تغییراتی در شیوه آشپزی که از چاق شدن شما جلوگیری می‌کند

تغییراتی در شیوه آشپزی که از چاق شدن شما جلوگیری می‌کند

تغییراتی در شیوه آشپزی که از چاق شدن شما جلوگیری می‌کند

برخی اشتباهات بسیار ساده در زمان آشپزی می‌تواند تلاش‌هایتان را جهت رسیدن به اهداف کاهش وزن به باد دهد. درصورتی‌که ورزش می‌کنید و تلاش دارید غذا‌های سالم تری استفاده کنید، و این کار را با آشپزی در خانه به جای رفتن به رستوران انجام می‌دهید، از ۴ اشتباه رایج درزمان پخت و پز مواد غذایی دور بمانید تا به طور موثرتری از چاق شدن شما جلوگیری کند.

  • تنبلی در اندازه‌گیری چربی ها

شما در آشپزی باید توجه نمایید چه میزان چربی مصرف می‌کنید. برای مثال زمانی‌که سبزیجات را سرخ می‌کنید، بسیار راحت می‌توان کمی روغن به آن افزود. در حقیقت روغن موجب جریان داشتن بهتر گرما و طعم سبزیجات می‌شود. درصورتی‌که مراقب نباشید، احتمال دارد سبزیجات شما به غذایی سرشار از کالری تبدیل شود. یک قاشق روغن زیتون سرشار از ۱۲۰ کالری است. به طور تصادفی افزودن دو قاشق از آن حدود ۲۴۰ کالری به غذای شما می‌افزاید. از آنجایی که حتی کم چرب‌ترین سس‌های سالاد هم حاوی مقادیر زیادی از چربی اند، مصرف زیاد آن‌ها می‌تواند کیفیت سبزیجات خامی را که می‌خورید پایین بیاورند.

  • مصرف میان وعده حین پخت غذا

مصرف میان وعده حین پخت و پز رژیم غذایی تان را به هم می‌زند. جهت درست کردن یک غذای خوب، چشیدن مزه آن اهمیت فراوانی دارد، ولی درصورتی‌که گرسنگی به شما فشار آورد و وادارتان کرد تا چیزی بخورید، از این فرصت استفاده کنید و به جای این کار آب بنوشید.

  • تخمین نزدن اندازه بشقاب غذایی

درصورتی‌که در رژیم هستید، یقینا می‌دانید که اندازه ظرف غذای یکی از دلایلی است که بر اندازه دور کمرتان تأثیر می‌گذارد. یک ظرف برنج پخته برای شما باید اندازه یک توپ تنیس باشد. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که ما در ارزیابی اندازه ظرف خود عملکرد بسیار بسیار بدی داریم.

  • مصرف بیش از حد چربی‌های سالم

چربی‌هایی مانند روغن زیتون، آووکادو، آجیل و … در رژیم‌های غذایی سالم به موادی اصلی تبدیل شده‌اند. این چربی‌ها حاوی مقادیر زیادی از مواد مغذی‌اند و نسبت به محصولاتی مانند کره گزینه‌های مناسبتری محسوب می‌شوند، ولی نباید این مساله را نادیده گرفت که همین چربی‌های سالم حاوی‌مقادیر زیادی از کالری هستند. یک آووکادوی کامل حدود ۳۲۲ کالری دارد. از آنجایی که افزایش یا کاهش وزن، به نوعی بازی جذب و دفع کالری محسوب می‌شود، بنابراین باید سعی کنید برای جلوگیری از چاق شدن حد تعادل را رعایت کنید.

تغییراتی در شیوه آشپزی که از چاق شدن شما جلوگیری می‌کند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر