تشخیص اصالت گوشی رجیستر شده در ایران

تشخیص اصالت گوشی رجیستر شده در ایران

تشخیص اصالت گوشی رجیستر شده در ایران

تشخیص اصالت گوشی رجیستر شده در ایران :همانطور که قبلا اطلاع رسانی شده بود فاز دوم اجرای طرح رجیستری گوشی‌های موبایل از امروز 96/09/14 در کشورمان آغاز شده است ، بر این اساس تمامی خریداران گوشی‌ها و تبلت‌های اپل هنگام خرید باید از اصالت دستگاه مطمئن شوند . بنابراین از امروز هیچ آیفون و آیپدی که قاچاق باشد سرویس مخابراتی نخواهد گرفت . با تیترزندگی همراه باشید تا بیشتر در مورد این خبر و همچنین تشخیص اصالت گوشی رجیستر شده در ایران صحبت کنیم .

تشخیص اصالت گوشی رجیستر شده در ایران
تشخیص اصالت گوشی رجیستر شده در ایران

تشخیص اصالت گوشی رجیستر شده در ایران

از امروز این کالاها که از هر طریق به جز مبادی رسمی وارد شده باشند مانند واردات قاچاق یا واردات مسافری در شبکه سرویس نخواهند گرفت تنها برای واردات مسافری شرایط رجیستر کردن قانونی دیده شده است . حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به آغاز طرح رجیستری گوشی و تبلت اپل از امروز گفت : گوشی‌هایی که پیش از رجیستر شدن از گمرک خارج شوند دیگر امکان ثبت در سامانه رجیستری برای فعال شدن در شبکه اپراتوری را نخواهند داشت .

تشخیص اصالت گوشی

برای تشخیص اصل یا قاچاق بودن گوشی لازم است خریدار ابتدا شناسه ۱۵ رقمی (IMEI) روی جعبه دستگاه را به شماره‌ی ۷۷۷۷ پیامک کند . همچنین می‌تواند با استفاده از کد دستوری #۷۷۷۷* و انتخاب گزینه استعلام اصالت، قبل از خرید و پرداخت هزینه ، از اصالت گوشی مطمئن شود . سپس گوشی یا تبلت خریداری شده باید در شبکه اپراتوری نیز فعال شود ؛ بر این اساس لازم است خریدار کد فعال سازی (Activation Code) را هنگام خرید از فروشنده دریافت کند ؛ به خریداران توصیه می‌شود برای پیشگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کد فعال سازی را بلافاصله استفاده و دستگاه را فعال کنند .

برای فعال‌سازی نیز خریدار باید کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره‌گیری کرده و عدد مربوط به گزینه فعال سازی را انتخاب کند . پس از آن شناسه بین‌المللی ۱۵ رقمی (IMEI) گوشی، کد فعال سازی مربوط به آن و شماره سیم‌کارتی را که می‌خواهد از آن استفاده کند به ترتیب وارد ‌کند . پس از تائید اطلاعات وارد شده ، پیام موفقیت‌آمیز بودن فرآیند روی صفحه گوشی قابل مشاهده است .

تشخیص اصالت گوشی رجیستر شده در ایران
تشخیص اصالت گوشی رجیستر شده در ایران

خریداران باید تمامی مراحل استعلام را خودشان انجام دهند و پس از اطمینان از اصالت گوشی مورد نظر و قانونی و استاندارد بودن آن ، تلفن همراه مورد نظر خود خریداری کنند .

تطبیق شناسه گوشی با شناسه جعبه

یکی دیگر از مراحل تشخیص اصل بودن گوشی تطبیق شناسه‌ی گوشی با کد درج شده روی جعبه‌ی دستگاه است چرا که امکان دارد محتوای جعبه عوض شده باشد . بر این اساس لازم است خریدار کد دستوری #۰۶#* را بر روی گوشی شماره‌گری کرده و شناسه‌ی ۱۵ رقمی (IMEI) گوشی را دریافت کند . این کد باید با شناسه‌ی ثبت شده روی جعبه دستگاه یکی باشد . لازم به ذکر است گوشی‌های دو سیم‌کارته دارای دو شناسه IMEI و گوشی‌های چند سیم کارته دارای چند IMEI هستند .

تشخیص اصالت گوشی رجیستر شده در ایران
تشخیص اصالت گوشی رجیستر شده در ایران

از سوی دیگر کاربران باید به این نکته توجه کنند که پس از فعال سازی، تلفن همراه فقط روی سیم‌کارت فعال شده، قابلیت استفاده از شبکه را خواهد داشت و در صورتی که دارنده گوشی یا تجهیز بخواهد از سیم‌کارت دیگری استفاده کند باید فرایند انتقال بهره‌بردار را با شماره گیری کد دستوری #۷۷۷۷* و ارسال عدد مربوط به گزینه انتقال بهره‌بردار انجام دهند ؛ در غیر این‌صورت تلفن همراه روی سیم‌کارت جدید فقط به مدت ۳۰ روز قابل استفاده خواهد بود .

رجیستری گوشی هیچ‌گونه هزینه‌ای برای خریدار ندارد و تمامی پیامک‌های مربوط به استعلام گوشی و اطلاع‌رسانی در این زمینه تنها با سرشماره HAMTA برای مشترکان ارسال می‌شود و اگر پیامکی با سرشماره دیگری در پاسخ به کاربر ارسال شود، جعلی بوده و به هیچ وجه قابل استناد نیست . لازم است کاربران پس از خرید دستگاه، فاکتور رسمی با مهر فروشگاه که شماره شناسه ۱۵ رقمی (IMEI) دستگاه روی آن درج شده را از فروشنده دریافت کنند و درصورت بروز هرگونه مشکل در مورد غیرقانونی بودن گوشی یا تجهیز، فروشنده پاسخگو خواهد بود .

تشخیص اصالت گوشی رجیستر شده در ایران نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر