چند توصیه کارساز برای این که در محیط کار اخلاق حرفه ای داشته باشید

چند توصیه کارساز برای این که در محیط کار اخلاق حرفه ای داشته باشید

چند توصیه کارساز برای این که در محیط کار اخلاق حرفه ای داشته باشید

افراد حرفه‌ای با رفتار، اهداف و توانایی‌های خود مطرح می‌شوند؛ اخلاق حرفه ای حاکی‌ از کیفیت کار و خدمات می‌باشد. همه مدیران و کارآفرینان براین باورند اخلاق حرفه‌ای همان عاملی است که شکست را به موفقیت تبدیل می کند، به همین جهت به حفظ کارمندان حرفه‌ای خود علاقه‌مند هستند. در این بخش از تیترزندگی توصیه‌هایی برای داشتن اخلاق حرفه ای در محیط کار داریم. با ما همراه باشید!

  • همیشه بهترین‌ها را بخواهید

این ایده‌آل‌ترین قانون برای برتری در هر کاری است. کیفیت موجب می‌شود شما و کاری که ارائه می‌دهید برجسته شود. برتری به مفهوم ارائه‌ی کیفیتی بالاتر از استانداردهاست، عاملی که باید به عادت تبدیل شود تا اثر مثبتی روی همکاران و مدیران بالا رده داشته باشد.

  • قابل اعتماد باشید

اعتماد کردن موضوع بسیار بااهمیتی است و اشخاصی که بتوان به آن‌ها اعتماد کرد، به سرعت به سمت حرفه‌ای شدن پیش می‌روند. قابل اعتماد بودن به مفهوم به انجام رساندن وظایفی است که به شما محول شده درکنار آن برآورده کردن انتظارات. این موضوع در زمینه ارائه‌ی خدمات اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. با اثبات صداقت و درستکاری خود در طول زمان، می‌توانید اعتماد مدیران و همکارانتان را جلب نمایید.

چند توصیه کارساز برای این که در محیط کار اخلاق حرفه ای داشته باشید
چند توصیه کارساز برای این که در محیط کار اخلاق حرفه ای داشته باشید
  • با ادب و احترام رفتار کنید

توصیه می‌کنیم با سایرین رفتاری مؤدبانه و توأم با مهربانی داشته باشید. این کار موجب می‌شود تعاملات اجتماعی‌تان در محیط کار به خوبی پیش برود و احترام سایرین را جلب کنید. احترام، حس مثبت و ویژه‌ای است که نسبت به یک شخص یا سازمان ایجاد می‌شود، البته این امر در طی زمان محقق می‌شود. برای حفظ احترام و اعتباری که در طی زمان به دست آورده‌اید حتما همواره محترمانه و مؤدبانه رفتار کنید.

  • مسئولیت پذیر باشید

باید در مقابل کارها و وظایف خود پاسخ‌گو باشید. به همین جهت همواره مسئولیت کارهای خود را به عهده بگیرید، جدااز این که کارهایتان مثبت است یا منفی.

  • صادقانه، صریح و شفاف حرف بزنید

صداقت حاکی از یک شخصیت پایبند به اخلاقیات می‌باشد، این امر به خصیصه‌های مثبتی مانند راست‌گویی، وفاداری، یکرنگی، صمیمیت و خلوص دلالت دارد؛ در مجموع رفتار کردن به طوری که سایرین از کارهایی که انجام می‌شود مطلع باشند. این ویژگی اهمیت فراوانی برای کارفرمایان و کارمندان دارد و می‌تواند موجب جلب اعتماد و بیشتر شدن ارزش شما در نظر آن‌ها شود.

  • شایسته باشید و همواره شایستگی خود را افزایش دهید

شایستگی به مفهوم توانایی شخص برای انجام صحیح یک شغل و ترکیبی است از دانش، مهارت و رفتاری که موجب بهبود عملکرد می‌شود. شایستگی با بالا رفتن تجربه افزایش پیدا می‌کند و با علاقه شما به یادگیری رابطه‌ی مستقیم دارد. پیشرفت شخصی به طور پیوسته و دائمی، پیش‌نیاز ارائه‌ی حرفه‌ای خدمات می‌باشد.

چند توصیه کارساز برای این که در محیط کار اخلاق حرفه ای داشته باشید
چند توصیه کارساز برای این که در محیط کار اخلاق حرفه ای داشته باشید
  • در هر موقعیتی اخلاق مدار باشید

اخلاق مداری به مفهوم عمل کردن مطابق قواعد و قوانینی می‌باشد که مورد قبول عموم هستند. “عمل کردن برپایه قوانین” مناسبترین شیوه‌ای است که یک شخص می‌تواند در محل کار در پیش بگیرد. وقتی آیین نامه‌ها کافی نیستند، به شیوه‌ای رفتار کنید که وجدانتان آسوده باشد. ممکن است این کار در برخی سازمان‌ها موجب حساسیت شود اما شرکت‌های اخلاق مدار عموما از تصمیمات و اقدامات اخلاق مدارانه کارمندان خود حمایت می‌کنند.

  • شریف و امانت‌دار باشید

رفتار شرافتمندانه حاکی از “اصالت روح، جوانمردی و مخالفت با کم کاری” می‌باشد و از ثبات شخصیت شما سرچشمه می‌گیرد. این به مفهوم تمامیت شخصیت می‌باشد که درواقع با برخی ارزش‌ها، باورها و اصول همراه است.

  • از اسرار حفاظت کنید و به محرمانگی پایبند باشید

حفاظت از اسرار به مفهوم احترام به قوانینی می‌باشد که احتمال انتشار برخی اطلاعات را به شما نمی‌دهد. احتمال دارد در محل کار به دلیل اعتماد، اطلاعاتی با شما به اشتراک گذاشته شود؛ مهم این است از این اعتماد سوء استفاده نکنید. با این کار اعتماد اشخاصی که به شما اطمینان می کنند را جلب می‌کنید و در شرکت خود اثرگذار خواهید بود.

  • الگوی مناسبی برای سایرین باشید

این رفتار، میزان اخلاق حرفه ای شما را در شرکت ارتقا می‌دهد، اما تا زمانی‌که دانش خود را با سایرین در میان نگذارید، کار شما ناقص است. بهتر است الگوی مناسبی از خود ارائه دهید و از طریق آن سایرین را هدایت کنید. حرفه‌ای بودن یعنی در زندگی خود چه در محل کار و چه بیرون آن، عبرت و الگوی سایرین باشید.

چند توصیه کارساز برای این که در محیط کار اخلاق حرفه ای داشته باشید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر