دکوراسیون پر انرژی و شاد برای منزل

دکوراسیون پر انرژی و شاد برای منزل

دکوراسیون پر انرژی و شاد برای منزل

دکوراسیون پر انرژی و شاد برای منزل :حتما برای شما نیز پیش آمده که با ورود به خانه یکی از اقوام یا دوستان ، یک احساس شادی و انرژی خاصی به شما دست می دهد در حالیکه در بقیه خانه ها چنین احساس ندارید . درست است که نحوه رفتار صاحب خانه با شما بسیار مهم و تاثیرگذار است ولی این بار که به همان منزل رفتید کمی به چیدمان و دکوراسیون آن توجه داشته باشید . دکوراسیون منزل تاثیر زیادی در احساسات ما دارند و میتوانند باعث آرامش و یا استرس بیشتر در زندگی ما شوند . در این مطلب ما قصد داریم برای چیدمان و دکوراسیون پر انرژی و شاد برای منزل شما راهکارهایی مطرح کنیم همراه ما باشید .

دکوراسیون پر انرژی و شاد برای منزل
دکوراسیون پر انرژی و شاد برای منزل

دکوراسیون پر انرژی و شاد برای منزل

تمامی انسان ها بخش زیادی از وقت خود را در منزل سپری میکنند مخصوصا خانم ها که اغلب در منزل بوده و زحمت مرتب کردن منزل را اغلب بر عهده دارند پس میتوان گفت چیدمان منزل جزو تکراری تربن صحنه های زندگیمان است . تنها دلیلی که باعث میشود ما از این تکرار لذت ببریم محبت و علاقه به خانواده و تعلق خاطر به منزل است چرا که خانه بمانند یک آشیانه امن برای ما و خانواده ماست .

پس ناگفته پیداست که محل زندگی ما که بیش ترین زمان را در آن سپری می کنیم نقش بسیاری در سبک زندگی ما و عادات و رفتار و گفتار ما دارد . لازم به ذکر است که اولین و مهمترین نکته برای داشتن خانه ای پرانرژی و شاد ، اعتقادات و رفتار ساکنین منزل است و دکوراسیون منزل در اولویت دوم است .

دکوراسیون پر انرژی و شاد برای منزل
دکوراسیون پر انرژی و شاد برای منزل

هر چقدر که بتوانیم دو فاکتور سادگی و شیک بودن را بیشتر در منزل اعمال کنیم به همان اندازه نیز دکوراسیون منزل تاثیرگذار خواهد بود . همچنین تنظیم مقدار روشنایی در نقاط مختلف منزل ، از اهمیت زیادی برخوردار است . برای ورودی منزل خود میتوانید از یک آینه بزرگ استفاده کنید چون که آینه نور را منعکس کرده و فضا را روشن تر میکند . همچنین برای ایجاد حس زیبایی و نشاط در ورودی منزل میتوانید از چند گلدان زیبا استفاده کنید . با رعایت این نکات ساده ، هر فردی که وارد منزل شما میشود در همان ورودی منزل احساس نشاط و انرژی خواهد کرد .

دلایل  بوجود آمدن انرژی منفی

یکی از دلایل دیگری که باعث بوجود آمدن انرژی منفی در فضای خانه میشود انباشتگی است پس باید از آن دوری کنید . برخی افراد عادت دارند که تمام وسایل خود را نگه دارند حتی وسایلی که هرگز از آنها استفاده نخواهند کرد .

البته برخی افراد بدلیل اختلال هورمونی و داشتن وسواس ، این کار را انجام می دهند ولی برای اغب افراد تبدیل به یک عادت شده است . خبر خوش اینست که میتوانید این حس خود را تغییر بدهید فقط کافیست از وسایل قدیمی و غیرقابل استفاده خود دل بکنید برای شروع میتوانید وسایل بی اهمیت یا کم اهمیت خود را دور بریزید . ترکیب رنگ محیط نیز بسیار مهم است هرچقدر از رنگهای شاد استفاده کنید انرژی بیشتری در محیط القا کرده اید .

دکوراسیون پر انرژی و شاد برای منزل
دکوراسیون پر انرژی و شاد برای منزل

سعی کنید وسایل کهنه و شکسته را دور بریزید چرا که علم فنگ شوی معتقد است که این وسایل باعث ایجاد انرژی منفی در محیط شده و از جریان یافتن انرژی مثبت در خانه جلوگیری می کند . نکته مهم دیگری که باید در منزل رعایت شود گردش هوای تازه است . بهترین را اینست که در صورت امکان پنجره های منزل را باز کنید تا هم از هوای تازه استفاده کنید و هم نور طبیعی به فضای داخلی منزل برسد بنابراین پرده ها ، پنجره ها و حتی درب حیات خلوت خود را باز کنید و اجازه دهید که خورشید خانه شما را روشن کند .

حامیان انرژی بخشی

گیاهان و گلهای طبیعی به عنوان حامیان انرژی بخشی فنگ شویی به شمار می روند . لیلی صلح یکی از گلهایی است که شما می توانید در داخل محیط خانه مانند پذیرایی و اتاق خود قرار دهید . زیرا نه تنها یک گل شادی بخش و خوشحال است و به نور زیادی نیاز ندارد . بلکه اثر انرژی بخش مثبت و زیبایی بسیاری را در محیط خانه به همراه دارد . از دیگر گیاهانی که میتوانید برای ایجاد حس زیبایی و نشاط در منزل استفاده کنید میتوان گیاه خانگی اسطوخودوس ، آلوئه ورا و ریحان را نام برد .

دکوراسیون پر انرژی و شاد برای منزل
دکوراسیون پر انرژی و شاد برای منزل

توصیه دیگر

توصیه دیگر فنگ شوی ، پاشیدن نمک در گوشه اتاق ها است . شما میتوانید مقداری نمک در نقاط مختلف منزل قرار داده و بعد از یک یا دو روز آنها را بردارید به این ترتیب انرژی منفی که در محیط است را میتوانید از محیط بگیرید . اگر از پدر بزرگ یا مادر بزرگ خود در مورد نمک بپرسید به شما خواهند گفت که در گذشته برای از بین بردن انرژی های منفی مانند ترس و وحشت در کودکان ، موقع خواب مقداری نمک را در زیر سر کودک قرار می دادند تا حس آرامش را در او ایجاد کند .

استفاده از عطرهای خوشبو و بخور دادن ، همانند شمع های عطرآگین ، انرژی بخش و محیط داخلی خانه را آرام می کند . بنابراین در هنگام بازگشت و یا ورود مهمان به خانه با عطری ملایم و تسکین دهنده ذهن و حواس خود و مهمانتان را از انرژی های منفی برطرف نمایید . همچنین تمیز و مرتب نگه داشتن محیط منزل بسیار مهم بوده و حس آرامش را در بیننده القا می کند .

دکوراسیون پر انرژی و شاد برای منزل نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر