راه های جستجوی پیشرفته در گوگل را بهتر بشناسید

راه های جستجوی پیشرفته در گوگل را بهتر بشناسید

راه های جستجوی پیشرفته در گوگل را بهتر بشناسید

راه های جستجوی پیشرفته در گوگل را بهتر بشناسید:موتورهای جستجوی زیادی برای پیدا کردن اطلاعات از دنیای بی نهایت وب وجود دارند. اما بیشتر کاربران فقط با تعداد معدود و معروف آنها کار می کنند . یکی از این موتورهای جستجو ” گوگل” می باشد . گوگل محبوب ترین موتور جستجوی جهان است که پربازدیدترین وب سایت اینترنتی نیز می باشد. بد نیست بدانید تنها یکی از خدمات گوگل سرچ اطلاعات است. گوگل خدمات بسیار زیادی برای کاربران اینترنتی انجام می دهد و بی شک هیچ کاربر اینترنتی را نمی توان پیدا کرد که از خدمات این وب سایت بی بهره مانده باشد .

این خدمات از سطوح بسیار پایین و برای افراد مبتدی و آماتور شروع می شود و به مراحل بسیار حرفه ای نظیر افزایش سرعت یک وب سایت توسط ابزار Page Speed و یا راه اندازی سرویس گوگل ارث برای مشاهده آنلاین هر نقطه از دنیا و . . . می رسد . گوگل به خاطر علاقه‌اش به سرعت معروف است و کسی در سرعت موتور جستجوی آن شکی ندارد. اما غالبا، عنصر انسانی در یک جستجوی اینترنتی نادیده گرفته می‌شود. با مجله اینترنتی تیترزندگی همراه شوید تا راه های جستجوی پیشرفته در گوگل را بهتر بشناسید .

راه های جستجوی پیشرفته در گوگل را بهتر بشناسید
راه های جستجوی پیشرفته در گوگل را بهتر بشناسید

راه های جستجوی پیشرفته گوگل

 • از عبارات خاص و متمایز استفاده کنید

تعداد صفحاتی که هنگام یک جستجو نشان داده می‌شوند، شگفت انگیز است! برای کاهش نتایج جستجو از عبارات منحصر بفردی استفاده کنید که تنها مختص موضوع تحقیق شما هستند.

 • از علامت‌های نقل و قول برای جستجوی دقیق استفاده کنید

شاید بخواهید عبارت مشخصی، یا بخشی از یک نقل و قول را جستجو کنید. از علامت نقل و قول در ابتدا و انتهای عبارت استفاده کنید تا تنها کلمات مورد نظر شما به ترتیبی که شما در نظر دارید، جستجو شوند. این یکی از بهترین راه‌های محدود کردن نتایج جستجو است.

راه های جستجوی پیشرفته در گوگل را بهتر بشناسید
راه های جستجوی پیشرفته در گوگل را بهتر بشناسید
 • علامت OR

اگر در میان کلمات خود از OR بزرگ استفاده کنید به گوگل می گویید که به طور همزمان برای دو کلمه جستجو را انجام دهد. مثلا اگر دنبال کلمات TitreZendegi و برترین مطالب و هفته هستید باید در میان هر کدام از این کلمات از عملگر OR استفاده کنید. همچنین می توانید به جای عملگر OR از علامت ( | ) که با نگه داشتن کلیدهای ( Shift+\ ) انجام می شود استفاده کنید.

 • علامت +

در جستجوگر گوگل ، عبارت هایی مثل the , to , a و دیگر عبارات نادیده گرفته می شوند و اگر می خواهید که این عبارات در جستجوهای شما لحاظ شوند می توانید از علامت مثبت ( + ) استفاده کنید. البته یک استفاده دیگر هم از این علامت می شود و آن هم اینست که اگر مثلا عبارت ( TitreZendegi + تیترزندگی ) را در جستجوگر تایپ کنید ، گوگل می فهمد که باید به دنبال واژه TitreZendegi بگردد که کلمه تیترزندگی درون آن باشد.

 • عملگر *

گوگل این عملگر را، عملگر پر کننده جای خالی می‌نامد. برای مثال اگر عبارت Amusement * را جستجو کنید، با نتایجی که گوگل آن‌ها را با موضوع شما مرتبط می‌داند، روبرو می‌شوید.

راه های جستجوی پیشرفته در گوگل را بهتر بشناسید
راه های جستجوی پیشرفته در گوگل را بهتر بشناسید
 • علامت –

این علامت عکس علامت مثبت عمل می کند ، یعنی اگر عبارت (TitreZendegi – تیترزندگی) را در جستجوگر بزنید ، گوگل می فهمد که باید دنبال کلمه TitreZendegi بگردد که واژه تیترزندگی درون آن وجود نداشته باشد و آن کلمه را فیلتر کند.

 • علامت ~

استفاده از عملگر ~ در جلوی یک کلمه نتایجی را که شامل کلمات هم معنی عبارت جستجو می‌شوند، نشان می‌دهد. این عملگر با تمام عبارات و حتی گاهی با هیچ کلمه‌ای کار نمیکند. برای مثال اگر عبارت ~CSS را جستجو کنید، با نتایجی درباره مد و فشن روبرو خواهید شد.

 • عبارات تاریخی

اگر شما در گوگل مثلا عبارت ( TitreZendegi 2015..2016 ) را بزنید ، به گوگل می فهمانید که مطالبی که مرتبط با سایت تیترزندگی است را در محدوده تاریخی تعیین شده نمایش دهد.

راه های جستجوی پیشرفته در گوگل را بهتر بشناسید
راه های جستجوی پیشرفته در گوگل را بهتر بشناسید
 • عبارت FileType

اگر بخواهید مثلا فایل های Pdf,Doc,Txt,Word,Mpeg,Swf و یا هر پسوند دیگری از فایل ها را جستجو کنید می توانید مثلا در گوگل عبارت ( TitreZendegi :Pdf ) را بزنید تا گوگل موضوعات پی دی اف مرتبط با کلمه مورد نظرتان را لیست کند.

 • عبارت Site

اگر هم بخواهید موضوعات و عناوین ایندکس شده یک سایت خاص را در گوگل ببینید باید مثلا عبارت ( Site:TitreZendegi .ir ) را سرچ کنید.

 • عبارت Link

اگر بخواهید به عنوان یک مدیر سایت متوجه شوید که چه سایت هایی به سایت شما لینک داده اند و یا بک لینک داده اند ، مثلا عبارت ( Link:TitreZendegi .ir ) را زده تا بک لینک هایی که به این سایت داده شده را بتوان لیست کرد.

 • عبارتPaid

اگر به دنبال نرم افزار یا فیلم یا هر چیز رایگان دیگری در فضای وب هستید می توانید مثلا عبارت ( Windows-Paid ) را در جستجوگرتان تایپ کنید تا فقط رایگان نرم افزار مورد نظرتان لیست شود.

 • عبارت Movie و Music

برای سرچ محتواهای یک ویدیو یا موزیک خاص در گوگل می توانید از دو عبارت ( Movie: یا Music: ) استفاده کنید.

 • محاسبات ریاضی

جستجوگر گوگل حتی می تواند محاسبات ریاضی شما را انجام دهد . مثلا می توانید عبارت (sin(30) یا tan(80 و یا هر عبارت ریاضی دیگری را تایپ کرده تا اندازه و عمل ریاضی شما را نمایش دهد.از ویژگی تکمیل خودکار استفاده کنید

راه های جستجوی پیشرفته در گوگل:هنگامی که در باکس جستجوی گوگل شروع به تایپ کردن می‌کنید، لیستی از عباراتی که شاید مد نظر شما باشند، نمایش داده می‌شود، از آن استفاده کنید. انتخاب عبارت مناسب، به جای تایپ کردن آن، باعث صرفه جویی در زمان می‌شود. همچنین از این ویژگی، در نوار آدرس گوگل کروم نیز می‌توانید استفاده کنید که باعث می‌شود تا خیلی سریع به عبارت مورد نظر یا وبسایتی که قبلا درباره موضوع خود به آن رجوع کرده‌اید، برسید.

راه های جستجوی پیشرفته در گوگل را بهتر بشناسید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر