کلاه برداری دیجتالی با پیشرفت چشمگیر ارزهای دیجیتال

کلاه برداری دیجتالی با پیشرفت چشمگیر ارزهای دیجیتال

کلاه برداری دیجتالی با پیشرفت چشمگیر ارزهای دیجیتال

کلاه برداری دیجتالی با پیشرفت چشمگیر ارزهای دیجیتال :مدت‌ها است که انواع ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین خبر ساز شده است. افرادی که مدت‌ها پیش و در زمانی صحیح بیت کوین‌هایی را جمع‌آوری کرده بودند اکنون به لطف رشد چشمگیر ارزش آن، صاحب دارایی عظیمی از این ارز دیجیتال شده‌اند. همین موضوع موجب شده است که شرکت‌های سودجوی بسیاری در فکر سو استفاده از شرایط کنونی بیافتند. با تیترزندگی همراه شوید تا به بررسی شیوه‌های نوین کلاه برداری دیجتالی با پیشرفت پول‌های اینترنتی بپردازیم.

نمونه بازر آن که در کشور عزیزمان هم مدتی است شروع به فعالیت کرده است سایت Wcex.co که خود را یک صراف ارزهای دیجیتال می‌نماد. این وب‌سایت که قرار بود از 10 آذرماه امسال فعالیت خود را آغاز کند، اعلام کرده است که به ازای هر ثبت‌نام 50 توکن رایگان به کاربران تعلق می‌گیرد!

کلاه برداری دیجتالی با پیشرفت چشمگیر ارزهای دیجیتال
کلاه برداری دیجتالی با پیشرفت چشمگیر ارزهای دیجیتال

شیوه کاری این پروژه

ولی شیوه کاری این پروژه بیشتر به تبلغاتی بودن و یا کلاه برداری نزدیک است. حتی اگر این ایده صحیح نباشد هم 50 توکن رایگان به ازای هر ثبت‌نام نشان از بی‌ارزش بودن توکن‌های این ارز دیجیتال تازه وارد دارد. این قبیل فعالیت‌ها به کشور ما محدود نمی‌شود. به گزارش سایت cnet اخیرا شاهد جمع‌آوری ارزی دیجیتال با نام PlexCoins و شکایت از شرکت ارائه دهنده این ارز در آمریکا بوده‌ایم. دولت آمریکا شرکت PlexCorps را به کلاه‌برداری دیجتالی بزرگ محکوم کرده است که با سو استفاده از نام و شهرت cryptocurrency و تشویق سرمایه‌گذاران، توانسته است بیش از 16 میلیون دلار کلاه‌برداری کند.

این شرکت مدعی شده بود به اشخاصی که در یک بازه 29 روزه در فرآیند ICO (مخفف عبارت initial coin offering)، پروسه فروش پول دیجیتال که با محوریت تکنولوژی cryptocurrency فعالیت دارد شرکت کنند، سودی 1354 درصدی تعلق می‌گیرد! جالب این است که این شرکت یک کلاه برداری بزرگ بوده است، چونکه هیچ مبنای منطقی برای بازگشت این سرمایه‌ها وجود نداشت و درحقیقت سرمایه‌های جمع‌آوری شده در هیچ فرآیند درآمدزایی به جریان نیافتاده بود.

  • Cryptocurrency چیست

درحقیقت Cryptocurrency نوعی پول دیجیتال است که با نیت امنیت و ناشناس ماندن در تراکنش‌های مالی در بستر اینترنت به وجود آمد. اولین نوع این پول دیجیتال همان بیت کوین مشهوری است که در سال 2009 برای نخستین بار اختراع شد و هنوز هم یکی از بهترین و بارزش‌ترین پول دیجیتال حال حاضر است. پول دیجیتال ویژگی دوگانه دارد. از این ارز هم می‌توان برای خرید کالا یا سرویس‌های متعدد استفاده نمود و هم به عنوان سرمایه‌گذاری در یک پروژه، شیوه‌ای که شرکت PlexCorps از آن استفاده کرد ولی در راهی نادرست و متقلبانه.

کلاه برداری دیجتالی با پیشرفت چشمگیر ارزهای دیجیتال
کلاه برداری دیجتالی با پیشرفت چشمگیر ارزهای دیجیتال
  • آیا پول دیجیتال سود‌آور است

علاوه‌بر بزرگان دنیای تکنولوژی مانند بیل گیتس، اشخاص عادی بسیاری هم توانسته‌اند از راه سرمایه‌گذاری و جمع‌آوری ارز دیجیتال همچون بیت کوین ثروت هنگفتی به دست بیاورند ولی نکته مهم در رفتار همه آن‌ها خرید به موقع پول دیجیتال است. به‌عنوان نمونه هر سهم از سهام شرکت گوگل که در سال 2003، 45 دلار ارزش داشت درحال حاضر ارزشی 20 برابر پیدا کرده است. این دقیقا همان ماهیت دوم ارز دیجیتال است که سرمایه‌گذاری را نشانه می‌گیرد.

هرچند ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین و تکنولوژی نه چندان قدیمی پول دیجیتال در راه موفقیت چشمگیری قرا گرفته است ولی نمی‌توان ادعا کرد که پول دیجیتالی جدیدی می‌تواند ارزشمند و درآمدزا باشد.

کلاه برداری دیجتالی با پیشرفت چشمگیر ارزهای دیجیتال نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر