچ‌ها را تک‌تک داخل روغن داغ انداخته و زمانی‌که نیمه‌سرخ شدند، آنها را با چنگال از درون ماهیتابه خارج کنید. حرارت زیر ماهیتابه باید به قدری باشد که خمیر دور قارچ‌ها و خود قارچ‌ها به خوبی پخته شوند. (توجه داشته باشید که حرارت بالا، موجب می‌شود روی خمیر سرخ شده و مغز آن خام بماند.)

زمانی‌که همه قارچ‌ها به حالت نیمه‌سرخ‌شده آماده شدند، این بار چند‌تا-چندتا مجددا درون روغن داغ بریزد و اجازه دهید تا به رنگ مورد نظر برسند. این کار برای این است که همه قارچ‌ها به یک اندازه سرخ و ترد شوند و علاوه بر این در زمان سرو، همه قارچ‌ها گرم باشند.

طرز تهیه قارچ سوخاری به سبک رستورانی
طرز تهیه قارچ سوخاری به سبک رستورانی
  • نکته قابل توجه

جهت تهیه کردن قارچ سوخاری رستورانی، لازم است که قارچ‌ها را به جای شستن، با یک دستمال مرطوب تمیز کنید. البته درصورتی‌که به این شکل از تمیز‌شدن کامل قارچ‌ها مطمئن نیستید، می‌توانید کمی حوصله به‌خرج داده و بعد از اینکه قارچ‌ها را با دستمال مرطوب تمیز کردید و همه بخش‌های سیاه آن‌ها را گرفتید، قارچ‌ها رو تک‌تک زیر آب گرفته و بعد با دستمال خشک کنید. درصورتی‌که به جای این‌کار از روش شستشوی معمولی استفاده کنید، قارچ‌ها آب جذب می‌کنند و درزمان سرخ‌کردن آب می‌اندازند.

طرز تهیه قارچ سوخاری به سبک رستورانی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر