راهنمای خرید ساعت مچی مناسب برای موقعیت گوناگون

راهنمای خرید ساعت مچی مناسب برای موقعیت گوناگون

راهنمای خرید ساعت مچی مناسب برای موقعیت گوناگون

راهنمای خرید ساعت مچی مناسب برای موقعیت گوناگون: به احتمال فراوان اگر در جمع اطرفیان یا همکاران خود، درباره هماهنگ کردن ساعت با لباستان صحبت کنید، متوجه نگاه‌های عجیب دوستان خود شوید. اما بیایید مردی را با کت و شلوار مشکی براق، در یک مهمانی رسمی تصور کنیم، شیک پوش و مجلل به نظر می‌رسد، البته تا وقتی که ساعت ورزشی با بند پارچه‌ای اش نمایان نشود. درحقیقت، این ساعت مچی می‌تواند موجب ساختن و یا خراب کردن تیپ شما شود. ولی درصورتی‌که ساعت را نمایانگر شخصیت خود بدانید، انتخاب آن، چندان هم سخت نیست.

همان‌گونه که درزمان خرید یک کت و شلوار، برشی که بدنتان را زیباتر نشان می‌دهد، رنگی که بیشتر به پوستتان می‌آید و طرحی که مناسب شخصیت شماست، انتخاب می کنید؛ از همین تکنیک‌ها نیز جهت انتخاب ساعت بهره ببرید.در این قسمت از تیترزندگی قصد داریم شما را با تکنیک‌های خرید ساعت مچی مناسب آشنا نماییم. با ما همراه باشید!

  • موقعیت استفاده از ساعت

هر ساعت با هدف ویژه‌ای ساخت و طراحی شده است. برای مناسبت‌های رسمی، سادگی حرف اول را می‌زند. یک ساعت ساده به سبک کلاسیک و بند چرمی مشکی، هرنوع انتقادی را دفع می‌کند. برای کت و شلوارهای رسمی، ساعت هایی با بدنه ظریف و بند چرمی باریک و براق مناسب خواهند بود. برای محیط کار، سمت ساعت‌های ساده طلایی یا نقره‌ای بروید. روی‌هم رفته، ساعت‌های بند فلزی مناسب استفاده روزانه، و غیررسمی‌تر هستند، درصورتی‌که بندهای چرمی برای هر مناسبتی قابل استفاده‌اند.

راهنمای خرید ساعت مچی مناسب برای موقعیت گوناگون
راهنمای خرید ساعت مچی مناسب برای موقعیت گوناگون

برای دیدارهای دوستانه، خرید یا فعالیت‌های روزمره، بندهای پارچه ای یا پلاستیکی را انتخاب کنید. و ساعت های کرنوگراف‌دار (Chronograph) را برای موقعیت‌های غیررسمی و ویژه‌تر نگه دارید. توصیه می‌کنیم ساعت‌های دیجیتالی را تنها با لباس‌های ورزشی استفاده نمایید. برای فعالیت‌های ورزشی که شامل حرکات فیزیکی غیرقابل پیش‌بینی می‌شود، ساعتی با بند، بدنه و صفحه ای مقاوم انتخاب نمایید، تا بدون اینکه نگران پاره شدن بند یا شکستن صفحه ساعت خود باشید، بر فعالیت خود تمرکز داشته باشید.

  • ساعت های بند چرم

ساعت‌های بند چرمی را با کمربند و کفش چرم ست کنید. احتیاج نیست آن‌ها را کاملاً همرنگ انتخاب کنید، تنها کافی‌ست خانواده رنگ مشترکی داشته باشند. بندهای چرمی مشکی از چرم های قهوه‌ای رسمی‌تر هستند. برای اشخاصی که کفش‌هایی با رنگ‌های متنوع دارند، ساعتی با بندهای قابل تعویض گزینه ایده‌آلی می‌تواند باشد.

  • ساعت های بند فلزی

بدنه فلزی و قاب دور صفحه ساعت را با زیورآلات خود ست کنید. رنگ فلز را با حلقه یا دکمه سردست، سگک کمربند یا کفشتان ست کنید. طلایی با طلایی و نقره‌ای با نقره‌ای. بندهای فلزی طلایی یا نقره‌ای، با بیشتر رنگ‌ها ست می‌شوند، اما ساعتی با صفحه و بند مشکی، با هر رنگ فلزی مطابقت دارد. بندهای نقره‌ای با کفش‌های مشکی، خاکستری، نقره‌ای، و خانواده رنگ آبی، و بندهای طلایی با قهوه‌ای، بژ، کرم، و سایر رنگ‌های گرم به زیبایی ترکیب می‌شوند.

  • مچ دست

قطر صفحه اغلب ساعت های زنانه، بین ۲٫۴ تا ۳٫۲ میلیمتر و ساعت های مردانه از ۳٫۶ تا ۵۰ میلیمتر می‌باشد. ساعت های رسمی اغلب ۳٫۶ تا ۴۰ میلیمتری و ساعت های ورزشی یا روزانه، در سایزهای بزرگ‌تر و ویژه‌تر تولید می‌شوند. شکل صفحه می‌تواند گرد، مربع، مستطیل، بیضی و یا چندضلعی، و ظاهر آن فلز مات، براق، طرح دار، کارشده یا پر از جواهر باشد. در بدنه ساعت غالبا از استیل و برخی مواقع از فلزاتی مانند طلا، نقره، پلاتین و یا تیتانیوم استفاده می‌شود.

راهنمای خرید ساعت مچی مناسب برای موقعیت گوناگون
راهنمای خرید ساعت مچی مناسب برای موقعیت گوناگون
  • صفحه نمایش ساعت

نشانگرهای خطی و اعداد رومی صفحه ساعت، غالبا در ساعت‌های رسمی و اعداد ریاضی در صفحه ساعت‌های اسپرت مشاهده می‌شود. هرچه صفحه ساعت ساده تر و ظریف تر باشد، ظاهر رسمی تری خواهد داشت. ساعت‌هایی با قابلیت‌های متعدد (مانند زمان‌سنج، سرعت سنج و قطب نما) کارایی متفاوتی داشته و غیررسمی محسوب می‌شوند.

راهنمای خرید ساعت مچی مناسب برای موقعیت گوناگون نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر