ثابت نگه داشتن حالت موهای فر با چند ترفند ثابت

ثابت نگه داشتن حالت موهای فر با چند ترفند ثابت

ثابت نگه داشتن حالت موهای فر با چند ترفند ثابت

ثابت نگه داشتن حالت موهای فر با چند ترفند ثابت: lانتخاب مدل و رنگ لباس تاثیر فراوانی در تیپ و شیک دیده شدن در نظر اطرافیان دارد ولی آرایش موها به بهترین نحو هم تأثیر فراوانی در آراسته بودن دارد. اکثر خانم‌ها اغلب برای حالت دادن و فر کردن موها از بابلیس و اتوی مو و سشوار استفاده می‌کنند و استفاده از این وسایل به ظاهر مناسبترین روش است، ولی نتیجه احتمال دارد با چیزی که انتظار دارید فاصله زیادی داشته باشد. اتوی مو و وسایل دیگر می‌توانند موهایتان را به فرم دلخواه درآوردند ولی احتمال دارد موهای شما به دلیل حرارت زیاد آسیب ببیند یا اینکه حداکثر نیم ساعت حالت خود را حفظ کند. به همین جهت در این بخش از تیترزندگی شما را با تکنیک های ساده ولی کارآمد ثابت نگه داشتن حالت موهای فر آشنا نماییم.

تکنیکهای اول

 • نرم کننده‌ها موجب می‌شوند موها نرم و لطیف به نظر آیند ولی حالت دادن به موها را دشوار می‌کنند. به همین جهت درصورتی‌که در نظر دارید موهای خود را فر کنید و حالت دهید کمتر از نرم کننده استفاده کنید.
 • موهایی که یک روز از شستشوی آن‌ها گذشته است بهتر حالت می‌گیرند.
ثابت نگه داشتن حالت موهای فر با چند ترفند ثابت
ثابت نگه داشتن حالت موهای فر با چند ترفند ثابت
 • درصورتی‌که مایلید موهای خود را همان روزی که آن‌ها را شستشو داده‌اید حالت دهید توصیه می‌کنیم از اسپری یا موس مو یا شامپوهای مخصوص استفاده نمایید تا فر موهای شما دوام بیشتری داشته باشد.
 • درصورتی‌که موهای شما خیلی بلند هست وزن زیاد آن‌ها باعث می‌شود که حالت فر موها زیاد ماندگار نباشد. موهای آسیب دیده و رنگ شده هم احتمال دارد به حالت دادن با گرما پاسخ خوبی ندهند. به همین جهت توصیه می‌شود به فکر تقویت موها و یا کوتاه کردن و مرتب کردن آن‌ها از پیش باشید.
 • فر بزرگ مو احتمال اینکه سریعتر حالت خود را از دست بدهد بیشتر است. توصیه می‌شود هنگام خرید حالت دهنده‌های مو انواعی را تهیه کنید که سری‌های متفاوت با قطرهای مختلف دارند.

تکنیک های دوم

 • اگر تمایل دارید فر موهایتان یک روز کامل دوام داشته باشد توصیه می‌شود زمان بیشتری برای این کار کنار بگذارید. برای پیچیدن موها با بیگودی، موها بهتر است تمیز و شسته شده باشند. توصیه می‌شود پوست سر خشک شده باشد ولی ساقه موها کمی رطوبت داشته باشد.
 • توصیه می‌شود از حالت دهنده‌های مویی استفاده نمایید که درجه گرمای آن قابل تنظیم باشد. برخی از دستگاه های حالت دهنده مو برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد، دارای قابلیت خاموشی خودکار می‌باشند. درصورتی‌که جنس موهای شما ضخیم هست می‌توانید دستگاه را روی دمای بالاتر تنظیم نمایید و درصورتی‌که جنس موهای شما لطیف است باید دستگاه روی دماهای پایین تنظیم شود.
 • فر کننده‌های مو انواع مختلفی دارند بابیلیس کله قندی یا مخروطی شکل نیز یکی از انواع پرکاربرد این دستگاه‌ها است. معمولا سطح حالت دهنده های مو پوشش سرامیکی دارند که تخریب مو در اثر حرارت بالا را کمتر می‌کند.
 • پیش از حالت دادن موها کاملا آن‌ها را شانه کنید و به آرامی گره‌ها را باز کنید و با باز کردن فرق آنها را به بخش‌های مساوی تقسیم نمایید و با گیره مو این قسمت‌ها را جدا نگه‌ دارید.
ثابت نگه داشتن حالت موهای فر با چند ترفند ثابت
ثابت نگه داشتن حالت موهای فر با چند ترفند ثابت

تکنیک های سوم

 • بعد از اینکه یک بخش از مو را حالت دادید، موها را دور انگشت پیچیده و بعد حلقه مو را تانزدیکی سر بپیچید و به کمک یک سنجاق محکم ببندید و ثابت کنید. این کار موجب می‌شود که حالت موها سریعا از بین نرود.
 • احتمال دارد شکل موج‌ها و فرها ریز و اغراق آمیز باشد. نگران نباشید اغلب فرها بعد از چند دقیقه باز می‌شوند و حالت طبیعی‌تری به خود می‌گیرند.
 • بعد از حالت دادن موها از اسپری به مقدار زیاد برای تثبیت حالت موها استفاده نکنید زیرا این کار موجب سنگین شدن موها و باز شدن فرها می‌شود. کمی اسپری و تافت مو برای حالت گرفتن روی موها بزنید، بدون اینکه حالت اغراق آمیز و غیر طبیعی داشته باشند.
ثابت نگه داشتن حالت موهای فر با چند ترفند ثابت نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر