فواید حجامت برای سلامتی بدن

فواید حجامت برای سلامتی بدن

فواید حجامت برای سلامتی بدن

فواید حجامت برای سلامتی بدن: طبق یک باور قدیمی ، در گذشته خانواده های بسیاری در فصل بهار حجامت کرده و به این ترتیب باعث خارج شدن مواد زاید بدن خود می شدند . امروزه نیز از این شیوه در طب سنتی استفاده میشود ولی شاید بسیاری از جوانان با فواید آن آشنایی نداشته باشند . امروزه اغب افراد از مشکلات سوء هاضمه و استرس رنج می برند که در نتیجه سبک زندگی نادرست ایجاد میشود . طب سنتی برای برخی از این ناراحتی ها روش هایی مانند حجامت و زالو درمانی را پیشنهاد می کند که اگر تحت نظر متخصص حاذق و مجرب انجام گیرد مواد زاید بدن خارج شده و باعث پاکسازی خون میشود . در این بخش از تیترزندگی قصد داریم در مورد فواید حجامت برای سلامتی بدن صحبت کنیم همراه ما باشید .

فواید حجامت برای سلامتی بدن
فواید حجامت برای سلامتی بدن

فواید حجامت برای سلامتی بدن

با سپری شدن روزهای کم تحرک و کوتاه زمستان و آغاز فصل بهار ، غلیان و جوشش خون و ‏جمع شدن مواد سمی در خون شدت پیدا می کند به طوری که در این فصل بسیاری از بیماری ها شدتیافته و باعث ناراحتی های بسیاری میشود . در این شرایط حجامت یکی از بهترین راهکارها برای کاهش مواد زاید بدن و حفظ سلامت آن است . معمولا ناخالصی های خون (مانند انواع چربی ها) باعث انسداد عروق خونی شده و میتواند سبب بروز سکته های قلبی و مغزی شود . حجامت با پاک سازی خون و دفع مواد زائد آن به عنوان یک وسیله پیشگیری کننده از انسداد عروق قلبی و مغزی عمل کرده و نقش بسیار مهمی در جلوگیری از این سکته ها دارد .

یکی از مهمترین مشکلاتی که حجامت میتواند از آن پیشگیری کند غلظت خون است . برخی رفتارهای ناسالم مانند بی تحرکی بدن و مصرف غذاهای پر چرب باعث میشود که غلظت خون بیشتر از حد نرمال آن شود . این غلظت خون باعث کاهش اکسیژن خون شده و ناراحتی های زیادی از جمله سستی و بی حوصلگی ، برافروختگی چهره و حتی انسداد عروق (سکته) را بوجود می آورد . یکی از روشهای موثر برای کاهش غلظت خون ، انجام حجامت است و انجام حجامت منجر به کاهش غلظت خون و تصفیه آن از مواد ناسالم شده و در نتیجه در رفع بسیاری از بیماری ها از جمله مسمومیت های مزمن در بدن تاثیر مهمی دارد .

فواید حجامت برای سلامتی بدن
فواید حجامت برای سلامتی بدن

تنظیم فشار خون

اگر می خواهید فشار خون شما در حد طبیعی بوده و مشکلاتی نظیر افزایش چربی خون ، افزایش قند خون ، افزایش اسید اوریک ، کلسترول و همچنین افزایش اوره خون باعث بروز مشکلاتی برای شما نشود ، یکی از بهترین کارها انجام حجامت به طور مرتب می باشد . البته همانطور که گفته شد مساله شیوه زندگی سالم بسیار مهم است .

خواب رفتگی دست و پا

خواب رفتگی دست و پا و نیز سردی انتهای دست و پا از نتایج غلظت خون در بدن است که حجامت با پاک سازی خون و کاهش غلظت آن نقش بسیار مهمی در درمان و رفع این عارضه ها دارد . آیا تا به حال شده است که احساس سنگینی در بدن خود داشته باشید؟ مخصوصا هنگام برخاستن از خواب؟ اگر چنین حالتی در خود احساس می کنید ، بهترین درمان آن انجام عمل حجامت است .

درمان جوش های پوستی و خارش بدن

یکی از علت های مهم جوش های پوستی و خارش بدن ، ناسالم بودن خون و وجود مواد زائد و سمی در خون می باشد. حجامت با پاک سازی و تصفیه خون بدن از مواد فاسد و زائد نقش بسیار مهمی در جلوگیری و درمان جوش های پوستی و خارش بدن دارد .

رفع تنگی نفس

افرادی که مبتلا به تنگی نفس مخصوصا آسم می باشند و همچنین افرادی که دچار آلرژی و حساسیت هستند از انجام عمل حجامت غفلت نکنند که تاثیر مثبتی دارد . همچنین افرادی که به دنبال تنظیم وزن بدن خود می باشند ، انجام عمل حجامت را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه در نظر داشته باشند .

درمان سردردهای شدید

عدم تنظیم خلط های چهارگانه بدن یعنی صفرا ، سودا ، بلغم و خون می تواند موجب بروز مشکلات متعددی در بدن انسان گردد که سردرد و ناراحتی های عصبی یکی از آن موارد باشد . یکی از بهترین راه ها جهت تنظیم خلط های چهارگانه در بدن ، انجام عمل حجامت است و به همین دلیل است که حجامت می تواند در درمان سردردهای شدید از جمله میگرن و همچنین درمان ناراحتی های عصبی مفید باشد .

فواید حجامت برای سلامتی بدن
فواید حجامت برای سلامتی بدن

تقویت مو

یکی از علل ریزش مو ، نرسیدن مواد غذایی کافی به ریشه مو است که سبب سست شدن ریشه مو و در نتیجه موجب ریزش مو می گردد . غلظت خون و همچنین وجود مواد فاسد و زائد در خون از جمله عواملی هستند که سبب می شوند مواد غذایی کافی به ریشه موها نرسد. با انجام عمل حجامت ، خون انسان تصفیه شده و از مواد آلوده و فاسد پاک می شود و این عمل موجب می شود که خون بتواند مواد غذایی مورد نیاز مو ها را به نحو احسن به آن ها برساند. رسیدن مواد غذایی کافی به موها یعنی جلوگیری از ریزش مو و تقویت رشد آن .

درمان دردهای مفصلی

دردهای استخوانی ، عضلانی و مفصلی که در حالت کلی به آرتروز معروف است یکی از مشکلاتی است که گریبانگیر انسان است و مخصوصا در روزگار کنونی به دلیل شرایط نامناسب زندگی و همچنین تغذیه های ناسالم ، شدت آن بیشتر است. یکی از بهترین راه های جلوگیری از آرتروز و حتی درمان آن ، استفاده از عمل حجامت می باشد. انجام عمل حجامت به طور مرتب سبب زدوده شدن مواد فاسد از خون شده و در نتیجه این مواد فاسد نمی توانند در مفاصل و عضلات بدن رسوخ کرده و ماندگار شوند و در نتیجه از بیماری آرتروز تا حد زیادی پیشگیری می شود .

درمان ناتوانی های جنسی

غلظت خون و افزایش چربی و قند خون در مردان یکی از علل شایع ناتوانی جنسی در مردان می باشد . مردان با انجام عمل حجامت می توانند بر توانایی های جنسی خود بیفزایند . البته عوامل مختلفی در افزایش توانایی جنسی در مردان مؤثر هستند که حجامت یکی از بهترین آن هاست . غلظت خون در زنان نیز مشکلاتی مانند کیست تخمدان را بوجود می آورد . حجامت نقش بسیار تاثیرگذاری در درمان کیست تخمدان در خانم ها دارد .با شما فواید حجامت برای سلامتی بدن را در میان گذاشتیم.

فواید حجامت برای سلامتی بدن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر