راهنمای انتخاب روغن برای انواع پخت و پز و آشپزی

راهنمای انتخاب روغن برای انواع پخت و پز و آشپزی

راهنمای انتخاب روغن برای انواع پخت و پز و آشپزی

راهنمای انتخاب روغن برای انواع پخت و پز و آشپزی : انتخاب مناسبترین روغن جهت آشپزی یکی از دغدغه‌های خانم‌های خانه دار و آشپزهای دنیاست. زیراکه روز به روز چاقی و بر هم خوردن تناسب اندام معضلی دردسرساز برای مردم در سرتاسر دنیا شده و در کنار چاقی مشکلات قلبی، کلسترول و… به شدت به سلامتی افراد آسیب زده است. با تیترزندگی همراه باشید تا با راهنمای انتخاب روغن برای انواع پخت و پز و آشپزی آشنا شویم.

روغن‌های مختلفی ادعا دارند که برای استفاده در آشپزی بهترین هستند و بی‌ضرر هستند، در حالی که پزشکان بسیاری از آنها را تایید نمی‌کنند. باتوجه به اینکه در جامعه ما کمبود اسید چرب امگا3 بسیار حس می‌شود؛ روغن کانولا، روغن آفتابگردان، روغن بذر کتان و روغن گردو مقادیر اسید چرب امگا 3 بالایی دارند و می‌توانند این کمبود را جبران کنند.

روغن کانولا

روغن کانولا چربی تک اشباع نشده بالایی دارد که حدود 60 درصد می‌باشد، در روغن کانولا، مقدار چربی اشباع شده نسبت به باقی روغن‌های پخت و پز کم و در حدود 8 درصد است. این روغن از معدود روغن‌هایی حساب می‌آید که منبع مناسبی از چربی گیاهی امگا 3 می‌باشد. مطالعات نشان می‌دهد اشخاصی که روغن کانولا را جایگزین چربی اشباع شده در رژیم غذایی‌شان کرده‌اند، میزان کلسترول کلی و کلسترول LDL آنها و روی‌همرفته احتمال بیماری های قلبی‌شان به شدت کاهش می‌یابد.

راهنمای انتخاب روغن برای انواع پخت و پز و آشپزی
راهنمای انتخاب روغن برای انواع پخت و پز و آشپزی

روغن نارگیل

این روغن جایگزین مناسبی برای کره است. این کره سفید در دمای اتاق جامد بوده و دوام آن مانند کره است. اشخاصی که تمایل به مصرف روغن‌های سالم دارند یا گیاهخوار هستن، روغن نارگیل را جایگزین کره می کنند. به عقیده متخصصان تغذیه روغن نارگیل سرشار از چربی اشباع شده است و استفاده از آن را تنها به ندرت توصیه می‌کنند.

مطالعات نشان می‌دهد که استفاده از روغن نارگیل میزان کلسترول LDL را افزایش داده که علت اصلی بیماری قلبی بوده و موجب خنثی شدن مزایای آن می‌شود. به همین جهت، روغن نارگیل مزیت خاصی برای سلامت قلب ندارد. به عبارت دیگر، دلیلی برای استفاده از روغن نارگیل به جای سایر روغن‌ها وجود ندارد زیراکه معایب آن به دلیل وجود چربی اشباع شده بسیار بیشتر است.

روغن کنجد

روغن کنجد ترکیب مناسبی از چند چربی اشباع نشده و تک اشباع نشده می‌باشد. این روغن اغلب به عنوان چربی غذا استفاده می‌شود و بیشتر به دلیل عطر زیادی که دارد در تهیه غذا به کار می‌رود.

روغن هسته انگور

این روغن مورد علاقه سرآشپزهاست. روغن هسته انگور طعم ملایمی دارد؛ این روغن یک روغن ایده‌آل برای سرخ کردن، کباب کردن یا سالاد می‌باشد. روغن هسته انگور را باید در یخچال نگه داشت تا بوی تیزی نگیرد. روغن هسته انگور درصد بالایی چربی اشباع نشده داره و اسید چرب موجود در هسته انگور شبیه روغن دانه سویاست.

راهنمای انتخاب روغن برای انواع پخت و پز و آشپزی
راهنمای انتخاب روغن برای انواع پخت و پز و آشپزی

بهترین روغن برای آشپزی

به عقیده کارشناسان و پزشکان، در حال حاضر مناسبترین، سالم ترین و ایده آل ترین روغن جهت مصرف خوراکی روغن زیتون است که حاوی مقادیر زیادی اسید چرب امگا 9 است که برای سلامت بسیار پرفایده است؛ باقی روغن ها، مقدار و نوع اسیدهای چربشون با هم متفاوت‌اند. روغن زیتون غنی از آنتی اکسیدان هایی است که پلی فنول نامیده می‌شود.

راهنمای انتخاب روغن برای انواع پخت و پز و آشپزی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر