پاک کردن رمز گوشی با روش های مخفی

پاک کردن رمز گوشی با روش های مخفی

پاک کردن رمز گوشی با روش های مخفی: برای بسیاری از افراد پیش آمده که رمز گوشی خود را فراموش کرده و نمیتوانند قفل گوشی خود را باز کنند . در ابن شرایط بهترین کار اینست که از اکانت گوگل خود استفاده کنید البته به شرطی که قبلا این اکانت را در گوشی خود ثبت کرده باشید . در اکثر گوشی های همراه ، اگر چند بار قفل گوشی بصورت اشتباه وارد شود صفحه اکانت گوگل باز شده و از کاربر میخواهد که یوزر و پسوورد اکانت را وارد نماید در این شرایط براحتی میتوان با وارد کردن اطلاعات ، بدون هیچ تغییری در گوشی ، قفل آن را باز کرد ولی اگر اکانت گوگل خود را در گوشی فعال نکرده اید مجبور هستید گوشی را ریست فکتوری نمایید .

برای ریست کردن گوشی شما میتوانید از دکمه های فیزیکی گوشی و یا از برخی کدهای مخفی استفاده کنید . در این بخش از تیترزندگی قصد داریم پاک کردن رمز گوشی با روش های مخفی را به شما آموزش دهیم .

پاک کردن رمز گوشی با روش های مخفی
پاک کردن رمز گوشی با روش های مخفی

پاک کردن رمز گوشی با روش های مخفی

اگر تا کنون اکانت گوگل خود را در گوشی تان فعال نکرده اید به شما توصیه می کنیم همین الان برنامه Gmail گوشی خود را باز کرده و با اکانت گوگل یا ایمیل خود لاگین نمایید . با این کار اگر رمز گوشی تان را فراموش کردید میتوانید براحتی از آن استفاده نمایید . حال فرض کنید شما اکانت گوگل خود را در گوشی ثبت نکرده اید و بنابه هر دلیل رمز گوشی شما از ذهنتان رفته ، ما برخی کدهای مخفی را به شما خواهیم گفت که با شماره گیری آنها میتوانید گوشی خود را ریست نمایید . فقط توجه داشته باشید که اگر گوشی خود را ریست کنید به حالت تنظیمات اولیه برگشته و اطلاعات آن پاک خواهد شد .

توصیه ما اینست که قبل از مواجه شدن با این مشکل (فراموش کردن رمز گوشی) به کمک برخی از برنامه ها ، از اطلاعات خود بک آپ گیری نمایید به عنوان مثال میتوانید به کمک برخی اپلیکیشن های موجود در مارکت ها ، از لیست مخاطبین خود بک آپ گیری کرده و فایل آن را در کامپیوتر خود نگهداری نمایید تا در صورت نیاز اطلاعات آن را دوباره به گوشی خود منتقل نمایید یا اینکه بعد از ست کردن اکانت گوگل در گوشی ، اطلاعات گوشی خود را در اکانت گوگل سینک نمایید تا یک نسخه از اطلاعات در اکانت شما ذخیره شده و هر وقت که نیاز باشد به گوشی خود منتقل نمایید .

اگر هیچ کدام از این پیش بینی ها را قبلا نکرده بودید تنها یک راه برای حفظ اطلاعات می ماند ان هم اینکه گوشی خود را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید تا بدون پاک کردن اطلاعات ، رمز شما را بشکند .

پاک کردن رمز گوشی با روش های مخفی
پاک کردن رمز گوشی با روش های مخفی

پاک کردن رمز گوشی

حال برای ریست کردن گوشی خود میتوانید از روش های مخفی که در ادامه ذکر میشود استفاده نمایید . قبل از شروع کار ، بهتر است مموری گوشی خود را خارج کنید تا اطلاعات آن پاک نشود سپس از روش های زیر استفاده نمایید :

در تمامی گوشی ها میتوان تنظیمات کارخانه (ریست) را با فشردن چند کلید همزمان انجام داد مثلا در گوشی های هواوی در حالتی که گوشی خاموش است میتوان با گرفتن دکمه پاور و کاهش صدا با هم به مدت 5 ثانیه ، وارد تنظیمات گوشی شده و گزینه reset یا گزینه reset factory را انتخاب کنید . در گوشی های دیگر مانند سامسونگ باید علاوه بر دکمه پاور و دکمه کاهش صدا ، دکمه هووم را نیز نگه داشت (یعنی هر سه دکمه را با هم نگه دارید) متاسفانه در این روش تمامی پیام ها ، ای میل ها و مخاطبانتان پاک می شود . در ادامه به برخی روشهای دیگر اشاره میکنیم :

سامسونگ

اگر گوشی شما سامسونگ است : ابتدا آن را خاموش کرده و سیم کارت را خارج نمایید . سپس بعد از روشن نمودن دوباره موبایل کد : ستاره ۲۷۶۷ ستاره ۲۸۷۸مربع یا ستاره ۲۷۶۷ ستاره ۳۸۵۵مربع را شماره گیری نمایید . سپس کمی صبر کرده و منتظر بمانید تا گوشی تان ریست شده و به تنظیمات کارخانه بازگردد . بعد سیم کارت خود را وارد گوشی کرده و موبایل را روشن کنید . در این مرحله اگر گوشی رمزی از شما پرسید کافیست هشت بار رقم صفر را وارد کنید .

پاک کردن رمز گوشی با روش های مخفیپاک کردن رمز گوشی با روش های مخفی
پاک کردن رمز گوشی با روش های مخفی

اگر گوشی شما آیفون است : ابتدا دستگاه خود را به کامپیوتر متصل کنید و برنامه آیتونز را در کامپیوتر اجرا نمایید تا با گوشی سینک شده و یک بک آپ از اطلاعات آن داشته باشبد . سپس درحالیکه که گوشی به کامپیوتر وصل است آن را به حالت ریکاوری ببرید (در حالت خاموش دکمه هوم و پاور گوشی را با هم نگهدارید) .

بعد از اینکه وارد حالت ریکاوری شدید آیتونز از شما خواهد پرسید که آیا قصد دارید دستگاه را ریستور کنید؟ دکمه ریستور را بزنید . اگر بک آپ قبلی داشته باشید میتواند آن را در گوشی خود ریستور کنید و یا میتوانید تازه‌ترین نسخه از iOS را دریافت کنید . اگر این فرآیند بیشتر از ۱۵ دقیقه طول کشید ، دستگاه شما از حالت ریکاوری خارج خواهد شد و برای همین لازم است که قدم دوم را دوباره تکرار کنید تا دستگاه شما به حالت ریکاوری بازگردد . پس از اتمام فرآیند می‌توانید دستگاه خود را دوباره راه‌اندازی کنید . در انتها در صورت داشتن بکاپ از اطلاعات می‌توانید آن را بازگردانی کنید .

پاک کردن رمز گوشی با روش های مخفی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر